Lorencin: Bez destinacijskog menadžmenta imat ćemo srpanjske ‘rupe’ i 2023.

Naslovnica Forum Komentari članaka Lorencin: Bez destinacijskog menadžmenta imat ćemo srpanjske ‘rupe’ i 2023.

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nema manjka meneđmenta; u pitanju je osobna pohlepa i poduzeća i privatnika, a države koja poreznom presijom melje sve pred sobom najviše! Kontinentalac sam, ali logika zdravog razuma mi kazuje da je cijena i hrane i pića previsoka. Ja bi išao najobičnijom logikom; niža cijena, puno više gostiju, solidna zarada. Degutantno mi je da kilogram brancina plačam u dalmatinskoj prčvalnici 250 kuna, znajuči da za istu nije niorano, sijano, ni kopano, ni sekunde brige sa istom.Kad to uredite onda Vam neće gosti bježati, odnosno kad netko i “zaluta”, više se ne vraća!!!

Pa zar Vi doista mislite da “dalmatinska prčvalnica” ne bi rađe prodala 20 kg brancina po 100 kuna nego 2-3 kile po 250?

Otvorite restoran, smanjite cijene i ostvarite solidnu zaradu…tada dođite ovdje i pametujte.

P.S. Nisam ugostitelj, nikad u životu nisam prodao ribu ali me nerviraju svačija petljanja u tuđe poslove i živote dok sami nisu ni pokušali ostvariti te svoje “savjete”

Volim sve sama provjeriti i na licu mjesta -zakljucivati …

Bas iz tog razloga procvata pameti i turizma , dosla sam u srce Istre,malo do vidim kako su poboljsali usluge, kakvi su hoteli i kako provlace turiste i ostvaruju dobre rezultate…nalazim se na zelenoj punti, obnovljenom hotelu
Mo….itd ..++++ zvjezdice…

Obnovljen je 2011. i u meduvremenu promijenio vlasnika…konobari i osoblje je
kompletno iz unutrasnjosti….medjimurci, podravci, slavonci…
Neki dan dosao je neki klinac,u odijelu..visok 2 metra…to je kao manager…
Usao je u restoran prepotentno, promotro goste, pogledao serviranu hranu..
i odmah pozvao odgovorne djedice …tj.sefove restorana, bara…kuhinje itd,itd,,,,,, trckarali su oko njega , komicno….

Pohvalivsi osoblje…saznali smo…da nije bilo tako prije 2011…socijalisticki obroci, los smjestaj ….gosti nezadovoljni….

Danas= situacija BAJNA, cak moram reci…mrvicu bolje od SOLARISA!…
Ono sto vidimo su prepuni stolovi delicija,hrpe ribe i sjajnih dodataka,
ukusne slastice..nenametljiva posluga, cistoca za poluditi…..cijene malo
vise nego srednji Jadran….ali, Hrvata = n e m a …..

Obisla sam sve…sad idem dalje juznije….da vidim kako napredujemo
u drugim krajevima lijepe nase….roditelji mi porucuju..da na otocima
oko Zadra…gostiju…..nema….sve je prazno…..prazno…..!!!

Brijuni, prelijepi raj….nebruseni dijamant….ceka…ni sami ne znamo
koji management….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ovo sto se ocekuje od cijele Hrvatske – nece tako skoro doci…
Zrelost za turizam s ++++ zvjezdice , mora biti utemeljena na vise faktora,
– raspolaganje privatnim i drustvenim resursima- mora biti odgovorno ( ne smije
se krasti drustveni novac )
– zajednica mora biti obrazovana ( da shvati uzrocno-posljedicne veze ekonomije)
( nes ti Dalmatincima objasnit da moraju placati porez…jbg)
– za taj procec treba visedesetaka godina…… uz preduvjet kontinuiteta i
dosljednosti zacrtane politike, planova i svega vezano uy neku regiju..
npr. Kameta je nabavio pare za Zadar.i tu se nista ne stedi….a susjedni gradovi muku muce s osnovnim ulaganjima (Sibenik)…..itd.itd…
Ali, razvoj civilizacije je sam po sebi stalan proces..kao i razvoj ljudi…
i tu nema preskakanja faza ……samo strpljivost i rad…….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

a ja mislio da je problem hrvatskog turizma što sezona traje samo 2 mjeseca. očito me vrijeme pregazilo, jer ako je sad pola srpnja “rupa”, onda sezona traje samo još mjesec i pol.

New Report

Close