LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kupuju Poljaci,ali onako,ispod žita i polako,možda,ako su pametni…Kad su već unutra 1/4,da im sudbinu ne određuje neki uhljeb u funkciji predsjednika uprave do kraja mandata,pa nakon slijedećih izbora opet isto…
Ja mislim da bi tu bilo barem pozitivne nule,samo da netko tu napravi malo reda,reorganizacije i tsl…Tu se 10 mil kn godišnje bespotrebno rasipa u nepotrebne izdatke,nemam dokaz,ali imam neki osjećaj da je dotična luka još u socijalizmu,na mnoge načine,počevši od politički podobnih a ne stručnih predsjednika uprave pa dalje redom,efektivni rad,odnos prema radu,ono,nitko ne može tako malo da plati koliko se malo može raditi,nije mi ćaćino,itd.,a sve poznato iz prošlih vremena,da ne nabrajam…
Kad malo razmislim,bolje i da je dionica 30kn a da se radi neki kakav takav plus,nego da je 50 kn a da se iz godine u godinu gomila minus na minus…Samo mora doći na upravljanje netko tko je 100% unutra,kojemu o poslovnim potezima ovisi karijera i kvaliteta života,koji će biti posvećen poslu…a ne politički uhljeb,uhljebu je isto bio plus ili minus na kraju godine,a ako ga i maknu zbog loših rezultata slijedi mu otpremnina,i opet ga negdje na drugom mjestu čeka uhljebljenje,samo ako je klimoglavac i poslušnik predsjednika stranke…
Može se i propasti,nitko ne garantira uspjeh,ali da se propada sa stručnim kadrom koji daje sve od sebe,a ne da me uhljeb svojom nestručnošću gura u ponor….Mislim…nadam se da će Poljaci to uzeti u svoje ruke,dok je još vrijeme…

Danas u N. Listu piše da je na terminal pristao brod rekordne veličine i gaza te izbacio i ubacio 1300 TEU odjednom…
Očekuje se do kraja god. rekordnih 171 tisuća TEU,dakle 10% više nego 2015…dok se 2017.očekuje 200,000 TEU…i td.,sve realna i povoljna očekivanja…
Želim reći,da je razlika sasvim vidljiva,tj.terminal su sa 51% preuzeli privatni vlasnici,kompanija koja se bavi profesionalno dotičnim poslovima, a tako i kadrovoira…napravili su reda u poslovanju,modernizirali i uzimaju profit,a luka Rijeka kao suvlasnik šlepa se na njihovom uspjehu,što joj/nam smanjuje gubitke koji se rade na drugim segmentima luke…
Kad bi Poljaci preuzeli upravljanje to bi bila uspješna priča,slično kontejnerskom terminalu,ovako…nije dobro…
Pored toga,da terminal nije privatiziran,da se kupilo opreme,tj.dizalica u vrijednosti par mil. eura i napravila dobra organizacija posla,što nije nemoguće ako su ljudi stručni i odgovorni,profit je mogao ostati u RH,što proračunu,što malim ili srednjim dioničarima…
Stvarno smo limitirani,neznamo ni na terminalu zarađivati,što drugi rade sa lakoćom,i još će tako desetljećima…
Praktično poklanjamo novac…Krivci su,dakako,u političkim strukturama…Ali ne i slovenskim,oni su pametno odigrali,tako da Kopar 2017. očekuje 1,000,000 TEU…a većinski je državni,i to dobrim dijelom,ako se ne varam…


već neko vrijeme netko skuplja veće količine na oko 45 kn, ali u SKDD se još ništa ne vidi. Ima li netko ideju tko to kupuje?

već par dana na prodaji stoji veliki nalog sa 10.000 komada na 50,88 kn (a lipu niže je još 2000 komada)…sad -da li taj samo pokušava zaštopati rast cijene ako slučajno netko krene skidati s prodaje pa se igra osigurača da ne poraste prenaglo ili jednostavno želi prodati tih 10.000 komada samo iznad 50 kn pa čeka tu cijenu kad dođe da dođe !?

