LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/38XkBfQcQrkCzjx3d7DApA==.pdf

Prema ovome ovaj tjedan istječe rok ponude.
Ubrzo ćemo onda znati kako stvari stoje.
Ne očekujem da skupe više od simboličnih količina.
Da su ponudili 55 ili više…


interesantno je da nitko više ne želi plaćati nikakve premije za preuzimanje, jer vide da u Hrvatskoj sve mogu dobiti po početnim cijenama,
sve nam je obezvrijeđeno i ovdje će se trebati načekati, možda i 10ke godina

Šteta što nije bilo malo više hrabrosti da se preispita prve ljude i poslovanje mirovinskih fondova

Ako mislite na ualganje u infrastrukturu to ide otprilike ovako, kads e veliki dogovore dolazi jako puno love besplatno,bespovrtano,jako jeftino..

Da steta je bilo prodat po 50…bolje po 47:)

Na kontejnerskom terminalu riječke luke na Brajdici danas se obara povijesni rekord

Tu imamo 49%, je li tocno?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Cosco zaslužan za povijesni rekord Brajdice
…Ovaj promet od 200.000 TEU-a predstavlja prekretnicu za terminal jer prema svjetskoj praksi i standardima Brajdica sada prelazi iz malog terminala u kategoriju kontejnerskih terminala srednje veličine. Uvjereni smo da se ispod granice od 200.000 TEU-a promet više neće spuštati, štoviše vjerujem da uskoro možemo očekivati i novi iskorak.
Vaš link …[/url]

http://www.seebiz.eu/david-cameron-u-vrhu-kineskog-fonda-za-infrastrukturu/ar-167485/

Prikupili au 2.70% u javnoj ponudi.
Koja smijurija.
Nema vise za dzabe ni u stare babe.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

I to je puno što su dobili.
Da mi je znati tko im je dao svoje dionice za tu cijenu?

Valjda isti ovi koji su spremni dionice dati na burzi za 47 kn tijekom objavljene ponude po 50.

Svašta.

La vita e bella!

Na žalost ta ekipa ide na potpuno iscrpljivanje domaćih malih dioničara,da ironija bude veće HRVATSKI mirovinski fondovi su u talu i po mojoj skromnoj procjeni NEĆE dozvolit rast cijene dok ne prikupe neku željenu količinu

Baš gledam brojeve.
Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički imaju 56,61% + 2,7% (iz ponude) = 59,31%
CERP ima 25,02% i PBZ OMF dodatnih 7,6%.

Ne znam jesu li PBZ i CERP zainteresirani dati svoje dionice, a s obzirom da nisu sudjelovali u ovoj ponudi, pretpostavljam da za sada NE.
Trenutni free float je tek 8,07% dionica. i pošto ih zapravo nema puno na tržištu, mislim da je to dobra okolnost za imatelje ovih dionica.

Doduše, ovo je sprdačina od TK pa se lako CERP i PBZ mogu dogovoriti da izravno prodaju dionice OT Logisticu. Ili da naprave novu dokapitalizaciju pa se tako poigraju sa dioničarima i slični marifetluci.
Tko će ga znati?

Mene jedino veseli da kompanija sve bolje posluje.

La vita e bella!

kako neće bolje poslovati kada je poslovanje prestalo biti “socijalna služba” hr gospodarstva
i prešlo u rad za dobrobit svojih dioničara?
rješi se država kao vlasnika i to je već korak od sedam milja.
postavi sposobnu upravu to je još toliko ili tu negdje i….
držim da su oni koji su otpustili skoćili pred rudo.
ovdje se tek počinju događati dobre stvari.
koje se nisu događale desetljećima i ima se puno toga za nadoknaditi.
prvih nekoliko koraka će biti piece of cake,”laka lova”…
možda i griješim,nebi bilo…
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close