LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

LPLH je bio na 250 sredinom listopada.

73:250=29 pad na 29% vrijednosti

Crobex cca 2.250

1283:2250 =57 pad na 57% vrijednosti

Uzimajući u obzir da LPLH posluje na dolarskom tržištu a

usd je sa 524 skočio n skočio na 583 ili cca 11%

U korelaciji sa crobexom cijena bi trebala biti 250X1,11X0,57 =158

158:73=216

Porastom od 116 % na sadašnju cijenu bili bi u korelaciji sa crobexom.

Netko je ovo kupovao i na daleko većim cijenama od 250,ja na moju sreću neku siću na 80 i 85.

Međutim nitko neće po 83.

Evo dobili smo u goste i bolesnika.Svi komentari su ocijenjeni sa čvrstom jedinicom.
Molio bi posjetitelje da ocijene prema svom mišljenju i da ovog negativca eliminiraju ili da mu se
pridruže,ako imaju isto mišljenje o kvaliteti komentara.

Pozicije brodova LP:
http://www.losinjska-plovidba.hr/pozicije.php
Klikni na pojedinu poziciju da vidiš trenutnu lokaciju, pravac kretanja, vrijeme i ime broda.

marcello

http://files.irwebpage.com/reports/shipping/0YgU35Tu0z/Intermodal%20Report%20Week%2010-2009.pdf

Lošinj prodan za nepoznatu cijenu. [bye]
jel zna netko nesto više? interensantno 30 godina star a nije isao u rezalište već je prodan. jel to nastavak politike lplh da prodaje kontejneraše i roro a da kupuje buklere? nedavno je M/V kuiseb prodan nepoznatom hrvatskom kupcu. da li to lplh?

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


http://files.irwebpage.com/reports/shipping/0YgU35Tu0z/Intermodal%20Report%20Week%2010-2009.pdf

Lošinj prodan za nepoznatu cijenu. [bye]
jel zna netko nesto više? interensantno 30 godina star a nije isao u rezalište već je prodan. jel to nastavak politike lplh da prodaje kontejneraše i roro a da kupuje buklere? nedavno je M/V kuiseb prodan nepoznatom hrvatskom kupcu. da li to lplh?


Nadajmo se da nisu ušli u kupnju tog broda.
Jer za LPLH u ovom trenutku ne postoji bolji posao od kupnje vlastitih dionica jer se dionice
trže na 69 kn tj.

MCAP=69 X 662.416 tj 45,707 ili 6.176.000 EUR ILI 8 MIL $.

Međutim ,ako se odluće na ovaj biznis,kao što radi ULPL koja na ovaj način podiže BV vrijednost dionice
dok kupuje ispod BVPS,logično da se nebi moglo kupiti previše dionica ,ali sa laganim dokupom do
200 kn po dionici,a to je još uvijek preko 60% diskonta u odnosu na kapitalnu vrijednost firme .
Uz lagani dokup mislim da bi se uz prosijek od 150 relativno lako moglo otkupiti više od 10.000 kom.

Za ovih 10.000 kom po 150 treba uložiti 1.5 mil kuna/200.000 EUR/

Efekti bi bili nevjerovatni.Cijena bi bila tri puta veća nego sada,a dionica bi bila i dalje podcijenjena.

BV po dionici bi bio povoljniji.

Postavlja se pitanje:Zašto je menađment ovolikio slijep ili glumi slijepoću.

Prema sadašnjim cijenama dionice izgleda da se ova firma nalazi pred stećajem.Međutim,ako je kupljen
ovaj novi polovnjak ,ne može se govoriti o stećaju.Dapaće.Ako se kupuje ide se u ekspanziju.

Mišljenja sam da možda ni u jednoj dionici sadašnji prodavači neće žaliti kao ovi u LPLH.

A kupci obrnuto.

A gledajući ASK i BID potpuno drugačija slika.

