LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


“…u međuvremenu investiram u loto,bingo,eujackpot i opklade…”

Ha-ha!

Ovo me dobro nasmijalo.

Dobre su ti ostale investicije….[emo_smijeh]

La vita e bella!

Fidži o LKRI

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/goranko-fizulic-luka-rijeka-je-najveci-hrvatski-strateski-promasaj/

ja ću sa rijekom morati pričekati, trenutačno sam malo kratak. a propos podr (a i luka u istom kontekstu), mirovinci se debelo krcaju pošto da sad imaju mogučnost investiranja do 20% u pojedinu dionicu. tako da….


Fidži o LKRI

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/goranko-fizulic-luka-rijeka-je-najveci-hrvatski-strateski-promasaj/

Sve do slova napisano je točno.

Sjećam se kada je LKRI bila na svom ATH, a sjećam se kako je do njega došla.
Spominjao se ogroman potencijal LKRI i to ne samo na razini hrvatskog već i na razini europskog značaja.
Dioničar LKRI sam postao na temelju istog tog potencijala ali uz 20 PUTA nižu cijenu dionice. A čak i takva cijena je, prema fundamentima, ne baš mala. Naravno,u odnosu na druge cijene dionica na ZSE, a naročito u odnosu na LKPC.

Taj spomenuti potencijal postoji stalno, ali se već 25 godina gotovo ništa ne čini da se on i realizira.
Kako kupnjom dionica kupujemo pretpostavljenu budućnost, očito sam optimist.
A da zapravo niti sam ne znam zašto….

La vita e bella!

Vrlo zanimljiv osvrt g.Fižulića.Izdvojio bih ovaj dio:

“Luka Rijeka je izgubljena u ovih 25 godina, izgubljena zbog očitog neznanja, pogrešnog upravljanja, lutanja u vlasničkim konceptima, pregažena i ponižena od Luke Koper u svim elementima koji u poslovnom nadmetanju postoje.”

…I zaključio da je ostao nedorečen.U još 5 rečenica stalo bi tko to konkretno – imenom i prezimenom – “nije znao,pogrešno je upravljao i lutao u konceptima”…Koji su to ljudi,uprave,političari,ministri,ili tko već…?Ovako,sve je u nekakvom pluralu,odgovornost je valjda na Saboru RH,Vladi i – najviše – na biračima,pošto birači glasaju za stranku,stranka sastavi vladu,vlada imenuje upravu i tko vas he.be,sami ste birali svoju propast,nitko vas nije prisiljavao.To je pravi primjer demokracije,ta raspršena odgovornost.Sve na sve strane propada,a odgovornih nigdje…Ako su zbog toga padale carevine i monarhije,da demokraciji ustupe mjesto,onda nikad nisu trebale pasti…Bez odgovornosti teško šta može funkcionirati kako treba…

Da li je BPVS dionice oko 29?

Nakon dokapa pitao sam se – kao i mnogi – gdje će se dionica stabilizirati,očekujući da će to biti negdje oko 65 – 70 kn,da bi vrijeme pokazalo da je to ipak na nekih 48 kn…Još jednom ispod očekivanja…

Ali dobro,kaznit ću ih ubrzo – u svoj svojoj nemoći – glasačkim listićem!!!

9.11 izvanredna skupština??

6.11. isice mandat clanovima N.O. i isti se biraju za slijedece 4 godine…Nista spektakularno..dapace

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Predsjednik-Uprave-Luke-Rijeka-Selidbom-na-Krk-ugrozili-bi-cak-i-sjever-Europe

S naglaskom na:

-Bivši ministar gospodarstva Goranko Fižulić tvrdi kako Hrvatska nije iskoristila potencijale riječkog prometnog pravca i da je Luka Rijeka najveći hrvatski strateški promašaj?
– “Puno je strateških pogrešaka u prošlosti napravljeno, ali nisam siguran da bi baš Goranko Fižulić o tome trebao docirati. Baš u vrijeme kada je on bio ministar gospodarstva donesene su neke ključne odluke koje su usmjerile razvoj riječke luke u smjeru kojeg danas imamo. Takvo stanje on sada kritizira!? Godinu ranije obavljena je »pretvorba« Društva i »dioba« s Lučkom upravom Rijeka u kojoj je Luci Rijeka d.d. oduzeta sva imovina, ostavljeni golemi preneseni gubici i veliki višak radnika pa je kao takva bila nespremna za zadaću uspješnog lučkog operatora. S takvim operaterom 19. rujna 2000. godine Vlada je potpisala ugovor o koncesiji i time je za dugo vremena limitiran razvoj i operativne mogućnosti luke…”

Dakle,napokon znamo odakle ti ogromni preneseni gubici – i tko im je uzrok – za koje smo skupo platili smanjenjem nominale sa 100 na 40 kn!!!

Fizulic je 2002 bio ministar gospodarstva…nista manje nego prije 13 godine…I sad se netko tu na njega poziva i izvlaci !!??..Pa 13 godina su imali vremena za sve dugove sanirat i postat konkurentni trstu..kopru…Doticni predsjednik uprave nije svoju firmu koja je radila za luku ri i imala monopol uspio pozitivno vodit a sad se prezentira kao strucnjak..Strucnjaka prezentiraju rezultati ne laprdanja.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Da li Vam je poznato o kolikim dugovima,tj.prenesenim gubicima se radi?

350.000.000 kn

Poanta je u ovome:

…”obavljena je »pretvorba« Društva i »dioba« s Lučkom upravom Rijeka u kojoj je Luci Rijeka d.d. ODUZETA SVA IMOVINA,OSTAVLJENI golemi PRENESENI GUBICI”…

Tko ta i tolika oduzimanja imovine i prenesene dugove može sanirati?Nitko,osim dioničara – nominala sa 100 kn na 40 kn – kako se na kraju i pokazalo.

Uglavnom,krivci su:Goranko Fižulić i tadašnja Vlada RH,tj.dio iste na čelu sa sada već pokojnim I.R.

New Report

Close