LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tako je kako je.nije bitno kupio u 1. ili 2. krugu platit ćeš jednaku cijenu.u 2. krugu možeš staviti ponudu na 70 kuna i sigurno ćeš kupiti ali to ne znači da ćeš je i platiti više nego u 1. krugu.bitno je ne ponuditi u 2. krugu nisku cijenu da ne ostaneš ispod određene cijene.
sad kada grci tjeraju inat s cijelim svijetom i tamo zavlada neizvjesnost i kaos, to samo može biti dobro za naše luke.

ne vidim razloga da netko plati iznad 40,00 kn, kada će ih biti kao pljeve, ne bi je ni tjerali na ovoliko da su mislili platiti skupo, da bude jasnije, nemam ove dionice već odavno, politika u niti jednoj tvtki nije moj pik, napustio sam ovo dolaskom nove uprave, možda neki misle da nisam trebao, ali tako sam odlučio, politika in, ja out

@moller
pa normalno, em firma posluje slabo, em dolaze milijuni novih dionica. zašto bi itko normalan plaćao preko 40 kn, tj. iznad donje granice kad će cijena svakako biti pritisnuta novim dionicama nazad prema 40 kn bez obzira koju cijenu oni odrede!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


I što sad? Imam npr 100 dionica i mogu u 1. krugu kupiti 125 dionica. A želim kupiti 300 dionica. Gdje da upišem ostatk? U 1. ili 2. krugu. U 2. krugu mogu upisati bez da znam cijenu a to mi se baš neće…a to još imamo samo 2 dana fore.
Onaj tko je ostvario pravo na prvi krug,automatski ima pravo i na drugi.
Ipak do 9.7.mi koji smo ostvarili pravo,kao i svi institucionalci imamo pravo da upišemo 7,5 mil dionica.
Dakle,ako ste ostvarili pravo na upis 125 dionica u prvom krugu,da bi kupili
još 175 dionica norate dati zahtjev u slijwdeća tri dana za kupnju minimalno
175 dionica,što automatikom ne znači da ćete dobiti i jednu,ako cijena koju upištete bude manja od cijene upisa,Dakle,nećete dobiti ni jednu,a ako0 upištete i svih 175 ne znaći da ćete dobiri svih 175 ako potražnja bude veća od upisa u prvom krugu.Dakle,cijenu dionica neće određivati mali dioničari nego institucionalci.Da li će cijkena upisa biti veća od 40.Mislim da neće puno više
od toga jer za instituciuonalce postoji i ispravak tj možda i četvrti krug.
Ali postoji mogućnost da jedan institucionalac sa visokom cijenom i količinom
uzme najveći komad ponuđenog kolača.
I zato svi oni koji prodaju prije nego saznamo cijenu su kockari,jer cijena upisa može biti i 70.
Osobno bih volio da cijana upisa bude 70,da se večinskog paketa dočepa
renominarini investitor i da starosjedioci djelomično smanje ogromne gubitke.
Svaki od nas mora samostalno odlučiti dali želi sudjelovati u drugom krugu i to odmah!!!!!Naravno i po kojoj cijeni i koju količinu!!!!!

evo ja ću kupiti u drugom krugu par tisuća komada i platit ću ih po 60 kuna pa ću pošto imam puno dionica prodat belupu po 40 kuna jer ću jednostavno imat previše ,jer previše je previše, nema veze što sam ih platio 60 a prodao po 40.

Luka Rijeka traži izvođače za terminal Škrljevo.
sigurno znaju da će dokap uspjeti i koliko će novca sakupit.veliki igrači su požurili sa ponudama.

još danas i sutra pa ćemo znati cijenu dionice u dokapu.
Podravka u dokapu ima nominalnu cijenu dionice 200 kuna a vrši se uplata po 300 kuna to je kao da Luka Rijeka sa nominalom od 40 kuna bude imala uplatu novih dionica po 60 kuna.obadvije su državne firme i u isto vrijeme ide dokap, samo što u luci veliki igrači mogu preuzeti vlasništvo a u podravci država povečava svoj udjel.

gledam prvih 10 dioničara na LKRI i vidim da je na 9. mjesti došao sasvim novi igrač sa preko 12000 komada.do prije par dana na 10 mjestu je bio Vukorepa sa 9000 i nešto dionica.zanimljivo je što je to skrbnički račun kod PBZ-a a PBZ je banka Agent u dokapu.kupio je nekoliko tisuća dionica zadnjih dana i plaćao do 54 kune.sad dali on nešto zna što mi ne znamo vidjet ćemo.


još danas i sutra pa ćemo znati cijenu dionice u dokapu.
Podravka u dokapu ima nominalnu cijenu dionice 200 kuna a vrši se uplata po 300 kuna to je kao da Luka Rijeka sa nominalom od 40 kuna bude imala uplatu novih dionica po 60 kuna.obadvije su državne firme i u isto vrijeme ide dokap, samo što u luci veliki igrači mogu preuzeti vlasništvo a u podravci država povečava svoj udjel.

Ne!
1. država u LKRI smanjuje svoj udio ,ali ne ispod 37% uz maksimalni dokup svih
7,5 mil ponuđenih dionica
2.Podravka ima nominalu od 220 kn,a BV preko 300 pa dokapitalizacijiom po 300
kupujemo BV preko 300.
LKRI ima nominalu 40,a BV oko 65 pa bi dokapitalizacija ispod te cijene od 65
smanjivala BV,ali ne ispod 51/dokup 7,5 mil dionica po 40/,i ne preko 67,78
/dokap 7,5 mil po 70/.
Danas do 19 sati imamo pravo na dokup za drugi krug.Prema prospektu povrat
novca koje se ne upišu u drugom krugu će biti tek sedam dana nakon kraja upisa prvog kruga.

tj krajem mjeseca tj.do 26.7.što i nije loše s obzirom da će se novac dobiti
prije kvartalnih izvješća.

Ipak dobit koja je ostvarena u dokapitalizaciji DLKV mi izgleda manje izgledna.
Ali tek nakon dokapitalizacije bi ovdje moglo zakuhati,radi preuzimanja većinskog paketa od princa na bjelom konju!!!A mogla bi to biti i utrka!!!

U nadi da će starosjedioci izgubiti što manje želim vam dokapitalizaciju po 70!!

9. na listi dioničara prešao 13 000 i došao na 8.mjesto.sada na 7. i 8. mjestu imamo dva PBZ skrbnička.ovom što kupuje zadnjih dana tisuće komada nije bitan dokap on je uvjeren da će poslije po skupljem prodati određenom fondu i za njega kupuje.

http://zse.hr/default.aspx?id=59951

dokap po 40 kn

New Report

Close