LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo objašnjenja što se dogodilo prošlog tjedna.

Ima logike i čini se jako dobro!
Pa jesmo li napokon doživjeli da vrijedna imovina dolazi u čvrste ruke?
Šteta što domaći investitori nisu bili toliko mudri.
Evolucija će napraviti svoje.

Ja sam in. 🙂

Poljski fond kupio gotovo 9 posto dionica Luke Rijeka za 59 milijuna kuna

La vita e bella!


Evo objašnjenja što se dogodilo prošlog tjedna.

Ima logike i čini se jako dobro!
Pa jesmo li napokon doživjeli da vrijedna imovina dolazi u čvrste ruke?
Šteta što domaći investitori nisu bili toliko mudri.
Evolucija će napraviti svoje.

Ja sam in. 🙂

Poljski fond kupio gotovo 9 posto dionica Luke Rijeka za 59 milijuna kuna



Ina Mađarima, Luka Poljacima, prave smo raspikuće, nesposobni do neba

“Najvažnija stvar ovog trenutka je to zašto Slovenija toliko forsira primjenu te arbitražne odluke. Izbjegavali su rješavanje ovog slučaja pred sudom i htjeli su ga riješiti alternativnim putem. Luka Koper je ovog trenutka najvažnija luka u Europi. Sva roba stiže željeznicom do luke Koper. Ima se namjera graditi još jedan željeznički trak do luke Koper. Europska unija ulaže u luku Koper. Promet će se povećati za još 50 posto. Sada je na 800.000 godišnje. Njima je jako bitno da imaju pod kontrolom da imaju prolaz brodova. To je bit priče. Nitko o tome ne govori. Velik novac je u igri. Dosad nije bilo nijednog incidenta i nitko ne sprječava ulazak brodova. Daleko kvalitetnije bi bilo imati zajedničku upravu nego ovo raditi godinama. U pozadini problema je strateški interes da Koper postaje najvažnija europska luka’, ”

http://www.seebiz.eu/zasto-je-gruzija-vazna-za-kinu-i-novi-put-svile/ar-168446/

Predlažem ekipi sa foruma da damo ponudi Jadroliniji za otkup njenih dionica koje ćemo držat barem dok ne postignu neku vrijednost


Evo objašnjenja što se dogodilo prošlog tjedna.

Ima logike i čini se jako dobro!
Pa jesmo li napokon doživjeli da vrijedna imovina dolazi u čvrste ruke?
Šteta što domaći investitori nisu bili toliko mudri.
Evolucija će napraviti svoje.

Ja sam in. 🙂

Poljski fond kupio gotovo 9 posto dionica Luke Rijeka za 59 milijuna kuna


čvrste ruke ili ne pokazat će vrijeme akoi neće biti čvrste više nikad neće ove dionice tako malo vrijedit u prodaji kao sada kada ih je država poklonila.
radi se iznimno vrijednojpoložajnoj enti radi kakvih su se u prošlosti ratovi vodili.
ne treba plakati nad prolivenim mlijekom već sa novim vlasnikom idemo u širenje poslovanje i povečanje profita.
država si je ostavila 25% ii taj dio je gotovo sigurno nitko neće imati hrabrosti u budućnosti prodati jer bi se smatralo da je on taj koji je isporučio nacionalno srebro iako su to praktično napravili ovi danas ali percepcija je močna stvar i sve je respektirajuzar ne?
ako tih 25 %neće biti predmet mogućnosti stjecanja a poljaci i mirovinci drže 50% tada još ostaje samo 25% dionica koje će biti predmet žudnje,želje ili nešto slično.
izgledno da neki među njima neće niti razmatrati takvu mogućnost.
poljaci su najveći dio dobili “gratis” pa nebi trebali imati zniju u đepu za dočepati se ovih preostalih teoretskih 25%.
očekujem da će poljaci pomalo dizati ljestvicu jer će ostajati sve čvršći dioničari,naravno oni ne mogu u sljedećih godinu dana ali može netko tko će za njih skupljati.
ako misle i drže da su sposobni širiti poslovanje i dizati profitabilnost čekanjem i odgodomće platiti samo više.ako ne griješim vrijeme radi protiv njihovoh stjecanja što većeg udjela po što nižoj cijeni.
to je moj best guess i ne mora biti potpuno točan.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Vaš link …[/url]

Rijeka povećala promet na 12,8 mil. tona

Dragi moj kolega slike govore vise od stotine rijeci ..a brojevi su samo brojevi ako ih ne usporedite s drugima…btw..Janaf nema veze sa Luka Rijeka d.d.
Nazalost to su samo hvalisanja drzavnih uprava i “uhljeba” koji nisu placeni ni po prometu ni po rezultatu vec po clanstvu.
Trenutno je u luci Koper 8 brodova a na sidristu ceka jos 9..U luci Rijeka su 2 broda a na sidristu nitko !?!
Slike sam prilozio a mozete i sami pogledat na marinetraffic.com.
Zao mi je da je tako ali nazalost luka Rijeka ce za koju godinu bit samo velika “spavaonica” za jahte ..mozda i bolje tako ..bar ce nesto zaardjivat.
Mozda da 24sata objave ove slike ..pa da onda cujem komentare raznih ravnatelja..pomocnika..ministara..itd

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Vaš link …

NOVI ŠEF LUKE RIJEKA ‘Želimo Zagrebačku obalu, ali ne za kontejnerski terminal. Metropolis ne treba cijeli ostati’ Vaš link …

Zanimljiv čovjek.

Držim mu fige.
Testirati će se na slijedećem FI. 🙂

La vita e bella!

Sljedeci FI nije realno njegovih ruku djelo ali nadolazeci FI jesu.

New Report

Close