LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad bi barem bili tankeri, pa da stoje na miru puni nafte i čekaju neke bolje dane… ovako ne vidim ikakve svrsishodne uporabe istih. Možda ih pretvoriti u ekskluzivne restorane? Ali ni to ne bi imalo efekta s obzirom na katastrofu od turističke sezone 2009

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ovi "starci" zarađuju vreće para….za razliku od nekih "uglancanih" firmi koje samo tonu…tonu….(ne mislim samo na brodare)….nije nikakva velika pamet podić kredite i krenut u "šoping" ….no velika je pamet i sposobnost imati poslovne rezultate kao što ih ima LPLH (mnoge "velike" firme bi se rado mjenjale za konto…)…..no svaki od nas ima svoju glavu ( i svoj džep)…..


Ovi "starci" zarađuju vreće para….za razliku od nekih "uglancanih" firmi koje samo tonu…tonu….(ne mislim samo na brodare)….nije nikakva velika pamet podić kredite i krenut u "šoping" ….no velika je pamet i sposobnost imati poslovne rezultate kao što ih ima LPLH (mnoge "velike" firme bi se rado mjenjale za konto…)…..no svaki od nas ima svoju glavu ( i svoj džep)…..

Ne, sve ok kolega , oni su super poslovali sa tim starim ragama ali ja pričam o budućnosti a vi o prošlosti.
A budućnost ne izgleda bajno za LPLH

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Odnosi li se to na LPLH ….ili općenito za brodare…ili možda za sve firme….po sadašnjem raspoloženju svi bi se zabili u mišje rupe…(slično kao i što su bili na "barikadama" prije godinu dana)…malo sam pročitao kvalitetnih i argumentiranih priloga….uglavnom se radi o "ispovjedima" ucviljenih duša koji "predviđaju" smak svijeta , glad , rat….svakoj firmi nalaze "mane" koje multipliciraju svojim strahovima 2-3-…10 puta….no dobro ….sve već viđeno ….


Odnosi li se to na LPLH ….ili općenito za brodare…ili možda za sve firme….po sadašnjem raspoloženju svi bi se zabili u mišje rupe…(slično kao i što su bili na "barikadama" prije godinu dana)…malo sam pročitao kvalitetnih i argumentiranih priloga….uglavnom se radi o "ispovjedima" ucviljenih duša koji "predviđaju" smak svijeta , glad , rat….svakoj firmi nalaze "mane" koje multipliciraju svojim strahovima 2-3-…10 puta….no dobro ….sve već viđeno ….

A,gledajte realnost je prilično gadna.
I ne odnosi se na sve firme isto.
Ali brodari će biti strašno pogođeni, do te mjere da će vjerovatno jedna trećina brodarskih firmi u svijetu propasti.
Bulkeri tipa LPLH trenutačno uopće ne voze na spotu ili ako voze, voze za bunker i hranu.
Trenutačna vrijednost samih brodova te starosti je nikakva.
Troškovi su ostali isti.
S obzirom na procjene svjetskog gospodarstva ,uopće,ne možemo očekivati nikakve pomake na bolje barem dvije godine.
Ne znam za vas, ali ja tu ne vidim razloga za optimizam

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Stanje je vrlo teško….no dugoročno – neodrživo….zamrzavanjem svjetske trgovine na duži rok (preko 6 mj.) neće počet propadati samo brodari….no uspoređujući naše brodare (sa velikim rezervama novca na računu) – sa stranim brodarima (koji imaju manje rezerve-da ne kažem koji su u velikim zaduženjima)….stanje naših brodara je dosta povoljnije i ne vjerujem da će ijedan naš brodar otići u bankrot….uvažavajući stanje koje jest i koje će biti još neko vrijeme (koliko-to nitko nezna) cijene dionica su pale toliko da dolazimo do pokazatelja za LPLH (trenutnih -naravno) P/E=1,8 P/BV=0,30 ….kakva će biti situacija za 3-6-12 mj. možemo samo nagađati….mislim da su u LPLH stari "morski vukovi" koji znaju svoj posao…

Kretanje brodova 27.11.08:
LOŠINJSKA PLOVIDBA RIJEKA

Bandar Imam Khomeiniju, KATARINA plovi prema alžirskoj luci Eta, KAROLINA u JBelekeriju, KARMEN 27. ožujka u Montoiru, LIPA plovi za Marseille, LOŠINJ u G.Tauru, RIJEKA u M.Lošinju, LOLA u Owendu, SRAKANE u G.Tauru, SUŠAK u Baru.
Svi brodovi su na putu…….rade!

marcello

Ima li netko objašnjenje zašto LPLH danas nije pratio ostale brodare u rastu?
Njega je bar lagano podići s obzirom na nelikvidnost, a nije baš da nije zaslužio jednu pozitivnu blokadu….

ovdje špekulanti kupuju u tišini…

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Inaće lplh ti je od svih dionica na burzi ima najviše keša po dionici!
zadnja cijena 107,01
novac na racinu i blagajni 107 032 000kn
broj dionica 662416
keš po dionici 161,57kn
omjer keš/cijena dionice 1,509

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

… ne zaboravite da lplh ima i brodogradilište i turizam.
jel netko zna kakvo je stanje sa uknjižbom zemljišta u kampovima na lošinju?

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Evo dobrih vijesti za brodogradiliste losinjske plovidbe…

New Report

Close