LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trenutno, ulagači kupuju ( i prodaju ), budućnost . Trenutno poslovanje ne opravdava trenutnu cijenu.

Luka Rijeka napokon je došla na red investicijama u RH, hvala EU fondovima. Odlične vijesti o cesti, uređenju infrastrukture…najava nizinske pruge…odlične vijesti .

To što su je prodali strancu ,naravno nema veze,eventualno kao dodatni motiv kešu iz EU fondova.     Ono što je pitanje svih pitanja, jeli malo prekasno za to. Dali se promijenila svijetska paradigma pomorskog prometa? Ako se analizira pad prometa luke Trst i Kopar, koja je luka preuzela taj teret?  Ili nije nijedna? Vrijednost roba, kao i vrsta roba koje se prevoze brodovima uvelike se promijenila u zadnjih 30 godina, kao i količina. Ova Covid farsa nije pomogla, ali je samo ubrzala procese .

No, ono što želim naglasiti… da mi sve ovo liči na još jedno zakašnjelo buđenje… oliti spremanje na feštu koja je prošla.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Inače imam dionice lkri od 2003.g. I ne mislim ni sad prodati za siću. Bile su i po 1000 kn dok se samo obećavalo ovo što se sad događa.

I nikad nije kasno.

Lp

Potpisan ugovor o unapređenju infrastrukture u riječkoj luci vrijedan 268 mln kn

Halo

Pa građevina ri se korigiraju a netko ruši ovo haha

Čim se o tolikoj lovi šuti u medijima, mislim narodnima kao što su jutarnji, večernji, 24 sata, HTV, to može biti samo dobro za dionicu. Znači pokušava se jeftino kupiti. Čak se i na forumu ne piše…

do kraja tjedna puno novitati pa sukladno tome min 50 a dalje ovisi o razumu

Odlicne vijesti za Luku Rijeka, hvala ministru Butkovicu i Eu fondovima. Ministar Butkovic je jos sredinom lipnja potpisao ugovor za razvoj rijecke luke tezak 554 mil. kn, a radovi se financiraju bespovratnim sredstvima EU. Iz nekog razloga se sutjelo o tome u medijima, tek jedan mali clanak u tiskanom izdanju Vecernjeg lista je pripao tom sjajnom projektu. Mislim da su svi svjesni da ova dionica uskoro ide na 4* kn, a s vremenom bi trebala nastaviti rasti.

Osim ako neće biti dokap po 10 kn.

A prvom dobra cijena i 30…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Crumarix, 11.09.2020. u 21:17

A prvom dobra cijena i 30…

Istina, ali tih prvih par niti nisu neki iznosi sve je to do nekakvih 5 tisuca kuna. Vrlo vjerovatno su kupili dionice sad kad su bile po 23-24kn i njima dobro. Ne uzimam to bas zdravo za gotovo, oni ce to prodati, ali cijena ce nastaviti ici prema gore.  Vise me veseli ova potraznja di su se svi natiskali, a medju prvima su i oni koji bi se nakrcali s 500, pa cak i 1000+ dionica.

Poljski dionicar nema novca narocito za dokap kji dolazi a koji po mom misljenju nece biti ispod 20 kuna. Dakle njihova prodaje je:

1. Nacin da namaknu sitno novca za dokap ako uspiju sudjelovati,

2. Prodajom obeshrabriti sitne kupce i drzati nizu cijenu da bi opravdali zahtjev za nizu cijenu dokapa.

Naravno, ako fondovi i drzava ih odluce vec sada neutralizirati, mogu krenuti u kupnju i cijenu dokapa postaviti visu (ulaganja u luku bi to svakako opravdala), skupiti veci iznos (ici na gornju granicu dokapa izdanjem do 200 mil. Kuna) i naci novog vlasnika/ulagaca (COSCO bi usao kao u Pirej sigurno). U svakom slucaju rjesenje ce se postici vrlo brzo jer ovolika ulaganja u Luku nuzno ce donijati akciju i definiranje vlasnistva. U svakom slucaju odlicne vijesti za luku rijeka.

Prvi vlasnik prodaje i vi to zovete dobra vijest. Stvar je jasna. Ide se na dokap po 10 kn a mi ćemo biti isključeni. Viđeno milijun puta.

New Report

Close