LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/luka-rijeka-konacna-cijena-izdanja-novih-dionica-40-kuna/ar-115313/
Gdje god je država imala upletene svoje prste dokap je uvijek išao po najnižoj od najavljenog raspona. Očekivano!

Nove dionice će se ponuditi na prodaju u Rasponu cijene od 40,00 kn do 70,00 kn za jednu dionicu .Najkasnije 3 (tri) kalendarska dana prije okončanja prikupljanja ponuda za upis i uplatu dionica u postupku ponude Novih dionica u prvom krugu, Uprava će uz suglasnost Nadzornog odbora Društva, temeljem potražnje ulagatelja i uzevši u obzir stanje na financijskom tržištu, utvrditi unutar navedenog raspona cijene, konačnu cijenu izdanja Novih dionica i objaviti ju nainternetskim stranicama Izdavatelja, internetskim stranicama Zagrebačke burze te će biti dostavljena Hrvatskoj izvještajnoj novinskoj agenciji („HINA“), u Službeni registar propisanih informacija pri HANFA-i te HANFA-i podneskom sukladno čl. 361. st. 2 ZTK.

Znaci da se bas ne trgaju za upisom.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Znači u ponedjeljak ćemo se strmopizditi na 40 kn. A ja kupovao dionice po 240 kn.[emo_mrgud]

tko će prodavati po 40 kada su svi skuplje plaćali od 45 a i ovi koji će u dokapu kupiti po 40 načekat će se da im sjednu nove dionice jer dok sve agencije to odobre treba vremena.u prospektu spominju i mogućnost da ako nakon godinu dana HANFA ili tko već ne odobri upis novih dionica dobiješ pare nazad bez kamata a oni s njima radili godinu dana.
da cijena ne mora nužno ići dolje primjer je i DLKV , njemu cijena nije išla ispod 12,20 kuna(7.01.)a dokap je bio po 10 kuna,isto i DDJH ispod 20 kuna a znamo u kakvom je on stanju.oni koji nisu imali pravo na dokap nadaju se cijeni od 40 kuna jer bi bez ikakve papirologije kupili dionicu po istoj cijeni i odmah sa njom raspolagali dok ovi u dokapu moraju čekat duže vrijeme da mu sjednu dionice.

cijena dokapa samo 40 kn! teška pušiona!!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Qn8TWcJKvUG8q3twy4s54A==.pdf

Ignore: KressoM, delux

za velikog novog kupca (vlasnika?) nije to nikakva pušiona, za male pušioničare dioničare ionako nitko ne mari, politika provodi svoj plan 21 besprijekorno, opljačkajmo što je ostalo

“Dobar” posao su odradili,više nego prepolovili cijenu dionice,baš kako su i htjeli.Da smo u normalnoj državi,ovo bi se istražilo.A da odgovorni imaju gram savjesti,već bi odavno presudili sami sebi,ali kako nemaju ni osjaćaj odgovornosti a još manje savjest,oni koji su ovu nesreću priredili dioničarima,sada vjerojatno kupuju po 40 kn,ili to netko drugi radi za njih.
Unutra sam cca nekih 28 000 kn,i nije to mali novac za mene,naprotiv,ali ipak svim srcem želim – i nadam se – da će ova Luka kompletno propasti bez ikakvih izgleda da se više ikad oporavi.Pa neka to bude spomenik retardima koji su u jednoj godini za 60% umanjili vrijednost tvrtke,kao da se revizija radi svakih 10 godina,a ne svake godine,pa su kao odjedmom – gle čuda! – otkrili nekakve tobožnje razlike u vrijednosti,dugove,gubitke i tsl. laži…I sva ta gomila prevara i laži bila je teška 350,000,000 kn,više od pola vrijednosti luke…Takvih uprava i takvih revizija nema ni u Bangladešu,ni u Sudanu,ni u Etiopiji,ma nigdje na svijetu,samo kod nas su moguće takve promjene vrijednosti u jednoj godini.I nikom ništa!!!Valjda su prijašnji revizori bili ludi,slijepi,pijani,drogirani,sa 4 razreda osnovne ili šta?…Sve bi dao da nam je zakonodavstvo kao u Kini,ali baš sve…Neka,vratiti će vam život,kao što obično biva,a ne dao Bog da vas stigne 1% od onog što sada osjećam,nećete se dobro provesti…

Gos. spekulator, razumijem tvoju ogorčenost, možda te utješi činjenica da ima dioničara sa četverocifrenom količinom i trocifrenim ulazom, ti si relativno lako možes smanjiti ulaz…. nego, jel netko bio u PBZ, kakva je procedura, može li se upisati/uplatiti u svakoj poslovnici (kod Dalekovoda (ZABA)su službenice bile totalno neinformirane)…??

