LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovih dana bi trebale ići i ponude za preuzimanje.

 

ODLUČIVANJE O ZAHTJEVU ZA ODOBRENJE OBJAVLJIVANJA PONUDE ZA PREUZIMANJE

Članak 24.


(1) Ponuditelj je obvezan u roku od 30 dana od dana nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje podnijeti Agenciji zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, ponudu za preuzimanje i isprave iz članka 22. stavka 3. ovoga Zakona.
(2) Radi utvrđivanja svih činjenica i okolnosti značajnih za odlučivanje, Agencija može od ponuditelja, zatražiti i dodatnu dokumentaciju.
(3) Agencija će o zahtjevu ponuditelja iz stavka 1. ovoga članka donijeti rješenje u roku od 14 dana od dana primitka urednog zahtjeva.

Evo tu vam je

https://www.hanfa.hr/media/9468/01-rje%C5%A1enje_luka-rijeka.pdf

8.40 po dionici

Pozdrav

svi smo mi Crobex

FINANCIJSKO POSLOVANJE  Skraćeni prikaz konsolidiranog računa dobiti i gubitka Grupe Luka Rijeka za period 01.01.- 31.03.2023.g.  Grupa Luka Rijeka je u periodu u od 01.01.-31.03.2023. godine ostvarila dobar financijski rezultat sa ostvarenim ukupnim  prihodima u iznosu od 10.674.928 €, što predstavlja povećanje od 33 % u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Uz značajan rast prihoda Grupe, rashodi su rasli sporije, te je njihov porast u odnosu na prethodnu godinu bio 31 %. Dobit Grupe Luka Rijeka za prvi kvartal 2023.g. iznosi 2.624.975 €, te je vidljiv znatni porast od 41 % u odnosu na promatrano razdoblje prethodne godine kada je dobit Grupe iznosila je 1.866.679

EBITDA marža za prvi kvartal 2023. iznosi 25,62 %, dok je u prethodnoj godini iznosila 23,45% što je pokazatelj uspješnijeg poslovanja Grupe u 2023. godini. Operativna dobit sa 88% povećanja, prikazuje profitabilnije poslovanje u 2023. godini.

 

Sjajno kako se i očekivalo…teško da će sa 8.40 eura skupiti išta. Žele li skupiti preko 51 % teško će sa ponudom ispod 10 eura po dionici.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/LKRI/FI-LKRI-47acc5df447e104d1b2d08d1b0dbfccf.pdf

Dobro izvjesce. Ide se u dobrom pravcu.

Prihodi narasli 33%, a dobit 41%.

 

@tin,

Mislite da je ova ponuda reda radi jer su morali dati ponudu. Mislite li da će Cerp i fondovi prihvatiti ponudu?

Nikad ne reci nikad.Pogotovo u RH. Osobno mislim da neće po ovoj cijeni sakupiti više ništa,a ponudu su bili dužni dati.

Hvala kolega na podijeljenom mišljenju?

I ja mislim da po ovoj cijeni neće kupiti ništa.

Izvješće je super.

Mislim da će mirovinci prodati, kao što će i kupiti Fortenovu, kao što su i do sada povukli niz naoko nelogičnih poteza.

Al’ misliti i znati nije jedno te isto…….. pa otvaramo kladionicu.

Mirovinci ce prodat jedino ako Plenki da zeleno svijetlo.

AZ će vjerojatno prodati i Česi će imati kontrolu i većinski paket. Ako prodaju i ostali mirovinici za male je priča završena.

Po meni česi neće biti večinski vlasnici i dalje mislum da bi to sve mogao na kraju preuzeti MAERSK.

LKRI očito je nakon geostrateškog preslagivanja pozicija postaje puno značajniji igrač.

Financijski rezultati i poslovanje u porastu…tu bi po meni moglo biti zanimljivih protuponuda u budućnosti.

Za sada samo preslagivanje.

 

Bude li sve po planu, nakon nje dioničarski blokovi u Luci Rijeka ostat će više-manje isti, samo s Česima na mjestu koje danas kroz tri vlasničke pozicije imaju Poljaci. Dakle, Port Aquisitions će kontrolirati oko 34 posto dionica, približno trećina kapitala ostaje u portfeljima domaćih mirovinskih fondova, 25 posto u vlasništvu države, a preostale dionice u rukama malih dioničara.

New Report

Close