LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ali barem na kraju znamo što smo,i zbog čega smo,i zbog koga tako skupo platili.Da nije bilo reakcije Fižulića (netko se uvijek vraća na mjesto nečega),ne bi bilo ni odgovora na istu Devčića i možda nikad ne bi saznali pravu istinu,jer je nitko nije nikad niti spominjao.

Kako god,meni osobno je sada puno lakše,pošto znam tko mi je i kada zabio nož u leđa.A tješi me pomalo i to,da se dotičnom – po onoj biblijskoj,tko zlo čini ono mu se vraća a da ni sam ne zna odakle – srušilo neko malo carstvo,vrijedno milijune kuna,i to do temelja…
Eto,govorio sam ja,u ranijim postovima,ima neke kozmičke,nevidljive Pravde,koja štiti i nas male pred velikima i moćnima…Možda i ne štiti toliko,koliko se sveti,u smislu kako bi vidio i onaj tko je jednom drugog udarao,kako boli kada ga se samog udari,po džepu,dakako,ne mislim bukvalno…A i više boli snažan udarac po džepu od bilo kojeg šamara…

Napokon,istina se probila na površinu!Drugačije nije ni moglo biti.

I dakako,ja sam sada spreman i oprostiti.Što više,žao mi je takvih ljudi.

Ovi što izlaze sa 2 – 45 dionica za 42-44 kn – a sutraće to biti od 39-41 kn – mora da su u gadnim problemima.Uzimaju sitniš,a ujedno i ruše cijenu dionice nama koji ostajemo.Pa ti daj dionice – i to s ogromnim popustom! – radniku,da participira u privatizaciji tvrtke…A on će ti već zahvaliti,na ovakav način…

O cemu vi to kolega…Luka dd egzistira samo zato jer je u vlasnistvu drzave…Mozemo imat privatne banke..telekomunikacije…farmaceutsku industriju..Znaci novac..komunikacija ..zdravlje moze bit van vlasnistva drzave ali tvrtka poput luka ri d.d. mora ostat u vlasnistvu drzave ?!!?..Zasto..pa samo iz razloga da bi podobni mogli negdje radit. Jeste vi vidjeli koliko brodova ide za trst i kopar a koliko za rijeku..Je vam za to fizulic i racan kriv ?…Nema te vlade i tog ministra gospodarstva koji nije spominjao rijecki prometni pravac i to vec 20 godina pricaju istu pricu..A zaostatak za konkurencijom sve veci i veci.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Problem je u ovome:

…“obavljena je »pretvorba« Društva i »dioba« s Lučkom upravom Rijeka u kojoj je Luci Rijeka d.d. ODUZETA SVA IMOVINA,OSTAVLJENI golemi PRENESENI GUBICI”…

A privatno ili državno,o tome se može raspravljati.Na kraju krajeva,sada je država ispod 50 posto…

ODUZETA nam je SVA IMOVINA,a OSTAVLJENI su nam golemi preneseni GUBICI.
Prevedeno – opljačkani smo.Ali nisu nam sve oduzeli,ostavili su nam goleme gubitke.A sada znamo i tko!Imao bih još nešto za reći oko toga,konkretnije jedne osobe,ali bolje da to prešutim…

Problem je kolega sto predsjednik uprave ne iznosi tocne podatke…Ne moze vam biti oduzeto nesto sta ni nije bilo vase…Privatizacijom je temeljni kapital odredjen na 300 tinjak mil kuna nominalne vrijednosti dionice 100 kn…i nitko vam od tada nije nesto oduzimao..dapace samo se drzavni novac trosio za razne NO i UO strucnjake. Naj lakse se sad izvlacit na nekog i neke odluke od prije 13 godina..i dobro da su argumentirane ali ni to.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ok. Cijena je down jer je puno onih koji nakon dokapa prodaju. No ima i onih velikih koji nece prodavati. Mislim da nece moci jos dugo drzati cijenu tako nisko.


Problem je kolega sto predsjednik uprave ne iznosi tocne podatke…Ne moze vam biti oduzeto nesto sta ni nije bilo vase…Privatizacijom je temeljni kapital odredjen na 300 tinjak mil kuna nominalne vrijednosti dionice 100 kn…i nitko vam od tada nije nesto oduzimao..dapace samo se drzavni novac trosio za razne NO i UO strucnjake. Naj lakse se sad izvlacit na nekog i neke odluke od prije 13 godina..i dobro da su argumentirane ali ni to.

Pozdrav

Znači da predsjednik uprave – LAŽE?I to javno.Ja se ne bi usudio tako nešto tvrditi.
Ako je nominala smanjena sa 100 kn na 40 kn,da bi se sanirali preneseni gubici iz prošlih godina,može li se to smatrati kao nešto oduzeto – a imajući u vidu ono što g.Devčić govori,tj.izvukli su iz luke ono što vrijedi a ostavili dugove.

Meni tu nisu čista posla.Ali treba tragati za istinom,nemam ništa protiv,i onako kako se pokaže,ja ću i prihvatiti.Za sada,za mene je validna verzija Devčić.Dok se ne dokaže suprotno.

