LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OT Logistics povećava udjel u Luci Rijeka Vaš link …[/url]

Ti Poljaci sve hoće za ništa, a očito su u Cerpu našli sugovornika koji će to riješiti, jel…. “pod posebnim uvjetima”.

Nedavno su se javili na tender za Luku Bar pa kad su dali ponudu od 8,5 milijuna eura za 30% Luke i 51% Montecarga Crnogorci su im rekli da nemaju sto dalje s njima pričati. Al kod nas su očito našli sugovornika za dogovor. Zato od svega toga ne treba mnogo očekivati.

Hrvatska u čak 27 projekata vrijednih oko 4,4 milijarde eura

“Najvredniji je projekt nizinska pruga Rijeka – Botovo, koja je procijenjena na čak dvije milijarde eura. Projekt je prezentiran kao infrastruktura nužna da bi se Luka Rijeka spojila sa središnjom Europom i pozicionirala kao središnja luka Jadrana i izlaz cijele Europe na Sredozemno more. Projekt je povezan i s dodatnim ulaganjima u Luku Rijeku od proširenja kapaciteta Cargo prometa do izgradnje novog gata koji prema izgradnji željeznice djeluje skromno, odnosno zahtijeva tek 38 milijuna eura ulaganja”

Za ovu nizinsku prugu slusam i citam vec sigurno vise od desetak godina, a nikako da se pokrene .
Dal su opet neki izbori pa predizborne price ?


Za ovu nizinsku prugu slusam i citam vec sigurno vise od desetak godina, a nikako da se pokrene .
Dal su opet neki izbori pa predizborne price ?

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Zasto-je-propao-posao-stoljeca-za-Hrvatsku-Ulazak-Kine-na-juzna-vrata-EU-smeta-Bruxellesu-i-Njemackoj

http://zse.hr/userdocsimages/financ/LKRI-fin2017-2Q-NotREV-K-HR.xls

ovako dobro izješće ovdje nije viđeno odavno,
evo samo dijela odličnih brojeva

40% više tereta
25%više prihoda
dobit 11 mil kn(-2 u 2Q 2016)
respecta vrijedno izvješće i izgledna potvrda onog što sam napisao kolegi speculatoru da nije dobar tajming za izlazak usprkos njegovoj uvjerenosti u to.
šteta za njega dobro za mene jer sam i ja preuzeo dio njegovih dionica.

ako se ovdje provede privatizacija do kraja biti će razloga za zadovoljsvto ako ne i više od toga za one kojima je data ili su se naučili strpljivosti.
uvijek je i legitimno pitanje dali se može drugdje brže više ali i rizika.
u svakom slučaju za očekivati je da će se ovim izvješćem vratiti interes za ovom dionicom i da će se buduća izješća čekati,pratiti….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


eta za njega dobro za mene jer sam i ja preuzeo dio njegovih dionica.

ako se ovdje provede privatizacija do kraja biti će razloga za zadovoljsvto ako ne i više od toga za one kojima je data ili su se naučili strpljivosti.
uvijek je i legitimno pitanje dali se može drugdje brže više ali i rizika.
u svakom slučaju za očekivati je da će se ovim izvješćem vratiti interes za ovom dionicom i da će se buduća izješća čekati,pratiti….

biti će ovdje još dodatnih materijala za čekanje i pračenje
ako radi meglovitosti ne vidim krivo?

http://www.poslovni.hr/forum/tema/drzava-ide-u-prodaju-dionica-poljacima-prilika-ojacati-udjel-43751

privatno vlasništvo je dokazano neusporedivo efikasnije i ne vidim kako bi ovo moglo biti nešto loše.
a u priče uzet će opet stranci pored dokaza da nas nitko u povijesti nije opljačkao kako što su rvatine
nebi ulazio u nepotrebne polemike.
bolje biti sluga kod dobrog gospodara nego loš gopodar.
treba li nekom još dokaza na ovih 25 g kakvi smo gospodari?
što smo uspjeli napraviti od lkri ?
neka uzmu poljaci i idemu u svijetlu budućnost.
ima velikog potencijala za zapošljavanje,bilo direktno i još više indirektno.
cijeli taj kraj može živjeti od luke i povezanih djelatnosti.
sada kada je jasno da hrvatska u budućnosti hrvatima neće trebati jer bježe trbuhom za kruhom možda politika shvati svoju odgovornost da to promjeni.
evolucija nema alternativu,izumiranje nije neka prihvatljiva opcija
pa da vidimo narode što ćeš si izabrati ?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

da se nebi krivo razumjeli ne pozivam na davanje,poklanjanje imovine poljacima koji su prvi dio dobili vrlo povoljno,rekao bi i prepovoljno.
nadam se da se nisu previše polakomili i da im nije udarilo u glevu te da će ovaj puta poštenije platiti paket koji ih dovodi praktično u situaciju da im večinsko vlasništvo u nekoj budućnosti ne može izmaknuti.
a ipak se radi ovdje o iznimnoj položajnoj renti.
to što je do sada nismo znali ili bili sposobni iskoristiti ne znači da ona nije iznimno vrijedna.
ako si izaberu da budu prepohlepni pa ostanu bez onog što im je servirano sami će si biti krivi.
ovakve se prilike čekaju desetlječima a ponekad i stoljećima.
ostaje da vidimo rasplet a kakobilo čini se da stvari idu u smjeru da više neće biti po starom,staro je bilo vrlo loše pa to vuče na potencijalno dobar scenarij vrijedan razmatranja.
sa zadnjim izvješćem i nastavkom privatizacije sunce se vraća na ovu dionicu koja je godinama bila u mraku.
dobro za nas dioničare koji godinam treniramo strpljivost naovom bogom danom potencijalu kontinentalnih rzmjera.
potencijalno dobro i za one koji će se sada uključiti “na dnu” i izglednom početku pozitivne priče.
živi bili….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

država svoje (pro)daje po min. 48 a na burzi svoje još dijele po 45

dali suglasnost za 3,6% HZZO, je li to još dodatak na CERP-ove, najavljivano da će CERP prodati 11,7%, je li to nešto pobrkano ili se stvarno prodaje 15,3 %
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/mXH8RvauRRWlPS02nzxDOA==.pdf,
možda netko zna nešto više ? ili drugačije vidi ?

Ako sam dobro procitao pocetna cijena dionica je 49 kuna, a bit ce zanimljivo ako se pojavi konkurencija Poljacima koji ce se 99% javiti

http://zse.hr/default.aspx?id=78530
sada je jasnije

New Report

Close