Ignore: KressoM, delux

Čitam N.List i td …Kaže,izgradnja ceste D-403 najranije 2021g.(cesta će spajati terminal u izgradnji sa predgrađem Rijeke),ali…ali…ali…terminal na Zagrebačkoj obali biti će gotov daleko prije ceste D-403 što će predstavljati veliki problem za početak rada terminala.Terminala koji će nakon 1. faze izgradnje imati kapacitet od 400,000 TEU godišnje,dok će nakon 2.faze iznositi 650,000 TEU.A 50% kontejnera trebalo bi ići cestom,drugo prugom…
Dakako,pošto smo apsolutno nesposobni ostvarivati profit i na terminalu u izgradnji,isti će morati u koncesiju,a koncesionaru će netko morati reći da sa terminala nema optimalnog izlaza kojim bi odlazio teret…
…opet tu lud zbunjenoga,a tome se kraj ne nazire…

…inače dotična cesta će koštati 400 mil. kn bez PDV-a…dobar tj. najveći dio iz EU fondova će se financirati…kao i novi terminal koji se gradi…

…nije da se ne gradi i ne ulaže,Škrljevo,terminal,cesta D-403,i to veliki novac,ali…sve to traje i traje,a i naopako se radi…terminal prije ceste,i to debelo prije…

…ovo je dionica za ultramaratonce,ali one jakih živaca…

Čitam N.List i td …Kaže,izgradnja ceste D-403 najranije 2021g.(cesta će spajati terminal u izgradnji sa predgrađem Rijeke),ali…ali…ali…terminal na Zagrebačkoj obali biti će gotov daleko prije ceste D-403 što će predstavljati veliki problem za početak rada terminala.Terminala koji će nakon 1. faze izgradnje imati kapacitet od 400,000 TEU godišnje,dok će nakon 2.faze iznositi 650,000 TEU.A 50% kontejnera trebalo bi ići cestom,drugo prugom…
Dakako,pošto smo apsolutno nesposobni ostvarivati profit i na terminalu u izgradnji,isti će morati u koncesiju,a koncesionaru će netko morati reći da sa terminala nema optimalnog izlaza kojim bi odlazio teret…
…opet tu lud zbunjenoga,a tome se kraj ne nazire…

…inače dotična cesta će koštati 400 mil. kn bez PDV-a…dobar tj. najveći dio iz EU fondova će se financirati…kao i novi terminal koji se gradi…

…nije da se ne gradi i ne ulaže,Škrljevo,terminal,cesta D-403,i to veliki novac,ali…sve to traje i traje,a i naopako se radi…terminal prije ceste,i to debelo prije…

…ovo je dionica za ultramaratonce,ali one jakih živaca…

speculator, ti si jos uvijek u LKRI, kako ti se samo da. prihvati gubitak i kreni dalje, nema od ove luke nista

fradusoje

…nemam šta da izvučem,inače bih izašao iz ove priče…konkretno,danas bi moj izlaz bio nekih 18,400 kn…a ulaz mi je bio nekih 50,000 kn,tako da…očekivao sam da ću sa tih 50,000 kn ulaza izaći na 160,000,ali zadovoljan bi bio i sa 80,000…tada,dok su velika obećanja i lažna godišnja izvješća diktirala cijenu…sada je već dr. stvar,sada je to već puno manja cifra,pa mi se ne izlazi,dok usput potajno očekujem neko čudo,neku vijest koja će promijeniti trend…ne znam točno šta čekam…Kineze,Filipince,Poljake,koncesionara…ali čekam,preokret…a znamo svi,bila je ta dionica i na 900 kn…pa može valjda još jednom dobaciti barem do 125 kn,da budem u egalu…

…pad cijena nekretnina,kao i prodaje istih,gledajući 2008.g.,to je ono što me stvarno pogađa,a ove dionice lkri,manje-više…već sam ih prebolio…i platio školu,a najbolje se u životu nauči kad se plati…svako zlo za neko dobro…
teško da ću ikad više dati svoje 3kn za 1kn,a da je i ta jedna pod velikim upitnikom…barem ne na rekla-kazala priče i falš izvješća koja prikrivaju dugovanja…

