LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Članak u današnjem Vjesniku:

Dobit Lošinjske plovidbe povećana za 31 posto
Operativni i ostali troškovi, u usporedbi s istim razdobljem prošle godine, porasli su, ali je s većim porastom prihoda ostvarena i veća dobiti, navodi se u komentaru izvješća

ZAGREB – Lošinjska plovidba ostvarila je u prvih devet mjeseci ove godine dobit nakon oporezivanja od 32,3 milijuna kuna što je 31 posto više u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje, objavila je Lošinjska plovidba u financijskom izvještaju koji prenosi Zagrebačka burza.
Iz Lošinjske plovidbe ističu kako je rast dobiti rezultat povoljne situacije na međunarodnim tržištima.
Operativni i ostali troškovi, u usporedbi s istim razdobljem prošle godine, porasli su, ali je s većim porastom prihoda ostvarena i veća dobiti, navodi se u komentaru izvješća.
Prema podacima iz izvješća, ukupni prihodi Lošinjske plovidbe u prvih devet mjeseci u iznosu 366,1 milijun kuna porasli su u odnosu na isto razdoblje lani za 23,5 posto.
Pritom su prihodi od prodaje u inozemstvu porasli za 26,4 posto, na 250,1 milijun kuna, a prihodi od prodaje u zemlji povećani su za 19,7 posto, na 43,5 milijuna kuna.
Sporije od ukupnih prihoda rasli su ukupni rashodi Lošinjske plovidbe i u devet mjeseci ove godine u odnosu na isto razdoblje lani povećani su za 21,4 posto, na 300,9 milijuna kuna. [Hina]
Dobit taman koliko treba za ugodno prelaženje razdoblja recesije…… [smiley]

marcello



pogledaj kako ovi iz Raiff vriste za deviznom intervencijom,
http://www.rba.hr/my/research/news_archive.jsp?filter=domestic

Kako je Rohatinski najavio, kamatne stope će rasti, a dioničari kojima je potrebna likvidnost to će platiti. Dok strategija vlade zagovara poticaj rastu sa tržišta kapitala, monetarna politika tržište kapitala gazi. Kao da nije u njihovom interesu promovirati njegovu stabilnost. Ili pak čekaju na bidu?
[/quote]
Rohatinski se bori protiv deprecijacije kune i pod cijenu manjeg 1% rasta…

sto se tice kamata zanimljivo je kako ce banke reagirati…

npr. ako je prije 2 g. ugovoren kredit EURIBOR + 150BP, kamata na kredit je samo u 11mj spustena za 150 bp ili 1.5%… odnosno nece sve kte rasti….iskreno sumnjam da ce kte rasti ako ce spread za CEE regiju koji je najvisi u zadnjih 3 godine se vratiti u "normalu". Osobno ocekujem pad stopa u buducnosti…

BV 0.22
p/e 1.39
prema poslovnom
http://www.poslovni.hr/60860.aspx

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ako su dogovotili takav stambeni kredit, npr Libor CHF + 150 bp, mogli bi neki uskoro imati stambeni krediti na nize od 3%

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

vipy

aj nađi i jednu poštenu dionicu u kojoj je dotični u top 10. ne doživljavam ga kao nikakvog gurua..
pusti priče…keep the fundamentals..a to nisu samo multiple i statički pokazatelji.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

s fundamentima sam vise nego ok u lplh,

ionako sam je smanjio na minimum, ostalo je ucinilo trziste

tip je zvrsio CFA, prodao je firmu kad je trebalo i definitivno "ima nos" odnosno imao ga je do sada…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


s fundamentima sam vise nego ok u lplh,

ionako sam je smanjio na minimum, ostalo je ucinilo trziste

tip je zvrsio CFA, prodao je firmu kad je trebalo i definitivno "ima nos" odnosno imao ga je do sada…

ja ga ne pušim ni malo, niti me ičim impresionirao

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ono sto je napravio s moj posao, moj novac?
s tom prodajom je pokazao da ima smisla za market timing, prodao je onda kada su svi trazili za kupiti firmu u RH…
frajer je vise nego OK,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

prodao i kamiondžija Dukat otprilike u isto vrijeme..reko bi da ih je obojicu brinulo eventalno uvođenje PKD-a…zato je to bio dobar tajming..ipak se radi o milijunima pa i stotinama milijuna kuna zakonite porezne evazije [wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


prodao i kamiondžija Dukat otprilike u isto vrijeme..reko bi da ih je obojicu brinulo eventalno uvođenje PKD-a…zato je to bio dobar tajming..ipak se radi o milijunima pa i stotinama milijuna kuna zakonite porezne evazije [wink]

odustajem,
s obzirom da "nesto" oko M&A radim svaki dan;A znam o cemu pricam,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

također znam o čemu pričam s obzirom da "nesto" radim i također odustajem

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

m&a

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Kolega Vipy ne znam ako ste primjetili ali ovo je tema Lošinjska plovidba a ne deprecijacija kune, rast kamata, devizne intervencije i Libor.
Radije vi nama recite šta će Lošinjska sa tim svojim starim ragama od brodova?
Pa to ni pirati u Somaliji ne bi oteli a o ovima iz Bermudskog trokuta da i ne pričam.

[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close