LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

najteži korak je odrađen,večinsko vlasništvo je izuzeto od države.
u nekom sljedećom koraku kada tako poljaci odluče biti će promjena vlasništva
lakše prevediva + izgledno sa izdašnijom premijom pa ćemo tada razmotriti….
nije tajna da je oduvijek bilo interesa kineza i ostalih ali nitko nije imao dovojlno živaca za natezanje sa državom.
poljaci su to odradili i jednog će dana to naplatit sa debelim kamatama,živi bili…
u međuvremenu će se povući kroz dividende izgledno više nego je plačeno.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ma da, Lukica bi stvarno trebala biti ok investicija na neke dulje staze, samo strpljivo pratiti daljnji razvoj, izvješća pa i politiku radi realizacije infrastrukture.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


Ma da, Lukica bi stvarno trebala biti ok investicija na neke dulje staze, samo strpljivo pratiti daljnji razvoj, izvješća pa i politiku radi realizacije infrastrukture.

meni za Hrvatsku već postaje simptomatično, da nitko ne dolazi zbog poboljšanja poslovanja u početku, dok ne pograbi sve od postojećih dioničara po besramno niskim cijenama, za čije stanje je i te kako odgovorno dosadašnje vodstvo tvrtke,
imate li informaciju ? zašto do sada to ulaganje nije bilo ok investicija, kupovao sam je i prodavao i sam tamo negdje oko 120-140 kn ne znam više ni prije koliko godina, sada je nategnutih 50, a neki daju i niže
mislim da se igra prljava igra opet oko ove naše luke

a kada se nije igralo “prljavo ” u ovoj državi sa “ničijim”?
ide se prema kraju jer država više nije večinski i to je korak od sedam milja.
neka vrijeme isporuči ono što se nudi.
luka radi nikad bolje i nebi bio u koži onih koji se klade da će se taj trend promijeniti.
+ luka je u ogromnom zaostatku jer je godinama loše vođena,sa krivim ciljevima pa
se po inerciji nude veliki skokovi.
a tu su neke inicijative(3 mora) koje podržavaju i ameri,kinezi….
a mogle bi biti katapult za poslovanje.
tako da će teško biti spriječiti ono što se otvara,nudi,to bi samo našima možda uspjelo.
u zadnjih nekoliko strana vrlo jasni dokazi i signali u kojem se smjeru ide.
risk/rewadr ratio kako je gledam povoljan za konzervativne ulagače.
tu su i nekretnine kao polica osiguranja.
sektor je nazanimlji domaćim ulagačima jer je loše upravljan stvorio potpuno pogrešnu sliku o potencijalu profitabilnosti.
da je tako ove godine smo dobili prve dokaze,kome nije dovoljno neka pričeka dokaze na dokaze ili dokaze na kvadrat ili ….
očekujem progledavanje nekih razmjera u nekoj budućnosti a do tada nam se nudi kupovati jeftinije nego su to poljaci bili spremni platiti pa….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

slažem se, ali to je daleka budućnost, cijenu neće nitko gurati gore, jer se treba sakupiti što više % po ovim sramotnim cijenama,
upravo naš odnos da je sve državno i ničije i dovodi do ovakvih situacija, sve je to naše, ali loše upravljanje i nesposobnost mogu biti nagrađeni od strane nekoga tko jeftino dolazi do toga, politika je preplela svoju mrežu preko cijelog državnog dijela i nitko za ništa nije odgovoran, isti slučaj u PTKM, DDJH, godinama uništavaj pa jeftino prodaj, ako ?

slažem se ali
luka nije neprofitabilna djelatnost osim ako nije državno upravljanja pa se gleda”šira slika” benefita za gospodarstvo gdje je “socijalna” komponenta glavni cilj.
to je aorist,gotov je ,nema više.
HR gospodarstvo će negdje drugdje tražiti te uštede ako baš moraju a ovo društvo će raditi u interesi svojih dioničara(vlasnika) baš kako to radi i HR gospodarstvo zar ne?
da sad je bilo “đabe kod stare babe”,aorist,a sada pušu neki novi vjetrovi sa “sjevera”.
neka naplate sebi i nama razmjerno ulogu.
neka razviju business neka prodaju nekom većem i svima nama premija razmjerno ulogu.
ovo je konzervativno ulaganje a kome je to premalo adrenalina ima i drugih prilika.
rezimirat ćemo nekad tko je bolje zbrojio sve za i kontra.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


slažem se, ali to je daleka budućnost, cijenu neće nitko gurati gore, jer se treba sakupiti što više % po ovim sramotnim cijenama,

Na žalost je tako, to se naslućivalo još pred godinu-dvije da će biti ovako, a bit će vjerojatno još par godina na ovim razinama. Zato sam LKRI skinuo s radara jer je šteta ovdje zalediti novce…

Ignore: KressoM, delux

Ja ovdje imam “zaleđene” novce još od dokapa po 40 kn. 🙂

Činjenica je da je pri dosadašnjem poslovnom scoru ova cijena dosta visoka, ali ukoliko bi se poslovanje popravilo, što je izgledno da bude, današnja cijena bi mogla dobiti savim drugo značenje.

Meni je neshvatljivo da za LKRI ne postoji domaći interes.
Mislim da je to jedna o žešćih (iako tek jedna od mnogih) sramota na ZSE.

La vita e bella!

“šteta ovdje zalediti novce…”

a koji bi bio izbor ako je opcija “zalediti” ili “spržiti”
ovo zalediti je uvjetno i potencijalno,pričekajmo FI Y2017.
vidim i ja pot. bolje prilike ali sa ovakvim “osiguranjem”?
nekretnine su tu,more je tu,neće nestati,može se samo malo podići a i to je dobro za business.
roba se prevozi nikad više,ljudi ima svakim danom više pa …
industrijska proizvodnja raste,raste izvoz pa…
u novi put svile kinezi upumpavaju lovu od koje ti se okreće…
tu je želja za povezivanje 3mora
vidim nemalo dima a
možda i griješim,nebi bilo…

p.s.
slažem se konzervativa,ali pokazala se puno bolje ulaganje od donedavnih perjanica.
malo konzervative nije nikog ubilo a…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


a kada se nije igralo "prljavo " u ovoj državi sa "ničijim"?

igra traje, mala(5kom) i prljava

Grabar-Kitarović: Jedan od najvažnijih projekata je izgradnja LNG terminala na Krku

Kako ova luka stoji u odnosu na Koper ili Trst? Postoji li ikakav značajan pokazatelj njezinog uzleta u skorijoj budućnosti?

New Report

Close