LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako ova luka stoji u odnosu na Koper ili Trst? Postoji li ikakav značajan pokazatelj njezinog uzleta u skorijoj budućnosti?

Za uzlet nisam siguran. Zapravo ne bez pruge.
Vec samo da troskove stave pod kontrolu to je puna saka brade.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://vijesti.hrt.hr/421387/luka-rijeka-dobila-100-tisuca-m2-pokrivenog-skladisnog-prostora

Nismo li 10% u plusu a ne 0,10?

Povecan kapacitet koji je bio usko grlo.
A ovih dana je bila rasprodaja.
Ma vrh.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Jadrolinija out, to je PBZ kupio od Jadrolinije dionice? OT kao out znači negdje je prebacio dionice?
Molim kolege info/komentar

Čudno.

Jadrolinija je “out” samo u smislu da je ispala iz top 10.
Sada je 11. i idalje ima sve svoje dionice.
Međutim, OT je iz nekog razloga 24,8% svojih dionica prebacio na PBZ.
Bilo bi zanimljivo saznati zašto.
I tko stoji iza PBZ skrbničkog računa.

La vita e bella!

Ako Jadrolinija ima isti broj dionica barem jedna dobra vijest. Već sam pomislio da ih je većinski vlasnik natjerao da to prodaju OT log. A ovo ostalo ćemo nadam se saznati idući tjedan

Jucer je netko kupio/prodao dionica za 58 mil kuna ..cca 9 %..Po nekim kuloarskom pricama izgleda da je OT prodavatelj a jedan drugi istocno balkanski partner kupac..Ako je tako OT je dobro preveslao mirovince.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijane, jučer preko burze nije. Niti u redovnom režimu trgovanja niti preko OTC-a.
Eventualno se radi o vanburzovnoj transakciji, a pošto je potrebno T+2 da se vidi na stanju dionica (petak) očito je transakcija napravljena u srijedu.
Ne znam točno na koji način bi mirovinci bili “preveslani”.
Cijenom?
Može pojašnjenje na što si konkretno mislio?

La vita e bella!

Preovjerite kolega jos jednom…

29.12.2017 50,00 50,00 50,00 OTC 1 1.179.355 58.967.750,00

Malo cudno..transakcija nakon izglasavanja Uprave…Bez info na zse ( promjena o postotku glasackih prava )
“Preveslani” tako da bi sad OT mogao imat manje dionica od svih njih zajedno a dobio je predsjednika uprave i vise clanova u NO..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nevjerovatno!

Meni preko HITE stoji da 29. 12. na OTC nije bilo niti jedne transakcije.
Uz to ukupna trgovina je jednaka regularnoj, što znači da nije bilo OTC-a. (Dokaz u privitku)
Ne mogu ovo objasniti.
Tim više što nije moguće da je transakcija napravljena u petak, a da je isti dan proknjižena na SKDD jer postoji pravilo T+2.

U svakom slučaju, stanje je provedeno u SKDD pa ćemo vidjeti što to znači. Ovakva “igra” sa postavljanjem uprave, pa prodajom dionica mi izgleda previše prizemna. To si OT ne bi dozvolio. Pa tko bi nakon toga opet s njima poslovao?

Vidjeti ćemo.

La vita e bella!

Vidim sada na stranici ZSE da je transakcija uredno zabilježena.

Ne znam je li u pitanju nek vrsta “repo” posla, ali ako ovako ostane možda ovo i nije tako strašno.
Ne bih volio da nam se u nekom daljnjem scenariju dogodi istiskivanje manjinskih.

Ovo je jako dugoročna investicija.
Kupiš i imaš.
I hvala bogu potpuno nezanimljiva špekulantima.
Bar za sada,

La vita e bella!

New Report

Close