LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/ot-logistics-ce-investirati-171-miliona-eura-u-luku-bar/ar-148851/

Ovdje treba biti jako strpljiv, vidimo da OT djeluje na toj novoj liniji Baltik-Jadran. Očito je Hrvatska geostrateški na jako osjetljivom terenu i tu očito ima jako puno visoke politike pa prema tome teško je uopće razgovarat na liniji razvoja običnog poduzeća

IVA09

…kakav crni link?,nema toga na portalu,barem jučer nije bilo,a danas je možda već kasno…najbolji link je 2000 kn/god i dostavljač ti ga donosi ujutro u sandučić…

Barikb

…ty na podršci..ali,ako ja nisam strpljivo čekao,nije nitko…a još i platio za strpljivost i čekanje,i jednom je morao doći tome kraj…

…jučer nisam čak sve ni prepisao,tj. navedeno je i par izjava Kalmete,Obersnela ,Bačić Branka i Bojana Hlače,između ostalog Kalmeta 2008. govori:

“Imat ćemo novu trasu pruge Karlovac – Ri ,dvokolosječne,121 km.Nizinska pruga trebala bi biti gotova do 2013.,a cesta D 403 pratiti će projekt Zgb obale…”
…tako Kalmeta 1.08.

Hlača 2008.:”Očekujem da ćemo graditelja Zgb obale izabrati do jeseni 2009….”

Obersnel 2008.:”Ostaje doza gorčine što se nakon toliko god. potpisuje ugovor za projekt za koji su sredstva bila osigurana 2003….”

I kad čovjek sve to uzme u obzir,može se samo zapitati:Gdje da se guram?

Čovjek može samo zaplakati kad sve ovo čita,tolika nebriga i nesposobnost,dok je za nas to nedostižno Koper ima dobit prošle godine 43 milijuna eura i lijepu dividendu,u teoriji bi mogli kupiti cijeli LKRI u dvije godine,gledajući MCAP.
Da LKRI usporedimo sa lukom Koper tržila bi se na oko 250kn,kad bi mogli ostvariti toliku dobit,tim je više neshvatljivo kako se ovo nekad prodavalo po 1000 kn,potpuna ludost ili čista kocka.Ulagači su valjda očekivali da će se tu zarađivati 1,2 milijarde kn godišnje,više od HT recimo.

"Only dead fish swim with the stream"

…evo upravo čitam NL od 20.01.17.,opet o luci…kaže…Zgb obala se priprema,projektira i gradi već 14 godina…još nije utvrđeno kojom će trasom nizinska pruga ići kroz G.kotar,niti na kojoj će nadmorskoj visini biti,hoće li uopće imati tehničke karakteristike nizonske,ili će se željezničke kompozicije ponovo morati sastavljati na stanicama u G.kotaru ili na Zlobinu…bez tih detalja nema ni aplikacije prema EU fondu,jer RH ne može sama financirati prugu od 3 miljarde eura…Sanaderov HDZ htio je niz. prugu kroz Vinodolsku dolinu i par tunela dužih od 10 km kroz
Kapelu,nakon dolaska Milanovića od toga se odustaje,SDP bi model nizinsko-dolinske pruge u G.kotaru i to djelomičnom rekonstrukcijom i peglanjem trase na staroj i davno izgrađenoj mađarskoj pruzi uz koju bi se gradio dodatni kolosijek…sada pak nije za očekivati da bi nizinska p. Ri-Zg-Botovo bila gotova prije 2025.g…svi planovi s Kinezima propali su,premda je Hajdaš Dončić bio u Kini i pregovarao…kriza je na globalnom brodarskom tržištu,malo bi tko ulagao u razvoj terminala uopće,pa tako ni na Zgb obali…ako bi bila dva terminala i dva koncesionara,jedan drugom bi rušili cijenu usluga…a luci ipak treba partner za Zgb obalu koji bi osigurao dovoljno tereta,jer tvrtka Luka Rijeka to sama ne može,a izgleda da će baš Luka Ri morati postati koncesionar ako se nitko ne javi na natječaj…pred ministrom O.Butkovićem golem je posao,a isti najavljuje da ne odustaje ni od D 403 niti od Zgb obale a niti od nizinske pruge,a objektivno nema ni manevarskog prostora,jer je sada teško pomišljati nakon tolikih godina na novu varijantu ubrzane pripreme novog kontejnerskog terminala na Krku,premda je Krk uvijek bio jedino dugoročno rješenje,pošto omogućava proširenje terminala do 5 milijuna TEU…a da li je Zgb obala velika pogreška,pokazati će vrijeme,dosada se investicija nije pokazala opravdanom,jer se ni nakon 14 god nakon ugovaranja kredita još ne nazire kraj gradnje…treba otvoriti javnu raspravu što i kako dalje…možda opcija prenamjene i otvaranje nekih drugih,pa i gradskih sadržaja na Zgb obali…ipak,do sada je puno novca uloženo,krediti itd…

