LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovdje očekujem jak rast, pogotovo poslije ovako dobrih vijesti o uspješnoj dokapitalizaciji. Pogotovo je dobro šta su unutra ušli ozbiljni partneri koji imaju jako puno brodova! Svakako je bolje nego da su dokapitalizaciju odradili mirovinsci ili slični njima..

netko je stavio branu i ne da da cijena ode previše gore.
ide na iscrpljivanje malih.
pitanje je koliko je spreman žrtvovati dionica dok ne popusti jer ipak ih prodaje sa gubitkom.

ovaj što prodaje nema više od 3-4000 komada jer od top 10 nitko ne prodaje nego kupuje a 9. na listi ima 9000 komada.svi stari dioničari su dionicu plaćali preko 100 kuna a otkad je spomenuto smanjenje temeljnog kapitala i cijena roknula na 45 kuna nisu prošle velike količine.moje je mišljenje da prodaje mali ulagač jer mu treba novac za stan ili auto ili da skini sina sa grbače.

Kolege, nemam dionice luke, no da ste jednom bili unutar žice i vidjeli kako rade i razmišljaju, znali bi zašto ih nemam. Ova uprava, način upravljanja, vizija, država u vlasničkoj strukturi….hvala ne.

Kamelija, simbol Opatije!

Dakle, da smo upisali više sve bi nam prošlo?
Da li ćemo ipak mi postojeći sad u 4. krugu imati prednost pred ostalim građanima? Ja mislim da bi trebali. Nije fer da nam sad na gotovo dođu i poberu vrhnje, sad kad znaju da su Poljaci ušli u Lkri. Mi smo plaćali dionice i preko 200 kn.[emo_mrgud]

Polako ali sigurno, cijena se podiže, nalozi su sve viši..

Nije to tako. Nećemo dobiti možda ni 10 % upisanih i plaćenih dionica…ništa u javnom pozivu ne piše da imamo prednost, sumnjam da to mogu mijenjati.

dobra stvar ovog dokapa je to što će ući firma koja ima svoje brodove ali ima i teretni željeznički prijevoz.povezat će Baltik i Sredozemlje u oba pravca a ruta ide kroz sigurne zemlje.dobro je i to što se mali dioničari i radnici nisu odazvali u velikom broju po mojoj računici zajedno sa dokapom će imati za sada manje od 1 mil.dionica. znači fondovi,država i Poljaci će držati ostatak, tako da neće biti puno drhtavih ručica.taj milion dionica veliki otkupe za čas.bit će mala ponuda dionica na burzi i na svaku dobru vijest dionica ide naglo gore.loše je samo to što će biti i 4. krug a tu će se probati uvući svakakvi špekulanti.koliki će postotak ugrabiti to ćemo vidjet .bolje da poljaci povećaju udjel.

danas je neko naumio svoje rjesit po 44 ….. i kud ce sad oce ispod cjene dokapa ili gore…. utihnuli svi

pepe7

danas počinje 4. krug upisa dionica i traje 7 dana.tko nije kupio ima 7 dana da to učini.novost je to da se u ovom krugu dionice mogu upisati i putem PBZ investora što je puno jednostavnije za one koji ga imaju.
i sam ću predati upisnicu preko investora i čekati da vidim koliko ću uspjeti kupiti. mislim da cijena nakon dokapa neće ispod 40 jer po to su plaćene nove dionice a stare su plaćane tri puta više tako da to ne bi imalo nikakvog smisla.fondovi ne će plaćati ispod cijene a mali su kupili male količine koje nije teško progutati.

cca 603 000 kom je dovoljno da dokap uspije a moze ic sve do 2103000 kom jos…… e sad koliko toga ce se jos pokupovat i tko…????

pepe7

Ja sam bio umjereni optimist (na ovoj dionici, realno, optimist ne možete biti), ali nakon što smo se mi postojeći ispucali a vjerojatno neki ozbiljniji kupac se neće pojaviti, ovo ostalo će pobrati špekulanti koji će nas držati na ovim razinama godinama.Najvjerojatnije da se sve dionice neće ni upisati….

New Report

Close