…kako sam čuo,najvjerojatnije je istina ali moram još provjeriti,radnicima i o.g. ide po,mislim,nekih 500 kn u novcu ili bonovima…dakle,nema se,poslovao se debeli minus,ali se daje…i to svake godine…u principu nemam ništa protiv,ali to nije ni u interesu radnika,gledajući unaprijed…

…ipak nije kako sam napisao,sindikat je od svojeg novca podijelio svakom po par sto kn u bonovima…što je ok…

Poštovani,
U duhu uspješne dugogodišnje suradnje i međusobno pruženog povjerenja, željeli bismo Vam obratiti pozornost na obvezu porezne prijave po osnovi ostvarenih kapitalnih dobitaka od trgovanja financijskim instrumentima. Iako područje poreza ne seže u našu domenu poslovanja, odlučili smo izaći Vam u susret i pružiti mogućnost izračuna potencijalne porezne obveze.
Porezna obveza odnosi se na fizičke osobe koje su ostvarile dobitak od trgovanja financijskim instrumentima u razdoblju od 1.1.2016. do 31.12.2016. Izračun porezne obveze bit će Vam dostupan putem „Agram Trader“ sučelja za Internet trgovanje što će Vam omogućiti maksimalnu jednostavnost i brzinu procesa podnošenja porezne prijave.
Uzimajući u obzir nadolazeće blagdane, naknadu za izradu izvještaja sveli smo na najnižu moguću razinu te će iznositi 50,00 kn (PDV uključen). Mogućnost izračuna porezne obveze bit će omogućena od 1.1.2017. godine. Poreznu prijavu i uplatu porezne obveze potrebno je podnijeti najkasnije do 31.1.2017. godine.
Na kraju još jedne godine želimo Vam se zahvaliti na potpori te se iskreno veselimo budućoj zajedničkoj suradnji na obostrano zadovoljstvo.
Želimo Vam sretne i vesele blagdane!
Agram Brokeri

…Ovo se zove bezobrazluk….

Zašto bi ovo bio bezobrazluk?

Oni su brokersko društvo, a ne porezni ili knjigovodstveni servis.
Lijepo su ti ponudili opciju koju ti možeš iskoristiti ili ne. Tvoja stvar.
Meni npr. Hita-vrijednosnice još nisu poslale ovakvo “ljubavno” pismo iako sam ih u više navrata telefonom molio da nam pošalju takvo izvješće.
I, da, spreman sam ga platiti, a ne da se ja za*ebavam sa svojom knjigovotkinjom i ispunjavam JPPD obrazac bez točnog izračuna brokerske kuće kao pravne osobe.
Naravvno, da sam si poreznu obavezu sam izračunao i ne očekujem da će se moj izračun razlikovati od njihovog, ali bi bilo lijepo da mi ga ponude.

La vita e bella!

porezna prijava i LUka rijeka, neznam zašto ovdje rasprava

dan je pametniji od noći!

…Neka prvo provjere ima li uopće osnove slati takvo pismo…Nije baš primjereno nekome tko gubi slati takva pisma…Naravno,već su me obavijestili da nema na temelju čega oporezivati,dakle moglo je na tome i ostati…A ne ovako,da ja zapadam u euforiju,misleći da je dionica preko noći porasla za 4 puta…i nakon toga se suočim sa stvarnosti da sam i dalje među gubitnicima,i kad već jesam,neka taj mail barem zadrže za sebe,jer predstavlja uvredu…nisam ja oročio novac,već ga investirao u dionice,gdje se može dobiti po prstima,i neka vode računa i o tome…

…uostalom,te dionice ne podliježu porezu,pošto su kupljene prije uvođenja poreza na profit od dionica,osim 100, koje sam naslijedio od pokojnog oca,i samo na tih 100 se mogu natovariti…

…ne znam,možda i nisam u pravu,ali reagiram kao gubitnik i kao takav valjda mogu tu i tamo nekom j. majku…barem u sebi…

New Report

Close