LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Po 110 kn prošlo je svega 27 dionica!čemu onda ove plahte od postova kad je cijela ta transakcija samo 2.970 kn? pa toliko ja potrošim kad radim tjedni šoping u trgovačkom centru!
ja sam mislio da su na ovom forumu malo jači učagači, ali dobro je netko rekao da ovi što najviše pišu najmanje love imaju i onda u paničnom strahu da i to malo ne izgube po cijele dane štancaju postove i vise pred monitorom [bye]

da malo vise pratis LPLH vidio bi da se jedino tako moze ulazit i izlazit na toj dionici… pa 50000kn diže cijenu dionice za 50% a isto tako kad prodajes spusta ju za 50%…
[/quote]

Nije istina! Ako imas nervozni mentalitet pa ulazis-izlazis, to je mozda tako. Ali je puno bolje kupiti i drzati. Evo ja kupovao kolicine po 70 kn prije samo 40 dana i nisam maknuo trziste!

Ljudi misle ako kupuju-prodaju da nesto rade.
Evo sto im se dogadja:
– kad trzsite raste, oni nesto ipak zarade iako dosta puno na transakcijama i preskakanju s bida na ask i cekanju u cashu .. vide da dobijaju pa su sretni, a ne gledaju koliko su mogli imati
– kad trzsite pada, onda ono vrijeme kad su cahsu izmedju izlaska ulaska ih ponesto spasi od pada, pa su jako sretni.

Ali sve u svemu jako lose ici stalno unutra van. Sto nije bolje bilo u LPLH cekati malo vise od mjesec dana za zaradu skoro 100% nego nervozno nutra-van?
[/quote]
Lako je bilo ulaziti po 70.Tada je izlazio skrbnički POBA sa 4.000 kom i kao da su se trudli da sruše
cijenu.Od tada se teško ulazi.Pedesetak komada po ASK.Ili ništa.Pored ovog zadnjeg izvješća tko
želi kupiti malo više mora tući po bidu.A to je u petak bilo 30% i više od zadnjih cijena.
Inaće pratio sam ulaz većeg/većih/igrača na cijeni od 68 do 70.Bilo je jako lijepo gledati kako to majstor radi bez dizanja cijene.Ali to je bio trenutak koji je trebalo iskoristiti.Ako ste vi bili taj
veći igrač, čestitam vam.Odlično napravljeno.





Evo stiglo izvjesce dobit 104kn po dionici… [lol]
Novac na računu 120 milijuna…
Vjerojatno ce biti neka dividendica…

…tko čeka,taj dočeka… [smiley]
[/quote]

hehehe
[lol] [lol] [lol] [cool] [sealed]
[/quote]
Neznam di su skupili ovoliku lovu u zadnjem kvartalu Za svaku pohvalu brat bratu u ovim vremenima 300kunića
[/quote]
Zašto 300kn?

Škrti ujko:Zašto 250 ,a crobex ispod 2.000?

Bez obzira što dionica toliko vrijedi teško je vjerovati da ćemo tako visoko.Veliki rast ovako
nelikvidne dionice hladi kupnju.Kako se može očekivati da će netko kupovati na 250 ili 300 kada
nije bilo kupnje ni na 100 do pred dva tri dana.A inaće naše tržište zaboravlja ovakva dobra izvješća.
Istina i loša.

Lako je bilo ulaziti po 70.Tada je izlazio skrbnički POBA sa 4.000 kom i kao da su se trudli da sruše
cijenu.Od tada se teško ulazi.Pedesetak komada po ASK.Ili ništa.Pored ovog zadnjeg izvješća tko
želi kupiti malo više mora tući po bidu.A to je u petak bilo 30% i više od zadnjih cijena.
Inaće pratio sam ulaz većeg/većih/igrača na cijeni od 68 do 70.Bilo je jako lijepo gledati kako to majstor radi bez dizanja cijene.Ali to je bio trenutak koji je trebalo iskoristiti.Ako ste vi bili taj
veći igrač, čestitam vam.Odlično napravljeno.

