LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Namjeru za preuzimanje 51 posto vlasništva u Luci Rijeka iskazao je prošlog mjeseca i Zentralschweizerische Investment Holding AG, iza kojeg stoji austrijski poduzetnik Andreas Binder, no za sad nije poznato namjeravaju li ostali dioničari, u prvom redu mirovinski fondovi, bilo kome od zainteresiranih prodati svoje vlasničke udjele.


 

Ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković je do sad u više navrata isticao da država ne namjerava prodati svoj kontrolni udio od 25 posto

Češkoj tvrtki zeleno svjetlo za objavu ponude za preuzimanje Luke Rijeka, evo koji je novac u igri

Pa ovi Česi imaju neku kombinaciju sa AZ. Oni su se prethodno usuglasili da će im prodati. Ako im AZ proda onda dobrovoljna ponuda Švicaraca postaje bespredmetna.

Ovdje je kako stvari stoje najbolje ne javiti se na ponudu i ostaviti dionice, kao sto je bilo kod Lenca. Ali onda ostaje rizik naknadnih dokapa u kojima država može, ali i ne mora sudjelovati.

Mislim  da država ne će prodavati po ovoj cijeni a ne će ni mirovinci.Ovo postaje luka od strateškog interesa za eu i tu će se zavrtiti velika igra i ovaj kupac koji je sada dao ponudu kupio je da skuplje proda. Za 51 % se uvijek plaća premija na većinski paket …po meni barem 20% na ovu cijenu u ponudi.

Zanima me da li će i koliko ponuditi drugi ponuđać. Ove godine bi opet moglo biti povećanje dobiti za 30% u odnosu na lani.

..to su samo nadanja..da su htijeli bili bi odmah stavili bolju ponudu..

 

file:

do kada je ponuda na stolu..i šta ako ne prihvatimo..

Ne znam tko smo to mi. Odlučuju veliki igrači.

Mislim da nije nitko dužan prihvatiti ponudu. Oni su dali ponudu jer moraju.

zašto bi pobogu itko prihvatio tu ponudu?? neke naivčine možda i hoće ali takvih je malo. Poslovanje je puno bolje nego kad je dijonica bila na 1000 kn 🙂 a o perspektivi da ne govorim. Kad prođe ova glupost oko te ponude ide se dalje…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ja isto mislim da po cijeni iz ponude neće kupiti ništa niti od mirovinaca niti od Cerpa.

Vidim samo rasprodaju buregdžija.

Mislim da ce mirovinac izruciti svoj dio.

Poslije ce cijena na burzi vjerojatno past.

Nažalost mislim da ova dva velika na asku bolje od nas znaju što će se dogoditi . Nedaj bože spajanja dionica ili jeftinog dokapa što nam je slično nulovanju. Vidi zadnje dlkv i ddjh, otprije prfc i sl.

Imam lkri još od 2006. g.

New Report

Close