danas još prodaju oni kojima fali novca za dokap pa sa 3 kune razlike igraju igru.sutra više neće biti takve prilike za jeftino kupit jer tko proda više neće stići uplatiti dokap.šta ako dokap ne uspije pa država proda svoj udjel nekom velikom igraču ? da li će se ovi što se prodaju za par kuna pokajati kada se više ne budu mogli vratit u dionicu.moguće je da zbog slabog odaziva sve propadne u vodu.

nitko se više ne osvrće na rezultate poslovanja, koji uskoro trebaju izaći, to će biti puno važniji podatak od svih ovih pisanija, pretpostavljam da će se nešto možda poboljšati, ali ne značajno, ako budu lošiji od prethodnog Q, 40 kn će biti vrh vrhova, bez obzira na dokapitalizaciju

najbolje bi bilo da prodaju 400 000 kvadrata zemljišta na Škrljevu po 100 eura i dobili bi više nego što sada vrijede na burzi a zatim i udjel u Jadranskim vratima za 20 mil eura i to je 60 mil eura ili 10 eura po dionici bez ikakve muke.


Gos. spekulator, razumijem tvoju ogorčenost, možda te utješi činjenica da ima dioničara sa četverocifrenom količinom i trocifrenim ulazom, ti si relativno lako možes smanjiti ulaz….

Ne bi ja tu žalio ni jedne jedine kune,da je pad objektivan – nije mi to ni prvi pogreb u životu,što bi se reklo – niti bi mi bilo žao da je bio pad od npr. 30%,iz objektivnih razloga,pa da je vrijednosnica sada nekih 70 kn,ok,ali ovo,neke čudne revizije,koje se rade svake godine,pa odjednom jedna revizija otkrije da je to sve kula od karata…Ili barem da su te tobožnje gubitke utvrdili – a radili su i tada revizije – prije 2011./12.,dakle prije nego li sam ja to plaćao 125 – 150 kn.Ne,oni su taj kao minus pronašli prije par mjeseci…Ili čak da su godinama nalazili minuse,jedne godine 20 mil. kn,druge 50 mil. kn,treće 40 mil. kn. itd.,pa se skupilo 300 mil.kn.,ali ne,oni su 2015. otkrili da tu nešto nije u balansu,i to za 350,000,000 kn…Svake godine je bio + ili – par mil. kn.,a 2015. minus 350,000,000 kn…I da čovjek ne poludi?…Nema meni tu nikakve logike,prevelike su tu oscilacije vrijednosti tvrtke u jako kratkom vremenu,tako da sam uvjeren da to nisu bila čista posla,ne znam točno na koji način i kako,namjerom,propustom,pogodovanjem ili nešto sl.,ali nisu…Sa gubitkom sam se pomirio,još ima prostora da izgubim vrijednost 400 dionica,pa imam još samo jednu skromnu želju,da sa zajedno lukom i te ostale dionice postanu bezvrijedne,da veću vrijednost ima to malo vrijednosnica kod otkupa starog papira,nego što vrijede na burzi…Kad su me već napravili lakovjernim kretenom,pa neka odrade to do kraja,ne treba mi ni tih cca.16,000 kn…Ali teško,sada – na 40 kn po dionici – ti isti koji su ovo proizveli,i njihovi prijatelji,kupuju u velikim količinama,zdravu tvrtku,bez gubitaka i perspektivnu,pa za one novce za koje sam ja kupio 300 dionica,oni sada kupuju 1000 dionica,i dakako,kada bude išla dividenda,ona će ići po dionici,i ja ću gledati kako oni ubiru vrhnje na moj račun,jer,meni su pronalazili neke kao ogromne gubitke i naplatili mi oduzimanjem vrijednosti…Klasična ona sitnoseljačka,ali lukava i perfidna,prevara na hrvatski način,viđena već bezbroj puta u raznim oblicima i pod različitim nazivima…Joj,kome sam ja povjerio novac,gdje mi je bila pamet…Lopuže su to…ali taman koliko treba,nisu dali da propadne do kraja…namjestili si dokap po 40 kn…I Al Capone pred njima pocrvenio bi od srama…ovi reketare po zakonu,bez prijetnje i prisile,nema tu iznude,ni ne vidiš ga a ostao si bez,kako tko,60-70% onoga što si imao,i to bespovratno…niti koga ima da te zaštiti,DORH,USKOK,MUP,ovo nikog ne zanima,nikom nije ni najmanje sumljivo…a pljačka desetljeća u RH…O,Gospode…

New Report

Close