Ne tako davno sam ušao u ovu dionicu na 450 i izaša na 400 u panici.
Kada sam kupio na 450 mislio sam da vrijedi više.I to nakon temeljite analize.
U međuvremenu je sve isto/osim cijena vozarina/ i dobiti po dionici od preko sadašnje cijene od 69. Totalno ludilo.

Promjena /izlaz/ POBA skrb.Očito ostaci od margina ,a LPLH više ne može u depozit.Ova odluka je već
na snazi od 6 mj od kada POBA u depozit uzima samo dionice iz crobexa.
Te dionice su sigurno plaćene preko 400 kn.Mili bože koja pušiona prodavača
69:400=17% Gubitak 83%
Ako se uzme da je to bio depozit za lombardni i da se izgubila i provizija 1%,i platila kamata od desetak posto ,a da se i na 40 % lombardnog izgubilo 80% mislim da je prodavač izgubio više od 100.

A želi izaći pod svaku cijenu.Prilika za jeftinu kupnju.Ja čekam na 59.A davao je po 69.
Jer ako je izgubio 100 % i ovako prodaje,očito je da mu novac ništa ne znaći pa bolje da izgubi i
115%.A broker radi sve da proda jeftinije.Ova dva veća naloga 155 i 246 su vjerovatni skriveni nalozi
i sa njima se vrši pritisak na prodaji.Da je istovremeno na kupnji isti broj komada rekao bi da
broker manipulira.Ako ne ćuvamo vlastiti novac nitko nam ga neće sačuvati.

Na kupnji se povremeno pojavljuje kupnja od 199 i 200 kom i to jako nisko.Najčešče lipu
iznad donje blokade.Ali nabildavanja nema i kupnja strplivo ćeka i onda nestane.I tako već
nekoliko sedmica.Razlog više za dokup.

ma svi se slažemo da je ova cijena ispod svake realne cijene. ovdje se cesto zaboravlja da ovaj holding ima još i brodograditeljstvo i turizam koji po nekim procjenama vrijede 150 Mkn. problem je što u sistemu nema novca a oni koji ga imaju cekaju. došao mi je nedavno prijatelj za savjet šta da kupi za 35000 kn jer je vidio da je burza pala a on dobio neku lovu od osiguranja. strah me bilo preporuciti covjeku lplh ali je kupio dionica za koje mislim da ce za dvije godine imati 100 000. mislim da bi sa lplh bio i na dosta više. što je najgore za dvije godine ce imati prinos kao i ja koji se duže godina bavim ovim. što ti je timing… [thumbsup]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


ma svi se slažemo da je ova cijena ispod svake realne cijene. ovdje se cesto zaboravlja da ovaj holding ima još i brodograditeljstvo i turizam koji po nekim procjenama vrijede 150 Mkn. problem je što u sistemu nema novca a oni koji ga imaju cekaju. došao mi je nedavno prijatelj za savjet šta da kupi za 35000 kn jer je vidio da je burza pala a on dobio neku lovu od osiguranja. strah me bilo preporuciti covjeku lplh ali je kupio dionica za koje mislim da ce za dvije godine imati 100 000. mislim da bi sa lplh bio i na dosta više. što je najgore za dvije godine ce imati prinos kao i ja koji se duže godina bavim ovim. što ti je timing… [thumbsup]

Prema FI 3Q 2008. BR dionica 662.416

AOP 102 352.966 P/BV = 532,85 P/BV= 71:532,85=o,133

AOP 020 109.151 164,78 manjinski interesi 50% brodarstva
Ostalo 243.815 368,07 učešće turizma i brodogradnje

Dakle,na brodarstvo otpada 164,78 po dionici i to se odnosi na 50% brodarstva.
Ukupno brodarstvo je dvostruko više,ali dioničarima pripada samo polovina tl ovih 164,78 kn po dionici.
"ostatak" od 368,07 kn po dionici pripada na turizam i brodogradnju.


