LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čemu imao zahvaliti današnje povečanje cijene za 7,57% i protrgovanih 774 dionice. Ima li nešto da ne-znamo?

marcello

ima,ima….teorija urote…razbijanje zadnjih margina,i pokušaji obrane istih.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Čemu imao zahvaliti današnje povečanje cijene za 7,57% i protrgovanih 774 dionice. Ima li nešto da ne-znamo?

Očigledno je da netko zna kakav će biti FI i koristi ovu situaciju da kupuje.
Ovo je stvarno genijalna firma i kad isplate dividendu to će biti pravi gric,gric.
Prava prilika.Ovo treba skupljati jer kad ovo krene…..

Kiss,kiss
[kiss]

NEK ŽIVI LJUBAV, NEK SE BUDI DAN


Čemu imao zahvaliti današnje povečanje cijene za 7,57% i protrgovanih 774 dionice. Ima li nešto da ne-znamo?

Pratim ovu dionicu jer smatram da je jako podcijenjena i tražim priliku za jeftinu kupnju.
Cijena je bila najprije 69 sa padom od preko 10%,a kasnije je netko kupio po ASKu/ kom 220 po
82.90 i to je bio rast od 7,57%.
S obzirom da je i ova cijena od 82,90 5,5 puta manja od BV,a uz ovako veliku dobit koja je
ostvarena u 2008./ P/E ispod 2/možda i najpocijenjenija dionica na ZSE.
Međutim,za ozbiljnije ulagače prenelikvidna.Možda je ovo početak trgovine i na ovoj dionici i uz
minimalni ulog od nekoliko stotina tisuća kuna možemo očekivati i značajniji rast.
Mišljenja sam da su ova dva malo veća naloga na prodaji skrbnički POBA,a ovaj od 155 kom /skriveni
nalog /je postao jako nestrpljiv.Da li pritišće margine caal ili se vlasnik želi rješiti radi nelikvidnosti.
U svakom slućaju mislim da je ovo povoljna prilika za kupnju.


ima,ima….teorija urote…razbijanje zadnjih margina,i pokušaji obrane istih.


ima,ima….teorija urote…razbijanje zadnjih margina,i pokušaji obrane istih.

Ako se radi o marginu kod POBA kupac koji je kupio ovih 220 komada po ASKU mogao je to napraviti
i sa kupnjom samo jednog komada s obzirom da se gleda zadnja cijena.
Međutim,nebi trebalo zanemariti ni činjenicu da BHSI/baltic handy indeks/je od minimuma narastao
za preko 150% što može biti dovoljan razlog da neki znalac ulazi u kupnju bez obzira na nelikvidnost.

Ovih zadnjih četiri pet mjeseci imamo mizeran promet na ovoj dionici,iako se zadnjih desetak dana
prodaja značajno spustila.Mislim da bi trebalo biti na BIDu i strpljivo skupljati dok ne dođe FI 2008.
koje bi trebalo biti izvrsno.

LPLH-R-A
Kupnja Prodaja
67,64 28
67,59 1
65,51 8
65,50 70
64,00 12
52,40 40
50,00 52
82,84 90
82,89 246
88,00 20
91,86 21
99,97 21
99,98 47
100,00 157
105,00 230
124,99 105
142,00 20

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
82,84 65 15:25:02
82,84 155 15:25:02
69,00 60 10:05:15
69,00 155 10:05:15
69,00 155 10:05:15
69,00 130 10:05:15
69,01 25 10:05:15
71,00 10 10:02:27
76,00 10 10:02:27
77,00 9 10:02:27

kao da se isti igra,gore-dolje 155 komada tipično rušenje cijene,kad krene ,pomogne malo,ali na kraju dana mora izpeglati stanje,da se nebi vidjele promjene u ToP 10.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Igra se na svim dionicama,pitanje je,pratiti to,ili se otkantati od dionica,foruma i love..na malo dulji rok.
Ako se igra prihvati,treba malo riskirati,progutati ( …no),gledati straobalni minus i prodavati konstantno s igračem…ali i kupovati na stepenicama ponovno…no,valjda znate i sami kako se igra.
naravno,bez kompletnog popisa dioničara,ne ulazi se u igru.

U krajnjem slučaju,imate barem 50% manji minus u odnosu na bolno pasivno promatranje pada,a u slučaju naglog preokreta,cca max 20% ( korak rasprodaje )gubitka….