…to bi bilo što NL piše…

…a ja se mislim,da li sam pogriješio što sam se iskrcao iz tog čamca,ili možda nisam…ne znam,čini se da bi jednom,nekad,možda,i ako,moglo ipak,unatoč svemu,nešto biti…barem za praunuke…

…pada mi na pamet,dođe XY osoba iz Kopra kod ljudi u vladi/ama RH i ponudi koji milion eura,za mali posao,da se odugovlači sa gradnjom treminala,pruge,ceste D 403,na razne načine da se projekti usporavaju…tko bi znao,kod nas je sve moguće kada je odnos prema javnom u pitanju,svjedočili smo raznim aferama…jer,teško je biti baš tako i toliko nesposoban…jedna vlada ili ministarstvo možda i mogu,ali ovo je serijski,niz nesposobnih,što je malo previše a da ne izazove sumnju…

prepisao sam,nisam ni pogledao da li je ovo na portalu,nije bitno,koga zanima neka pročita…

Speculator, znaš kako se kaže: Poslije j….a nema kajanja.
Izašao si i to je to.
Sada možda malo objektivnije budeš mogao sagledavati stvari, a ne samo emotivno.
Prije si govorio sa puno gorčine.
Sada si krenuo sa novinskim izvorima
Tko zna, možda se kreneš i angažirati kao građanin ovog dijela Lijepe Naše (koliko sam svatio kroz svoj prozor gledaš na Luku).

A možda se i vratiš biti dioničar.

Sretno na svaki način!

La vita e bella!

…i da nekim odgovornim ljudima ni potencijal nije mogao biti motivacija,to ne razumijem,niti ću ikad razumijeti…luka,HŽ,zarada na teretu,prijevozu,skladištenju,kooperanti,špediteri,radna mjesta,i td…a oni nisu za 15 godina ni trasu pruge deginirali,halo?!,15 godina nisu bili u stanju odrediti trasu pruge… koja bi održavala brojna radna mjesta i bila garancija punjenja proračuna…mislim…i nitko se ne zamara sa tim,niti je tema za Otvoreno,ništa…a djeca odlaze izvan RH tražiti posla…teško za povjerovati,kao i mnogo toga što nam se događalo ili događa…a odgovoran Nitko…i nikada…stravično…i tako djeca moraju postati sluge u vlastitoj kući,kada očevi tako upravljaju resursima…

…na forumu sam više godina,prvi frend mi je iz 7.2014.,imam ih ukupno 51 od kojih je 7 prijateljstvo zatraženo s datumom 19.01.2017.,dakle na dan kada sam ujutro iza 9 sati objavio na forumu da NL piše poprilično negativno o luci…u tome je stvar…


IVA09

…dan je predivan,vedro je,sunčano…a rekreacija može samo koristiti fizičkom,mentalnom i duševnom zdravlju…ovo su ipak teme za realiste,dok su optimisti na svježem zraku…
…pored toga,ove nesreće sam se mogao nakupovati koliko god sam bio u mogućnosti,a bio sam,i to po 40 kn…a kupio nisam niti jednu,tako da… cijenu na drukanje sebi u korist ne bi spuštao ili to pokušao nikada,a ni tada…jer,miran san je prioritet,a ostalo kako bude…
…uglavnom,imao sam potrebu prenijeti pisanje NLista,pretpostavljam da nekom nije ni dostupan u određenom momentu…čisto da se vidi kako stvari stoje,a dionica može sada i na 200 kn,nemam ništa protiv,naprotiv,nisam ja meritum stvari…a kako više ništa značajno ne vidim u NL,tako ću te i poštediti čitanja prevažnih informacija za dotičnu tvrtku…ne bih ja da rušim nikome snove,ali…ja sam samo glasnik…

