LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


veliki igrač prodaje velike količine LKPC izgleda da je čekao zadnje dane da bi stigao uplatiti dionice LKRI u dokapu.brod plovi iz Ploča u Rijeku.

ako danas prodaje, da li može imati odmah novac na računu?[emo_zacudjen]

Kad idu vijesti o dokapu?

Pozdrav ekipa. Uskačem malo kao padobranac jer nisam baš pratio šta se dešava s dokapom no imam mešto prava za prvi krug i namjeravam iskoristiti.

Želim samo upozoriti da sam pričao sa PBZ i rečeno mi je da je potrebno poslati 4 primjerka upisnice, pa eto za slučaj da vam je promaklo.

jučerašnja prognoza se obistinila,u petak evo nas na 55 kuna.
potrebno je poslati 3 primjerka upisnice jer 1 ostaje tebi.

Zbog čega ovdje ovoliki rast, a jako je upitno da li će dokapitalizacija po 40 hrk uopće uspjeti. Zante što to znači?

240 mil. kuna je potrebno da dokap uspije a to je samo 6 koje kakvih fondova i banaka po 40 mil kuna .pa ne bi oni valjda sudjelovali sa jedan ili pet miliona.ako dokap ne uspije neka prodaju Škrljevo golferima za 40 mil. eura i podjele dioničarima i onako luka bi radila i bez njega kao i dosad.to su ionako dobili u zamjeni sa državom.

sutra će nas netko prenijet preko 50 . do 60 ne može se skupit ni 3000.ovi što su ispod 50 neka prespavaju noć i u snu će zaradit koju kunu više.


sutra će nas netko prenijet preko 50 . do 60 ne može se skupit ni 3000.ovi što su ispod 50 neka prespavaju noć i u snu će zaradit koju kunu više.

drukaš..neće to baš tako lako..

danas je zadnji dan prijava za dokap pa da rezoniram.mali dioničari ako budu išli svi u dokap imat će nešto preko 2 mil. dionica ili oko 15%.fond ili veliki igrač da bi ga se nešto pitalo morao bi imati barem 25% što će teško skupiti kod dokapa.za 25% ili oko 3,4 mil. dionica dovoljno mu je da u dokapu skupi bar pola ili 1,7mil.komada a ostatak kupuje od malih diončara.mali dioničari kojima je oderana koža na ovoj dionici ne bi trebali prodati ispod 70-80 kuna po dionici a u prosjeku fond ne bi loše prošao jer 1 njegova kupljena po 40 u dokapu i jedna od malih daju 40+80=120 ili prosjek 60 kuna.mali koji su ulazili većina preko 120kuna imaju 120+40=160 ili 80 prosjek što pokriva sav gubitak.koji su plaćali skuplje trebaju još kupiti po nižim cijenama da bi prosjek bio bolji.tako je vuk sit a koze na broju .mislim da se pri dokapu po 40 kuna išlo da mali maximalno iskoriste pravo dokupa a fondovima ostavi prostora za kupovinu po višim cijenama na burzi.zato nemojte prodavati dok se ne vidi tko je ušao u dionicu.samo tako možete pokriti gubitak na ovoj dionici.

Ask polako nestaje..prva prodaja 52 kn?

A došao neki strašljivac..koji možda ustvari želi kupiti?


danas je zadnji dan prijava za dokap pa da rezoniram.mali dioničari ako budu išli svi u dokap imat će nešto preko 2 mil. dionica ili oko 15%.fond ili veliki igrač da bi ga se nešto pitalo morao bi imati barem 25% što će teško skupiti kod dokapa.za 25% ili oko 3,4 mil. dionica dovoljno mu je da u dokapu skupi bar pola ili 1,7mil.komada a ostatak kupuje od malih diončara.mali dioničari kojima je oderana koža na ovoj dionici ne bi trebali prodati ispod 70-80 kuna po dionici a u prosjeku fond ne bi loše prošao jer 1 njegova kupljena po 40 u dokapu i jedna od malih daju 40+80=120 ili prosjek 60 kuna.mali koji su ulazili većina preko 120kuna imaju 120+40=160 ili 80 prosjek što pokriva sav gubitak.koji su plaćali skuplje trebaju još kupiti po nižim cijenama da bi prosjek bio bolji.tako je vuk sit a koze na broju .mislim da se pri dokapu po 40 kuna išlo da mali maximalno iskoriste pravo dokupa a fondovima ostavi prostora za kupovinu po višim cijenama na burzi.zato nemojte prodavati dok se ne vidi tko je ušao u dionicu.samo tako možete pokriti gubitak na ovoj dionici.


Pričekajmo,možda bude i četvrti krug.
A možda je došao veliki bijeli i progutao sve,a po 40 je stvarno jeftino.
Tako da nema ni trečeg kruga,a možda se dogodi i povrat viška uplačenih sredstava ako je uplaćeno više dionica u drugom krugu nego što ih je ostali nakon prvog kruga,
Slažem se da treba pričekati izvješće o uspjehu dokapitalizacije.
Najgora varijanta bi bila da bude četvrti krug jer bi se pojavili mali investitori koji bi ušli u dokaptalizaciju po 40 pa bi vjerovatno dionica
nakon registracije tih dionica kliznula prema 40,ali to bi bila i prilika da velike igrače za značajniji ulaz.
Mislim da se treba strpiti do ponedjeljka jer bi tada trebali imati izvjšće o
dsokapitalizaciji.

New Report

Close