( možda preduboko iznosim podatke…nekima se to neće dopasti [sealed])

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


LPLH-R-A
Kupnja Prodaja
67,64 28
67,59 1
65,51 8
65,50 70
64,00 12
52,40 40
50,00 52
82,84 90
82,89 246
88,00 20
91,86 21
99,97 21
99,98 47
100,00 157
105,00 230
124,99 105
142,00 20

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
82,84 65 15:25:02
82,84 155 15:25:02
69,00 60 10:05:15
69,00 155 10:05:15
69,00 155 10:05:15
69,00 130 10:05:15
69,01 25 10:05:15
71,00 10 10:02:27
76,00 10 10:02:27
77,00 9 10:02:27

kao da se isti igra,gore-dolje 155 komada tipično rušenje cijene,kad krene ,pomogne malo,ali na kraju dana mora izpeglati stanje,da se nebi vidjele promjene u ToP 10.

Ma ovaj sa 155 je skriveni nalog koji je udrija po bidu i pomeja sve do 69.
A onda je netko kupio/ne mislim da je isti igrač/220 kom sa ciljem da pomete 155 kom kao prvi
nalog i 65 kao drugi ,koji se umeđuvremenu povuka,ali jednostavno je zapeo na prvom koji je skriven.I ovaj što je ostao na prodaji
od 90 kom će se pretvoriti u 155 jer se djelomično skriveni vraćaju na ugovoreni broj skrivenog naloga.
Ova prodaja će se vidjeti kao smanjenje broja dionica u POBI i to sve je prošlo po jednom nalogu.
To nije banka nego skrbničiki.A kako je LPLH ispala/mislim/ iz spiska POBE za margine i lombardne
nije manipulacija već prodaja nekoga koji je izgubio vjeru u ovu dionicu ili je pritisnut otplatom
margina.
Na žalost na ovoj dionici za sada nema nikakih igara.Povremeno se pojavi kupac na granici blokade
sa 100 ,200 kom ali ćim se netko stavi ispred ne nabildava se nego bježi,Jednostavno,očito je da je to
majstor koji želi da ova dionica bude što niže,tj želi kupiti.
Međutim,ova kupnja po 69 je lutrija,a dan ranije sam i ja tu bio sa 110 kom,ali nije udrilo .Šteta.



Čemu imao zahvaliti današnje povečanje cijene za 7,57% i protrgovanih 774 dionice. Ima li nešto da ne-znamo?

Očigledno je da netko zna kakav će biti FI i koristi ovu situaciju da kupuje.
Ovo je stvarno genijalna firma i kad isplate dividendu to će biti pravi gric,gric.
Prava prilika.Ovo treba skupljati jer kad ovo krene…..

Kiss,kiss
[kiss]
[/quote]
Godišnje izvješće će biti fenomenalno,ali četvrti kvartal i ne baš.Prvi kvartal 2009.je izgledao jako
loše,ali sa porastom vozarina u odnosu na minimum od preko 150 %/dva i po puta/sada handyflota
vjerovatno posluje na pozitivnoj nuli.
Međutim,kako Kina podiže letvicu za razvoj ekonomije na 8% možemo očekivati daljnji rast vozarina,
a samim time i povoljniju situaciju.
Sa jučerašnjom prosiječnom cijenom od 73 kn ova dionica je pala prema

ATH oko 11 puta/800:73/

2.01.2007 637 / 637:73/ oko 8,7 puta.

Istovremeno su svjetski suhi brodari pali za 80 % tj oko 5 puta.

U svakom slućaju 100% rasta bi LPLH nadoknadio relativni gubitak prema našim brodarima,ali i stranim.

Međutim,nelikvidnost ove dionice i nedostatak kupnje može ovu dionicu vrlo lako dovesti na 50,ali
i na 150.I jedna i druga cijena će biti realna tržišna cijena.

Mislim da je najveći nedostatak ove dionice što je ova firma malo kompliciraniji holding s obzirom
da se sastoji od turističkog sektora,brodarstva i 50% brodarstva,te bi trebalo uložiti dosta truda
da se to rasčisti,ali ne da vodim monolog već da aktivno sudjeluju mali dioničari.
U ovom trenutku ta diskusija bi mogla biti vrlo korisna jer je LPLH i bez brodarstva vrijednija
nekoliko puta više od tih 73 kn po dionici.

neznam…ima dosta korisnog štiva kojie se pisalo dok je rasla,pa se da dosta iščitai od tuda,ali,da imaju u holdingu i građevinu,onda bi to bila dionica pun pogodak k’o prstom u….