Bilo je najteze ulaziti po tim cijenama. Jer kad cijene padnu na jako niske grane, malo tko ima petlje kupovati, u tome i je problem. I prilika. Tako je i najlakse (psihicki) stalno nesto cackati, buy-sell, uz stop-loss i slicno, ali to je i daleko manje profitabilno. Samo sto ljudi to ne vide, jer su zadovoljni malim dobicima kad jasu male valove. Da ne govorim koliko je skuplje sto se tice brokera, kupovanja po asku i slicno.

Hvala ti na pohvali za kupnju u ono doba, ali ocito nisam samo ja kupovao s obzirom na kolicine :).

Jel se zna od kud onoliki izvanredni prihodi u 4. kvartalu? Zar su za toliko prodali brod u rezalište?

Škrti ujko:Zašto 250 ,a crobex ispod 2.000?

Bez obzira što dionica toliko vrijedi teško je vjerovati da ćemo tako visoko.Veliki rast ovako
nelikvidne dionice hladi kupnju.Kako se može očekivati da će netko kupovati na 250 ili 300 kada
nije bilo kupnje ni na 100 do pred dva tri dana.A inaće naše tržište zaboravlja ovakva dobra izvješća.
Istina i loša.

[/quote]

jer je to 43% booka i 41% salesa a i okrugla je brojka. nisam rekao da ce to biti za 3 dana. neka bude za pola godine super. a bit ce. to je oko 140% zarade u pola godine. ma neka bude za 3 tri godine to je 34% godisnje. ovu dionicu ne trejdam jer je dosta nelikvidna. nju skupljam. trejdam ptkm korf adrs na dnevnoj bazi.
a izvjesca se zaboravljaju ali kada ti trebaju ima ih u arhivama. a novac koji se gomila strši. [cool]

mene isto zanima izv prihod u 4 Q! anyone??

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Škrti ujko:Zašto 250 ,a crobex ispod 2.000?

Bez obzira što dionica toliko vrijedi teško je vjerovati da ćemo tako visoko.Veliki rast ovako
nelikvidne dionice hladi kupnju.Kako se može očekivati da će netko kupovati na 250 ili 300 kada
nije bilo kupnje ni na 100 do pred dva tri dana.A inaće naše tržište zaboravlja ovakva dobra izvješća.
Istina i loša.

jer je to 43% booka i 41% salesa a i okrugla je brojka. nisam rekao da ce to biti za 3 dana. neka bude za pola godine super. a bit ce. to je oko 140% zarade u pola godine. ma neka bude za 3 tri godine to je 34% godisnje. ovu dionicu ne trejdam jer je dosta nelikvidna. nju skupljam. trejdam ptkm korf adrs na dnevnoj bazi.
a izvjesca se zaboravljaju ali kada ti trebaju ima ih u arhivama. a novac koji se gomila strši. [cool]

mene isto zanima izv prihod u 4 Q! anyone??
[/quote]
31.12.2003. kapital 139.979
31.12.2008. 383.810

Prosječni rast 22.2% godišnje u tih 5 g.
Očekivati tako nešto u slijedečim godinama ne možemo ,naročito sada,kada su vozarine nisko.
Ali ovakav diskont nije doživjela ni jedna dionica na ZSE.
Prošlogodišnja dobit od 104 kn,a dionica se mogla kupovati ispod jednogodišnje dobiti.Suludo,utoliko
prije jer je najveći dio dobiti ostvaren iz osnovnog poslovanja ,a ne radi prodaje brodova.
Nije li TNPL u červrtom kvartalu ostvarila fenomenalnu dobit od 171 kn uz cijenu dionice od 1.500.
Pa to je nevjerovatno jeftino.
TNPL 1.500:171=8,8 puta /analogno p/e 2,2