pojasnite kad ste realista, valjda ste se tako deklalirali, iz kojeg razloga ponavljate skoro u cijeliti iste komentare.
koji vas razlog vuče kad ste realni da svojim komentarima, želite pad cijene dionice, pa ponavljte teze zbog čega bi to bilo već sutra moguće, i to već desetke puta ponavljate.
zbog čega se nenakupovaste ove nesreče kad je bila bagatela, i zasto tuga, sad kad više to nije
zbog čega drukanje na dolje, kad ste izasli iz dionice, ne vjerujem da ste toliko čovjekoljubac da to ima za cilj predviđanje propasti vlasnika dionica i spašavanje istih, cilj je posve suprotan
zašto komentari i stres pisanja, zar vam miran san nije najveći prioritet, ili se radi o plaćenom poslu
zašto mislite da svi ljudi imaju iste snove, i da te snove možete pisanjem uništiti.
ja vam predlažem da kupite na ovim cijenama, i ne zaboravite što sam vam predložio, da ne bude kasno, jer rast će biti veći nego rast ht-a.

dan je pametniji od noći!


…na forumu sam više godina,prvi frend mi je iz 7.2014.,imam ih ukupno 51 od kojih je 7 prijateljstvo zatraženo s datumom 19.01.2017.,dakle na dan kada sam ujutro iza 9 sati objavio na forumu da NL piše poprilično negativno o luci…u tome je stvar…

ja sam na burzi od 2006 i sličnih pisanja i komentara je bilo, biće i sad ih vi pišete, ali se zna s kojim ciljem, no nisu više bas ljudi naivni.
poz

dan je pametniji od noći!

IVA09

…ponavljam,ne pišem to ja osobno,već ozbiljan dnevni list,Novi List,a ja sam samo prenio napisano,pa ne može po onoj mislim staro rimskoj ili grčkoj:Ubite onog tko je donio lošu vijest!…pa nije taj kriv…

…a što se tiče nekih mojih podlih namjera,kojih niti je bilo,niti ima a niti će biti u vezi mog pisanja na forumu…dakle,mogu reći i to:Ako su moje namjere svjesno i namjerno nečasne,a da bi izvukao neku eventualnz korist,onda obolio,dao Bog,od dvije-tri najteže bolesti odjednom…Šta još da kažem?…Ja sam u tu dionicu ušao,strmoglavio se,izašao prije par dana i malo prokomentirao…i to je sve,nema namjere…


IVA09

…ponavljam,ne pišem to ja osobno,već ozbiljan dnevni list,Novi List,a ja sam samo prenio napisano,pa ne može po onoj mislim staro rimskoj ili grčkoj:Ubite onog tko je donio lošu vijest!…pa nije taj kriv…

…a što se tiče nekih mojih podlih namjera,kojih niti je bilo,niti ima a niti će biti u vezi mog pisanja na forumu…dakle,mogu reći i to:Ako su moje namjere svjesno i namjerno nečasne,a da bi izvukao neku eventualnz korist,onda obolio,dao Bog,od dvije-tri najteže bolesti odjednom…Šta još da kažem?…Ja sam u tu dionicu ušao,strmoglavio se,izašao prije par dana i malo prokomentirao…i to je sve,nema namjere…


poz i sretno

dan je pametniji od noći!

Speculator zanimljivo pišete i nemojte da vas zaustave ovih par špekulanata koji bi rado napravili brzi in-out čim prije,iako su vjerujem svjesni koliko LKRI (ne)vrijedi….
Ipak,moram priznati da će vjerojatno ako se trend sa marketa nastavi ipak doći do nekakvog rasta,jer i ovaj puran koliko kod bio otporan raširit će krila.
Iako ni blizu kao nekad,manje je novca i bud..a.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close