LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ima još zainteresiranih


https://www.poslovni.hr/hrvatska/misteriozni-svicarci-upali-u-igru-stize-li-danas-jos-jedan-izazivac-4381356

Tromjesečni ponderirani prosjek burzovne vrijednosti dionice iznosi oko 8,40 eura. 

Ako se ne varam u dokapitalizaciji i fondovi i poljaci su dionicu platili 40 kn , Poljaci su imali obavezu AZ fondu otkupit po 60 i to nisu htjeli..

Mislim da bi i jedni i drugi bili sretni i zadovoljni da ih sad prodaju po 60..65 kn. Dignu 50 % zarade i sretno se rastanu.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 15.03.2023. u 10:25

Ako se ne varam u dokapitalizaciji i fondovi i poljaci su dionicu platili 40 kn , Poljaci su imali obavezu AZ fondu otkupit po 60 i to nisu htjeli..

Mislim da bi i jedni i drugi bili sretni i zadovoljni da ih sad prodaju po 60..65 kn. Dignu 50 % zarade i sretno se rastanu.

mislite da bi i fondovi htjeli vani

Pozdrav

 

Lucijan, 15.03.2023. u 10:25

Ako se ne varam u dokapitalizaciji i fondovi i poljaci su dionicu platili 40 kn , Poljaci su imali obavezu AZ fondu otkupit po 60 i to nisu htjeli..

Mislim da bi i jedni i drugi bili sretni i zadovoljni da ih sad prodaju po 60..65 kn. Dignu 50 % zarade i sretno se rastanu.

 

Pozdrav

Ne varaš se. I ja sam dokapitalizirao po 40 kn.

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/svicarski-holding-zeli-kupiti-51-posto-dionica-luke-rijeka-imaju-jedan-uvjet-15315531

Poljaci svoje prodali Čehu i sad on ima obavezu davanja ponude .

On je obavezan po cijeni stjecanja za koju ne znamo kolika je ili po 3mjesecnom prosjeku.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/LKRI/COI-LKRI-ecc7455da531dafed7292a8edce365e5.pdf

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ceski-port-acquisitions-najavio-ponudu-za-preuzimanje-luke-rijeka-sada-posjeduju-34-42-posto-temeljnog-kapitala-15315929

Tu sad imamo još i norvežane znači troje zainteresiranih….Maersk neće samo sjediti skrštenih ruku a i zanimljiv je tajming posjete norveške premijerke.

Sve u svemu sliči mi na priču sa TPNG čak smo neki dan imali i sličnu kupnju od 40 000 komada dionica po 7,85 eura….tako je otprilike započela igra na TPNG 40 000 komada po 52 kn…a na kraju smo završili na 78 kn.

Tu još imamo i tri igrača u igri za sada…sve u svemu igra je zapičela.

Maersk nema ništa s ovime jer su oni dobili koncesiju na lučkom području Rijeke. Ne mogu imati dvije koncesije.

Ova prva onuda, dobrovoljna i uvjetovana ponuda, je pretpostavljam ponuda istih ovih koji su dužni dati obveznu ponudu, dakle Čeha. Samo se pretpostavljam odrađuje zaobilazno. Jasno je da ta ponuda nema šanse, kad će ova oficijelna i obvezna biti “sigurno” nešto bolja. Dobrovoljna uvjetovana ponuda je vjerojatno dana da izadje AZ, a sa njime i ostali mirovinci (al AZ je tu ključan) i da Buk i Staroselčić mogu pokazati kako su bile “čak” dvije ponude od kojih su oni izabrali bolju. Još se nešto zavrti ispod stola, u varijanti “od mene – do tebe” i čiča miča gotova priča.

 

Dakle, sve skupa meni izgleda kao “N” od “Nadmetanja” u preuzimanju. Fingiranje na najjače.

Osim, ako ovi drugi ili neki drugi ne daju kontra ponudu s većom cijenom i smanje prag za uvjetovanje ponude, al nekako u to ne vjerujem. Sve je to dogovoreno i da smo normalna i uređena država i društvo, ovim bi se bavili regulator, državno odvjetništvo, a moguće i sudstvo.

Samo što su paketi na tpng išli po višoj cijeni nego po kojoj smo mi trgovali a na lkri po nižoj. To sve govori. Ja zbrisao van. Svagdje gdje država ima prste sam izgubio.

Koliko ja  znam Maersk je uputio prema LKRI službeni dopis da su zainteresirani za preuzimanje i trenutno su u pregovorima sa fondovima o otkupu njihovog udjela u LKRI.

Bilo je riječi o tome već na forumima.

Meni se Maersk čini kao logično i najsigurnije riješenje…možda griješim.

Kako god pred LKRI su lijepu dani i porast svih financijskih pokazatelja tko god da bude većinski ovo je zlatna koka u preslagivanju tržišta tereta.

Nismo vidjeli ikakvu službenu obavijest da je bilo tko bilo kome uputio nešto (aka Maersk)

Maersk će biti glavni konkurent LKRI na prostoru Lučke uprave Rijeka u kontejnerskom prometu pa nije baš jasno kako je to LKRI “zlatna koka u preslagivanju tržišta tereta”? I kojih to točno tereta?

New Report

Close