LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To uopće nije skupo ako imaš visoku stopu rasta, što je malo vjerojatno da će se dogoditi u sljedećih 5 godina.
Činjenica da nitko drugi nije bio zainteresiran za navedeni paket, zorno svjedoči o atraktivnosti luke.

upravo tako… stope rasta u LKRI su niske i ostat će takve godinama što znači da je i ova cijena dionice plafon za idućih par godina

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Moram se složiti sa kolegom Vauvauom da je poražavajuće da nije bilo interesa za Luku doli Poljaka.
Toliko o tome koliko je bilo ozbiljno naše prepoznavanje potencijala Luke.
Niti država, niti mirovinci, niti fondovi rizičnog kapitala, nitko…
Tužno.

a zašto nije?
pa ta ista država je “uništila” luku i zagušila potencijal.
uostalom a gdje je država napravila što dobrog osim za uhljebe na vlasti??
pričekajmo još malo da privatni kapital preuzme upravljanje na korist svojih dioničara a ne uhljeba.
nije teško za zamisliti si taj scenarij i njegove posljedice.


… Obzirom kako nepovezano pišeš, ili si starije životne dobi ili si nemobilan, pa otud taj vječiti entuzijazam i dojam da je sve zaliveno medom i mlijekom.
Vauvau@
više se fokusiraj na teme i argumente a manje na moju nebitnu malenkost po kojoj si mogao biti…
u suprotnom ćeš se pridružiti listi malobrojnih na mojoj ignore listi.
to što je tebi nepovezano znači da imaš problema sa…
ne vidim u svemu “med i mlijeko ” ali nije mi potrebno niti bi pomislio da bi se hranio niskim pobudama.
želim širiti pozitivnu a ne negativnu vibru a posebno tamo gdje za nju vidim temelje.
često ju i debelo argumentiram a ti ju pobij sa svojim argumentima.
do sada me je pratila prilična “sreća” pa se nadam da će i dalje.
držim da se razumijemo.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Zorangutan
Niske stope rasta?
Jeste li procitali izvjesca?
Znate povuci pravac kroz dvije tocke?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Malo sam se poigrao sa brojkama i došao sam do sljedećeg izračuna te potencijalnog načina prezentacije podataka.

Prosjek trgovanja dionicom LKRI u zadnja 3 mjeseca je 45, 44 kn.
U tom slučaju ako ponude sljedeće vrijednosti to mogu prikazati kao ponudu iznad prosjeka tržišta, kako slijedi (moraju po sili zakona ponuditi 50 kn):

50 kn = 10 % premije
51 = 12,30 % premije
52 = 14,43 % premije
53 = 16,63 % premije
54 = 18,83 % premije
55 = 21,03 % premije

tržišta na kojem su dnevni prometi bili i po 2 mil kn?
teško da je to neki realni pokazatelj prave vrijednosti.
pri tome ne mislim na postojeće stanje fundamenata već na ono kakvo bi moglo biti.
znam da sad zvuči imaginarno i nemjerljivo ali tako je to na burzi,nekome je turizam bio
preskup 2010 a nekome nije niti danas
koliko ljudi toliko čudi samo toliko i različitih prinosa zar ne?
neki plaču,nariču,kukuleču,crnjače na svemu gdje stignu a neki suprotno
ima nešto i u demokracij i slobodi izbora.
evo u londonu se može staviti oklada i na smak svita.
da u njega vjerujem ja bi stavio nešto a ovako stavio sam na lkri i čekam da “sreća” odradi svoje
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Sasvim slucajno prije ponude za preuzimanje imat cemo i FI za q3 pa cemo utvrditi te niske stope rasta na koje smo upozoreni od kolege zorangutana.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

nisko niže najniže ?
visoko višlje najviše?
citius altius,fortius ?
je neizvjesno je,mora se priznat.
more je tu,brodovi su tu,dizalice su tu,pruga je tu,spora,biće brža…
i uhljebi su (još)tu …
kad poljaci preuzmu budu i oni gurali inicijativu 3 mora još žešće
iako ameri guraju,kinezi guraju,kolinda gura…
kaj bi rekel banditić
a kaj je to push?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

odoše i naši u borbu za Brod, valjda se nadaju da će i on jednoga dana zaploviti i trebati neku luku za ukrcaj

evo, tko želi prodavati sada ima i količina, proradio konačno i taj novi logistic

Ja kupujem onda kada ulaganje NIJE privlačno.

Jer jednom kada postane, ja ću prodati.
Samo ne po cijeni po kojoj sam kupio.

Moderator!
S obzirom da si pobrisao prethodni upis, pobriši i moj, jer se na njega nadovezuje.

La vita e bella!

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/B88MKGkdWabJqJ81blSs2g==.pdf

Eto, temeljem međudioničarskog ugovora o zajedničkom djelovanju imamo novog večinskog vlasnika koji će dati ponudu za preuzimanje ostalih dionica na tržištu.

S obzirom da već imaju 56,61% dionica nije im oglavu boriti se za preostale dionice, pod uvjetom da međusobno dobro surađuju (dogovor oko uprave i nadzornika te poslovni ciljevi).

La vita e bella!


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/B88MKGkdWabJqJ81blSs2g==.pdf

Eto, temeljem međudioničarskog ugovora o zajedničkom djelovanju imamo novog večinskog vlasnika koji će dati ponudu za preuzimanje ostalih dionica na tržištu.

S obzirom da već imaju 56,61% dionica nije im oglavu boriti se za preostale dionice, pod uvjetom da međusobno dobro surađuju (dogovor oko uprave i nadzornika te poslovni ciljevi).

Dobro je to. I tako me ne zanima da ponude 5 ili 10 kn više nego da još malo razviju i optimiziraju poslovanje pa da to bude nova vrijednost.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pazite vi molim vas ove hrvatske trejdere:
na informaciju o sklapanju sporazuma o zajedničkom djelovanju, kojim se de facto izvlašćuje država iz donošenja svih operativnih poslovnih odluka, osim “strateških”, što je za svako trgovačko društvo naravno dobro, cijena padne?!?
A padne zato jer vjerovatno neće biti nuđena premija za preuzimanje dionica.
A privatni vlasnici će garantirano već s idućom upravom firmu voditi daleko bolje nego državna uprava.
Pa tko ulaže u luke s horizontom od par tjedana?
Ajme majko…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close