A taj državni novac koji se trošio na razne NO i UO stručnjake,što vjerujem da je,ali nije to dovelo do smanjenja nominale sa 100 na 40 kn,ne radi se tu o tolikim ciframa,tj. 350 mil. kn novootkrivenih,prenesenih,zaostalih ili kakvih već gubitaka…

Alo je luka vrijedila 300 mil kn,podijeljenih na dionice od po 100 kn,a dug se – iznenada,odjednom,kao grom iz vedra neba,poslije jedne revizije – pokazao kao 350 mil kn,onda smo mi još ostali dužni luci,a nama je skinuta nominala sa 100 na 40 kn.Luka je vrijedila 550 mil kn,podijeljeno na po 100 kn jedna
dionica,prije dokapa,sada je dakako drugačije.Ili se možda varam?

Držimo se mi,gospodo,činjenica.A činjenice su ono sa čime g.Devčić izlazi u javnost,dok se ne dokaže suprotno.

A kopati po tom đubrištu laži,spletki,lopovluka,prevara i obmana treba i dalje,sve dok iz svega ne izađe istina.

Mene je dugo zanimalo što i kako se zbivalo,zbog čega je došlo do tog iznenadnog kraha,i napokon sam dobio smislen odgovor…I neću samo tako odustati od istog…


Ok. Cijena je down jer je puno onih koji nakon dokapa prodaju. No ima i onih velikih koji nece prodavati. Mislim da nece moci jos dugo drzati cijenu tako nisko.

Pa i onaj koji je kupio po 40,nema nekog rezona riješavati to po 43…Nema mi tu neke logike.Pogotovo što se radi o manjem broju dionica.Više mi to liči na male dioničare pritisnute životnim problemima,kada je i tisuću ili dvije kn dobro došlo…A što ruši dionicu – nije ga briga,a i legitimno je,na kraju krajeva…Uglavnom,ja tako ne bi radio…



Ok. Cijena je down jer je puno onih koji nakon dokapa prodaju. No ima i onih velikih koji nece prodavati. Mislim da nece moci jos dugo drzati cijenu tako nisko.

Pa i onaj koji je kupio po 40,nema nekog rezona riješavati to po 43…Nema mi tu neke logike.Pogotovo što se radi o manjem broju dionica.Više mi to liči na male dioničare pritisnute životnim problemima,kada je i tisuću ili dvije kn dobro došlo…A što ruši dionicu – nije ga briga,a i legitimno je,na kraju krajeva…Uglavnom,ja tako ne bi radio…
[/quote]
jeste li vi kolega pratili, što se nakon dokapa događalo sa cijenom LKPC, vjerujem da razumijete što govorim



Ok. Cijena je down jer je puno onih koji nakon dokapa prodaju. No ima i onih velikih koji nece prodavati. Mislim da nece moci jos dugo drzati cijenu tako nisko.

Pa i onaj koji je kupio po 40,nema nekog rezona riješavati to po 43…Nema mi tu neke logike.Pogotovo što se radi o manjem broju dionica.Više mi to liči na male dioničare pritisnute životnim problemima,kada je i tisuću ili dvije kn dobro došlo…A što ruši dionicu – nije ga briga,a i legitimno je,na kraju krajeva…Uglavnom,ja tako ne bi radio…
[/quote]

Nego kako bi ti radio?

Sto ce se tu dogadjati u recimo sljedecih godinu dana sto bi trebalo drzati cijenu 20 ili 25% iznad dokapa? Potencijal? Koji potencijal?

A da ne spominjem iscezlu likvidnost na trzistu gdje sitan spekulativan kapital bjezi od jedne do druge dnevne prilike?

Jucer RIZO, danas HMST, sutra HIMR, prekosutra VJSN ili nesto peto? Pa pogledaj gdje je cijena drugim mnogo profitabilnijim i zanimljivijim kompanijama i tek onda komentiraj prodaju. Taj koji ima zivotne probleme je dionice ako ih je ikad i imao, odavno prodao. Prometi jesu mali, ali je i interes, ako ti to slucajno ne vidis, doslovno – nikakav.

Mirovinci ce to vjerojatno peglati, al ne zaboravi da iako su fondovi de facto u vlasnistvu hrvatskih gradjana, drustva koja njima upravljaju su redom u vlasnistvu stranih banaka, i to uglavnom onih istih koje bojkotiraju kupnju hrvatskog kratkorocnog duga.

Moller

Ne nisam pratio,ali pretpostavljam da je dionica bila u značajnom padu…Ali dobro,ja sam to napisao kao neko svoje mišljenje…Ali,neka se špekulira,nemam ništa protiv,poreza na prodaju nema,tako da…neka gospoda samo prodaju,i neka dionica samo klizi prema dnu,ja je čekam na 25,00 kn…Meni svaka varijanta odgovara,i značajan rast i značajan pad,samo kod ove druge varijante moram duže čekati,ali ću i imati više dionica…

Warren je rekao,kupuj kvalitetne dionice u doba krize,kada je vrijednost na dnu,spremi ih i uopće zaboravi da ih imaš,ni ne gledaj svaki dan koliko vrijede…i doći će dan,bolja vremena,kada će krenuti u visine…i tada,zna se – nalog za prodaju…

Kako god,ne treba nitko da se previše uzrujava oko mojih komentara,ja sam mislio da ovo nitko i ne prati,danima nitko nije ni pogledao ovu temu…

Kad je to Warren rekao?

Pogotovo ovu glupost da zaboravis na nju?

I po cemu je ovo “kvalitetna dionica”?

New Report

Close