Prvo su pale vozarine,sada već najavljuju pad sezone…neznam..nisam optimista.Da je bar likivdnija,dalo bise zaraditi na valovima,ovako,kao što sam kažeš,jedan dan čekaš,drugi dan netko drugi dobije poklon,a na kraju dana i bonus..

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


neznam…ima dosta korisnog štiva kojie se pisalo dok je rasla,pa se da dosta iščitai od tuda,ali,da imaju u holdingu i građevinu,onda bi to bila dionica pun pogodak k’o prstom u….

Prvo su pale vozarine,sada već najavljuju pad sezone…neznam..nisam optimista.Da je bar likivdnija,dalo bise zaraditi na valovima,ovako,kao što sam kažeš,jedan dan čekaš,drugi dan netko drugi dobije poklon,a na kraju dana i bonus..


LPLH nije građevinar,ali je pala 11 puta kao i IGH.
LPLH je djelomično brodar/suhi/,a oni su pali 5 ili 6 puta tj.duplo manje
LPLH je djelomično u turizmu/kampovi/ ,i ostvaruje dobit
LPLH je djelomično i brodograditelj i tu ostvaruje dobit
Jedino detaljnom analizom svakog pojedinog segmenta,a posebnu težinu treba pokloniti brodarstvu
mogla bi se utvrditi podcijenjenost ove dionice čak i prema nizu podcijenjenih na ZSE.
Inaće u ova luda vremena rijetko se odlučujem na kupnju dionica,gdje nije izvjesna podcijenjenost
od tri četiri puta.
Sa pokušajem kupnje na 70 smatram da vrijedi daleko više.
Samo ozbiljnim komentarima,analizom bilance,analizom strukture holdinga,likvidnost,zaduženost
kratkoročna i dugoročna,mogućnost isplate dividende,analiza vlasničke strukture,možda potaknemo
kupnju na ovim razinama.A kupac od 100 k kuna je za ovu dionicu veliki investitor.
Treba biti svjestan da u ovoj dionici nema zarade na valovima.Ona najčešće ne radi nego tone.
Međutim,mislim da je ovdje izvjesniji rast nego pad,jer smo valjda dotaknuli dno.
Sva tri segmenta holdinga su radili potitivno,a dionica ima sedam puta/i malo više/ manju tržišne
kapitalizaciju od visine kapitala.
Opet vodim monolog.Molio bi komentare!



neznam…ima dosta korisnog štiva kojie se pisalo dok je rasla,pa se da dosta iščitai od tuda,ali,da imaju u holdingu i građevinu,onda bi to bila dionica pun pogodak k’o prstom u….

Prvo su pale vozarine,sada već najavljuju pad sezone…neznam..nisam optimista.Da je bar likivdnija,dalo bise zaraditi na valovima,ovako,kao što sam kažeš,jedan dan čekaš,drugi dan netko drugi dobije poklon,a na kraju dana i bonus..


LPLH nije građevinar,ali je pala 11 puta kao i IGH.
LPLH je djelomično brodar/suhi/,a oni su pali 5 ili 6 puta tj.duplo manje
LPLH je djelomično u turizmu/kampovi/ ,i ostvaruje dobit
LPLH je djelomično i brodograditelj i tu ostvaruje dobit
Jedino detaljnom analizom svakog pojedinog segmenta,a posebnu težinu treba pokloniti brodarstvu
mogla bi se utvrditi podcijenjenost ove dionice čak i prema nizu podcijenjenih na ZSE.
Inaće u ova luda vremena rijetko se odlučujem na kupnju dionica,gdje nije izvjesna podcijenjenost
od tri četiri puta.
Sa pokušajem kupnje na 70 smatram da vrijedi daleko više.
Samo ozbiljnim komentarima,analizom bilance,analizom strukture holdinga,likvidnost,zaduženost
kratkoročna i dugoročna,mogućnost isplate dividende,analiza vlasničke strukture,možda potaknemo
kupnju na ovim razinama.A kupac od 100 k kuna je za ovu dionicu veliki investitor.
Treba biti svjestan da u ovoj dionici nema zarade na valovima.Ona najčešće ne radi nego tone.
Međutim,mislim da je ovdje izvjesniji rast nego pad,jer smo valjda dotaknuli dno.
Sva tri segmenta holdinga su radili potitivno,a dionica ima sedam puta/i malo više/ manju tržišne
kapitalizaciju od visine kapitala.
Opet vodim monolog.Molio bi komentare!

[/quote]
Ušao sam na 250 zbog potcijenjenosti, trebam li dalje komentirati.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close