LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S ponuđenim državnim paketom dosegnuli bi 32,5 posto vlasništva, a sljedeći korak bila bi javna ponuda otkupa. Zasad nema naznaka da bi se u cijelu priču mogao uključiti neki konkurent. Mirovinski fondovi sa zanimanjem prate tijek natječaja jer trenutno tri obvezna i jedan dobrovoljni fond drže 30,5 posto Luke Rijeka. Iz neslužbenih komentara naslućuje se da im eventualna kasnija ponuda otkupa po minimalnoj cijeni iz natječaja ne bi im bila jako privlačna.

Poljaci najizgledniji kandidati za kupnju 11,7% Luke Rijeka

Kopar ugrožen austrijskom ‘obilaznicom’

“klasa optimist” još uvijek misli da će netko dati ozbiljniju količinu ispod minimalnih 49, pa se trude rasipati još koju deseticu po 47,50 , dajte malo pojačajte količinu , ima kupaca

Poljaci kupuju po 50 kn i to je to ,

“Centar za restrukturiranje i prodaju zaprimio je danas do 12.00 sati 1 obvezujuću ponudu za kupnju dionica trgovačkog društva LUKA RIJEKA d.d., Rijeka u vlasništvu države putem blok transakcije.
…..
Rok za podnošenje obvezujućih ponuda istekao je dana 28. kolovoza 2017. godine u 12,00 sati.

Po isteku gore navedenog roka za podnošenje ponuda, s početkom u 12,02 sati Povjerenstvo za otvaranje obvezujućih ponuda otvorilo je zaprimljenu obvezujuću ponudu za kupnju dionica Društva i utvrdio da je pristigla 1 važeća obvezujuća ponuda koja sadržI sve propisane elemente. Ponuđena cijena iznosi 50,00 kuna po dionici. Povjerenstvo je sastavilo Zapisnik s otvaranja obvezujućih ponuda koje će uz Izvješće o zaprimljenoj obvezujućoj ponudi proslijediti Upravnom vijeću CERP-a radi donošenja konačne odluke o prodaji kroz blok-transakciju/transakcije na Zagrebačkoj burzi….”

http://www.cerp.hr/default.aspx?id=5568

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Poljaci očito znaju što kupuju, samo što naši nikada ne znaju što prodaju, oni misle da u svakom trenutku u svakoj uvali na Jadranu možeš napraviti luku, jadnici, godinama drže nesposobne ljude na čelu da bi na kraju prodali džabe

S obzirom da sam u dokapitalizaciji sudjelovao sa, za mene, značajnom količinom novaca po 40 kn, baš kao i Poljaci, lijepo mi je vidjeti da su spremni dati i više kako bi stekli udio u odlučivanju u tvrtci. Nekako strancima više vjerujem nego našima s obzirom da se već četvrt stoljeća ništa ne događa, a potencijal je ogroman.
Prema financijskim multiplama LKRI je skupa, ali ako poboljšaju poslovanje i multiple će biti znatno bolje.
Nema nam druge nego čekati.

La vita e bella!

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/xTfzmWenQ9TKZdPTnqitIg==.pdf

Prihvaća se ponuda.

Uskoro ce objavit ponudu za preuzimanje pa nek skupe jos koji postotak da izbace ove drzavne lumene i krenu ekonomskom a ne politickom logikom ..

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/vKALWqlu9381d1iDubOTHg==.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Uskoro ce objavit ponudu za preuzimanje pa nek skupe jos koji postotak da izbace ove drzavne lumene i krenu ekonomskom a ne politickom logikom ..

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/vKALWqlu9381d1iDubOTHg==.pdf

Pozdrav

Ja uopće nisam Fan tih Poljaka. To je neka čudna ekipa. Pokušali su nedavno preuzeti Luku Bar pa su ih Crnogorci zbog preniske ponude i lošeg plana ulaganja jednostavno otkanatali i poništili natječaj.

Oni se vrzmaju već dugo oko jadranskih luka, al jedino su ušli dosad u Rijeku i nemam bas neki spurijus u vezi značajnost njihove uloge u razvoju riječke luke.

Imaju oni solidne rezultate, al pitanje imaju li know how za razvoj luke i rast poslovanja. Tesko da će ista moći bez razvoja prometne infrastrukture, a tu oni malo mogu učiniti.

Neozbiljno mi je da ne web stranici imaju hrpu pravopisnih pogrešaka, tako da sve to izgleda dosta diletantski za jednu ozbiljnu medjunarodnu logističku kompaniju.

@Vauvau

mislim da se nagradno pitanje krije iza matematike.
Ukoliko ulože novac u LKRI koliki je povrat, a koliko ima Slovenci plaćaju da to ne urade i zadrže stanje ?

hoće li dati kakvu premiju da nešto kupe ili samo daju po 50 reda radi


hoće li dati kakvu premiju da nešto kupe ili samo daju po 50 reda radi

bilo bi u redu da daju 70-80kn ako žele podebljati poziciju

New Report

Close