LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

danas je bio solidan promet dionicama Luke Rijeka dali je to uvod u ono što slijedi nakon dokapa kada dionica uđe u viši rang trgovanja na burzi i kad fondovi krenu kupovati novcem koji im redovito sijeda od uplata u 2. stup.još ako se angažiraju market mejkeri.


danas još prodaju oni kojima fali novca za dokap pa sa 3 kune razlike igraju igru.sutra više neće biti takve prilike za jeftino kupit jer tko proda više neće stići uplatiti dokap.šta ako dokap ne uspije pa država proda svoj udjel nekom velikom igraču ? da li će se ovi što se prodaju za par kuna pokajati kada se više ne budu mogli vratit u dionicu.moguće je da zbog slabog odaziva sve propadne u vodu.

Zaboravi, mislilo se tako i na drugim dionicama, pa su padale i dalje. Danas, sutra, potpuno je svejedno. Vidi Belje, dokap 40, cijena na burzi 25. Nedam više ni 1 kn.

ajde lojtra pomalo, mislim ad tko je danas kupovao po 40-45 da je dobro pazario…
uostalom znat ćemo već sutra! Ipak je to Luka Rijeka po 6 EUR dionica.


ajde lojtra pomalo, mislim ad tko je danas kupovao po 40-45 da je dobro pazario…
uostalom znat ćemo već sutra! Ipak je to Luka Rijeka po 6 EUR dionica.

Tako sam i ja kupovao dionice dvije-tri godine pred ulazak u EU… dolaze delegacije, Kinezi, Singapurci, Marsovci… ali naši birokrati i političari mogu zaustaviti sve.

Moj zaključak je bio (nakon prodaje s dobrim gubitkom) gdje god država (i politika) ima većinski udio – ne ulažem niti kune.

Sretno svima koji su u dionici, Nadam se da će biti bolje sreće (i strpljenja) od mene.

Slazen se da su uhljebi i podobni upropastili sve ćm su upravljali, ali neke pozicije, nekretnine je jednostavno presloženo za upropastit.

Koji je postupak za upis u 1. krugu (postojeći dioničari)?Kako sam ja to shvatio, treba skinuti obrazac “upisnica” sa službenih stranica Luke Rijeka, popuniti ga i poslati preporučeno, faxon ili e-mailom na navedene adrese. Sopominju se samo dvije adrese ona u Radničkoj u Zg i jedna u Rijeci gdje se to može upisati/uplatiti u poslovnici. Ne navode se brojevi žiro računa i ostale pojedinosti…
Jel netko obaviom upis/uplatu???

Nisam pažljivo čitao, sve je navedeno!! Popuni se prijavnica, posalje na navedeni e-mail i uplati na navedeni račun, ne treba ići u poslovnicu PBZ-a!!!

Sad sam se sjetio, datum namire je po novom 2 dana, dakle još može tko hoće danas prodati a prekosutra dokapitalizirati. Ali ponavljam, nema to veze, bojim se da će na burzi skliznuti i ispod 40..sl. kao i Belje.

materijalna imovina LKRI je preko 400 mil. kuna plus 49% udjela u Jadranskim vratima koja su 51% prodali Filipincima za mislim oko 100 mil kuna uz obavezu njihova ulaganja oko 40 mil. eura.cijena dionice bi morala nakon dokapa uz dobro upravljanje skočiti gore za vrijednost dokapa odnosno 40 kuna.moraju fondovi nešto zaraditi jer Kina ide dole a Amerika i EU dionica su pred usijanjem.keša ko blata , treba negdje ulagati.


… nema to veze, bojim se da će na burzi skliznuti i ispod 40..sl. kao i Belje.

ili ce 80% gore kao dalekovod?
tko zna?

veliki igrač prodaje velike količine LKPC izgleda da je čekao zadnje dane da bi stigao uplatiti dionice LKRI u dokapu.brod plovi iz Ploča u Rijeku.

danas se nikom ne prodaje.letvica je podignuta za 2 kune a sutra za nove 2 pa pomalo gore dok se ne vidi tko su novi dioničari nakon dokapa a onda “neka nas ponese nabujala rijeka”

New Report

Close