LPLH 250:54= 4,63 /p/e 1,16/
Naravno da bi ovo bila manipulacija i igra istinitih podataka,ali to nisu bitni podaci jer su kratkoročni.
Kada bi LPLH u slijedećih 5 god uspjela poslovati sa upola manjom rentabilnosti tj.ne sa 22,2% prosječnom godišnjom dobiti ,nego 11,11 na tu predpostavljenu cijenu od 250 koja ćini
0,43 BV dobivamo godišnju dobit na naš ulog/250 kn po dionici/

11,1.0,43=25,81% P/E =3,87

Za sretnike koji su uspjeli kupiti na 125 duplo povoljnije.
A onaj majstor koji je kupio 3.000 kom po 68 go 80 uspio je kupiti dionicu gdje može očekivati
povrat svog uloga u samo jednu godinu.Ovdje ne mislim na cijenu dionice već na poslovanje firme.Svaka čast,ali da ja nisam bio dekintiran bio bi i ja jače
zagriza.Takvi ziceri se pojavljuju vrlo rijetko.

…blokadica na Lošinjskoj… [smiley] [rolleyes]

Kad je već u blokadi, da vidimo kakva joj budućnost slijedi…..
Prodaje: Količina Cijena
45 139,00
18 149,77
90 149,90
58 155,00
12 407,00
20 408,90
64 465,00
20 484,00
400 495,00
100 500,00

Kupnje: Cijena Količina
105,57 68
105,55 100
103,00 3
93,12 10
90,56 14
90,00 1
85,00 100
70,00 115
69,05 10
65,01 5

marcello

Ovdje upišite svoj komentar…

nadam se da nastavljamo dalje, pa makar i upola brzine, tek sad ćemo privući pažnju ostalih igrača, a možda i nekih većih, jer i uz 150 kn smo još uvijek jako jeftini!!!

ma kakav cash-r-a, 100% in


nadam se da nastavljamo dalje, pa makar i upola brzine, tek sad ćemo privući pažnju ostalih igrača, a možda i nekih većih, jer i uz 150 kn smo još uvijek jako jeftini!!!

P= 150
P/E =150:104,93=1,43

P/BV=150:579,41=0,26

P/E puta P/BV < 22,5 Trebalo bi biti manje od 22,5
Ipak LPLH je po likvidnost treća liga.
Kotira na zse koji je ništa bolji tj treća liga, pa bi ovaj umnožak trebao biti za ovakve dionice
ne veći od polovine tj ne veći od 10,15

1,43×0,26=0,37

Ovo će vjerovatno ući u knjige kao primjer,kako u vremenima panike neke kvalitetne firme možemo
kupiti za bagatelu.
Naravno ,da očekivati godišnju dobit kao prošlogodišnju je iluzija.Ali i četiri puta manja dobit od
prošlogodišnje bi bila dostatna za opravdati cijenu od preko 300 kn.Čak da u toku ove godine uopće
i ne bude dobiti 200 kn je prejeftino.



nadam se da nastavljamo dalje, pa makar i upola brzine, tek sad ćemo privući pažnju ostalih igrača, a možda i nekih većih, jer i uz 150 kn smo još uvijek jako jeftini!!!

P= 150
P/E =150:104,93=1,43

P/BV=150:579,41=0,26

P/E puta P/BV < 22,5 Trebalo bi biti manje od 22,5
Ipak LPLH je po likvidnost treća liga.
Kotira na zse koji je ništa bolji tj treća liga, pa bi ovaj umnožak trebao biti za ovakve dionice
ne veći od polovine tj ne veći od 10,15

1,43×0,26=0,37

Ovo će vjerovatno ući u knjige kao primjer,kako u vremenima panike neke kvalitetne firme možemo
kupiti za bagatelu.
Naravno ,da očekivati godišnju dobit kao prošlogodišnju je iluzija.Ali i četiri puta manja dobit od
prošlogodišnje bi bila dostatna za opravdati cijenu od preko 300 kn.Čak da u toku ove godine uopće
i ne bude dobiti 200 kn je prejeftino.
[/quote]
Ja sam još uvjek ovdje u pušioni 50%, a kupio sam ju po 280 podcijenjenu, tako da očekujem daljnje pozitivne blokade btw. navukao me T. Petrov

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close