ma svi se slažemo da je ova cijena ispod svake realne cijene. ovdje se cesto zaboravlja da ovaj holding ima još i brodograditeljstvo i turizam koji po nekim procjenama vrijede 150 Mkn. problem je što u sistemu nema novca a oni koji ga imaju cekaju. došao mi je nedavno prijatelj za savjet šta da kupi za 35000 kn jer je vidio da je burza pala a on dobio neku lovu od osiguranja. strah me bilo preporuciti covjeku lplh ali je kupio dionica za koje mislim da ce za dvije godine imati 100 000. mislim da bi sa lplh bio i na dosta više. što je najgore za dvije godine ce imati prinos kao i ja koji se duže godina bavim ovim. što ti je timing… [thumbsup]

Mislim da će sutra biti u fokusu, pogotovo kad u jutro pobjegnu likvidne

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Prema FI 3Q 2008. BR dionica 662.416

AOP 102 352.966 P/BV = 532,85 P/BV= 71:532,85=o,133

AOP 020 109.151 164,78 manjinski interesi 50% brodarstva
Ostalo 243.815 368,07 učešće turizma i brodogradnje

Dakle,na brodarstvo otpada 164,78 po dionici i to se odnosi na 50% brodarstva.
Ukupno brodarstvo je dvostruko više,ali dioničarima pripada samo polovina tl ovih 164,78 kn po dionici.
"ostatak" od 368,07 kn po dionici pripada na turizam i brodogradnju.

ma da kao što rekoh firma vrijedi. jedino što ima lopovsku upravu. sjecas se kako su pred koju godinu dokapitalizirali 50% brodarstva. dok su se mali snašli… popapala maca. bile su i neke čudne transakcije sa zemljistem. bit ce toga tu još. i dokapitalizacija po nominali i pretakanja iz šupljeg u prazno. zato je to dionica koju nebi preporucio prijatelju jer je treba pratit i biti oprezan. ne vjerujem da ce sutra u fokus. ako se riješimo onog nesretnika s 2xx komada biti ce dobro. ovo ce u fokus kad uprava pozeli a to nece biti sutra. [cry]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"



Prema FI 3Q 2008. BR dionica 662.416

AOP 102 352.966 P/BV = 532,85 P/BV= 71:532,85=o,133

AOP 020 109.151 164,78 manjinski interesi 50% brodarstva
Ostalo 243.815 368,07 učešće turizma i brodogradnje

Dakle,na brodarstvo otpada 164,78 po dionici i to se odnosi na 50% brodarstva.
Ukupno brodarstvo je dvostruko više,ali dioničarima pripada samo polovina tl ovih 164,78 kn po dionici.
"ostatak" od 368,07 kn po dionici pripada na turizam i brodogradnju.

ma da kao što rekoh firma vrijedi. jedino što ima lopovsku upravu. sjecas se kako su pred koju godinu dokapitalizirali 50% brodarstva. dok su se mali snašli… popapala maca. bile su i neke čudne transakcije sa zemljistem. bit ce toga tu još. i dokapitalizacija po nominali i pretakanja iz šupljeg u prazno. zato je to dionica koju nebi preporucio prijatelju jer je treba pratit i biti oprezan. ne vjerujem da ce sutra u fokus. ako se riješimo onog nesretnika s 2xx komada biti ce dobro. ovo ce u fokus kad uprava pozeli a to nece biti sutra. [cry]

[/quote]
Izgleda da nas je napustio/prodao/onaj kamikaza jer on je već nekoliko dana ranije prodao oko
9oo komada pa je poništio nalog od 2460 kom i pretvorio ga u skriveni na 150.Ostalo mu je još
stotinjak komada i nadam se da će izaći do kraja dana.
Nadam se da ovaj nalog od 200 nije skriveni.
Izgleda da smo se riješili POBA skrbnički 4.000 kom.Lijepo.

New Report

Close