LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zato sto ljudi od šume ne vide drvo…

Nemogu vjerovati da ovo netko može prodavati na 270 [bye]

Surround all arround when it hits the ground

Slaba je to prodaja… bas je interesanto da Crobex bas ne ruse fundamentalno podcijenjene dionice… vecinom se baloni jos to ispuhuju… sumnjam da cu opet losinjsku docekati na 224…

Ja sam bez para, to jest totalka u dionicama, ali sve do 280 mi se čini totalna rasprodaja

Surround all arround when it hits the ground

Kakvi su fundamenti na cijeni od 249 kuna?

Surround all arround when it hits the ground

Otočje s četiri zvjezdice
Administrator
Subota, 18 Listopad 2008

Prema Master planu razvoja turizma lošinjsko otočje u budućnosti bi postala destinacija sa četiri zvjezdice, a osim smještajnih kapaciteta visoka razina usluge trebala bi biti ponuđena u svim turističkim proizvodima i sadržajima. Tako je pred turističkim gospodarstvom zahtjevan posao realizirati te zacrtane ciljeve. Do sada je plan ulaganja i strateške smjernice razvoja predstavila lošinjska tvrtka Jadranka d.d., koja, među ostalim, u pet godina, samo u podizanje kvalitete hotelskog smještaja ima plan uložiti preko 80 milijuna eura.

Uz »Jadranku« velika ulaganja u planu ima i Lošinjska plovidba holding d.d. koja upravo, kroz tvrtke kćeri – »Morus Alba« i »Asparagus« izvodi radove na predjelu Rujnica, na samom ulazu u Mali Lošinj, gdje na pomorskom dobru već nekoliko godina ima koncesiju izdanu od Vlade RH. Radi se o kompleksu veličine oko 16.500 metara četvornih, koji je namijenjen za nautički turizam. Sada su u tijeku radovi na uređenju obalnog zida, sustavu odvodnje otpadnih voda te izgradnji restorana i pratećih objekata namijenjenih nautičarima. Vrijednost investicije je preko 17 milijuna kuna. Njen dovršetak se planira do Uskrsa 2009. godine kada će s radom početi i restoran, koji će po najavama investitora zadovoljavati najviše ugostiteljske standarde, kako u opremi prostora tako i gastro ponudi.

Radovi su nastavak prije više godina započete investicije, kada je Lošinjska dobila koncesiju za ovo područje te se temelje na građevinskoj dozvoli koja je tada dobivena, doznajemo od predsjednika uprave Lošinjske plovidbe holding, Giordana Benvina. On navodi da je investicija, osim za nautički turizam, značajna i s aspekta infrastrukture, jer je izgrađeno oko 800 metara kanalizacijskog sustava te pre-pumpna stanica. Ovaj će infrastrukturni objekt biti od važnosti za Grad Mali Lošinj, jer će se koristiti u umrežavanju sustava otpadnih i oborinskih voda. Inače, dugoročni je plan, a definiran je i u Prostornom planu Grada, na Rujnici izgraditi kompleks najviše kategorije, a po riječima Benvina, sadržavat će hotel s pet zvjezdica te vile, kapaciteta do 250 ležajeva. Preduvjet početka radova je donošenje plana nižeg reda, to jest Urbanističkog plana Malog Lošinja, pa bi faza realizacije hotela i vila trebala započeti odmah po usvajanju ovog planskog dokumenta.

Ova investicija kompatibilna je i s planom da se na predjelu Velopin izgradi marina za mega jahte. Naime, i to je predviđeno Prostornim planom, ali unatoč najavama i obećanjima država još uvijek nije prenijela vlasništvo nekadašnjih vojnih objekata JNA na lokalnu samoupravu. Inače, gradonačelnik Gari Cappelli je već više puta isticao da za izgradnju marine za mega jahte na Velopinu postoji interes stranog kapitala te da će po prenošenju vlasništva s države na Grad Mali Lošinj, biti raspisan međunarodni natječaj za izgradnju marine s više od dvjesto vezova za jahte veće od 30 metara, piše Ira Cupać Marković.

http://www.volim-losinj.org/gospodarstvo/otocje_s_cetiri_zvjezdice.html

NA PREDJELU RUJNICA LOŠINJSKA PLOVIDBA POČELA ZNAČAJNU GRADNJU
Na ulazu u grad niče nautički kompleks

MALI LOŠINJ – Prema Master planu razvoja turizma lošinjsko otočje u budućnosti bi postala destinacija sa četiri zvjezdice, a osim smještajnih kapaciteta visoka razina usluge trebala bi biti ponuđena u svim turističkim proizvodima i sadržajima. Tako je pred turističkim gospodarstvom zahtjevan posao realizirati te zacrtane ciljeve. Do sada …

http://www.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285928602863285928582863285A28582858286028632897289C289728632863285B285F285D285B285D286128632863286328592863D


Kakvi su fundamenti na cijeni od 249 kuna?

Ja ću navesti samo jedno. Tržišna kapitalizacija 165 mil. kn. Pa kakva je to cijena? Oko 30 mil. $?? Tolko košta jedan polovni brod, a ovdje govorimo o cijeloj firmi koja ipak nije prezadužena, a ima dosta casha, brodova, imovine po lošinju, pa čak i aerodrom ako će baš sitničariti…

Najnelikvidniji brodar koji je djelomično i nepravedno izostavljen iz zanimanja investitorske javnosti i bačen u stranu. Smatram da ga treba polagano nadokupljivati, ali isto tako da neće ući u fokus još neko vrijeme. Znači ima vremena za dokup, a onda se na ovoj dionici može jako lijepo zaraditi. Ova bi dionica mogla biti zvijezda iduće godine.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Pa ja sam nedavno ušao u LPLH po prosječno 283 kune.
Koliko sad vidim mogao sam proći i jeftinije, ali nije mi žao jerbo ova dionica je užasno potcijenjena, a sve bi trebalo jednom doći na svoje, dovoljan je ulaz jednog jačeg OIF-a i stvari će se promijeniti za 180 stupnjeva, a do tada ko ima love lagano u dokup, a opstali u čeku i strpljivo. Prvo trebaju fondovi odigrati svoje na relamiranim perjanicama Zse-a , a onda…

Surround all arround when it hits the ground

Uf sasvim zaboravio da ga imam a kupio ga po 700 kn i kusur. Neka čekam sljedeću dividendu. [thumbsup]

Zadnja cijena LPLH-R-A 145,00 kuna. Da mi je to netko rekao prije samo nekoliko mjeseci samo bih mu se nasmijao. Što se događa s ovom dionicom?

Pohlepa špekulanta tjera da zauzme preveliku rizičnu poziciju. Taština mu ne dozvoljava da prizna grešku transformirajući ga u navodnog "dugoročnog investitora". Ali on to nije jer nitko ne zaslužuje nazivati se investitorom ukoliko je emotivan. Zato pamet u glavu: kupuj podcijenjene dionice i dobro diverzificiraj svoj portfelj.

Kriza. Strah da LPLH nece biti prva na listi za odstrel s obzirom da ima flotu starih brodova

(ne znam jel to uopce utemeljeno, ali vjerojatno tako razmisljaju sudionici TK).

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close