LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Devcic-Zelimo-rijecku-Luku-vratiti-na-sedam-milijuna-tona-prometa

bliži se 10.07.dan kada će se znati cijena dionice u dokapitalizaciji,do tada će biti poznata potražnja velikih igrača i isti će do toga datuma morati uplatiti novac,poslije toga nema više špekulacije.vidit će se tko je bio pametniji ovi što prodaju ispod 50 ili ovi što kupuju.po življoj trgovini rekao bih da bi cijena mogla ugodno iznenaditi.


bliži se 10.07.dan kada će se znati cijena dionice u dokapitalizaciji,do tada će biti poznata potražnja velikih igrača i isti će do toga datuma morati uplatiti novac,poslije toga nema više špekulacije.vidit će se tko je bio pametniji ovi što prodaju ispod 50 ili ovi što kupuju.po življoj trgovini rekao bih da bi cijena mogla ugodno iznenaditi.

Imama pravo na dokapitalizaciju jedne dionice LKRI u prvom krugu.
Očekivao sam da ću kao i na DLKV nakon uplate prvog kruga moći dokupiti u drugom krugu koliko hoću.Ali se sada moram odlučiti da li kupiti ili ne u drugomk krugu
jer ću ostati bez kešovine za dnevni trejd,a možda i ne uspijem kupiti ništa
ako stavim kupnju na 40 jer cijena dokapitalitacije može biti i veća.
Onaj tko je ostvario pravo na prvi krug,može koristiti i pravo na drugi.

Pitanje:Da li će se moći neiskorištena prava u drugom krugu,mislim na eventualni ostatak kešovine radi veće potražnje,moći koristiti i za ostvarenje
prava kupnje za prvi krug.

Ako bude dokapitalizacija po 40,puno njih ćew grlom u jagode.A LKPC je nakon
dokapitalizacije po 850 skliznula ispod 500,a BV 95x.
A đurka nakon dokapitalizacije po 20 odletio na 40 a bv blizu nule.
Pa ti budi pametan!!!
Tko sa državom tikve sadi o glavu će mu ih razbiti!!!!!!!

ovo će velikim igračima biti jedinstvena prilika da ovladaju Lukom Rijeka jer se nudi preko 50% vlasništva u novim dionicama i taj samo treba da ponudi maksimalnu cijenu od 70 kuna i ne može da ne kupi.luke u okruženju za mali novac mogu tako proširiti svoje kapacitete .

Luka Ploče nije išla u dokap po istoj cijeni za sve jer su neki imali pravo kupovine i po 400 kuna ,mislim uprava,radnici i postojeći dioničari pa je zato cijena nakon dokapa pala.U Luci Rijeka dioničari su ušli pi duplo većim cijenama nego što će biti u dokapu i cijena u dokapu će biti jednaka za sve tako da pada nakon dokapa neće biti.prije da će biti slično DDJH i DLKV tj.50% gore zavisno od dobrih vijesti i skupljanja dionica za velike igrače.

Samo da utvrdimo gradivo…

Konačnu cijenu po kojoj će ići dokap ćemo znati 10. 7. a pravo na uplatu u prvom krugu imamo do 16. 7.

To znači da u rzdoblju od 10. do 16. 7. možemo u banci uplatiti točan iznos za dionice koje namjeravamo kupiti u dokapu.

La vita e bella!

čitam kako je Luka Kopar dostigla svoj maksimum po kapacitetima i da joj za daljnji razvoj treba bolji protok robe pa im je potrebna modernizacija pruge od Kopra do Divače i to će ih koštat 1,5 milijardi eura i traže pare po svijetu.tolike pare ne vrijede Kopar,Rijeka i Trst zajedno.bolje bi im bilo da za 70 mil.eura kupe Luku Rijeka i rasporede terete.svi bi uštedjeli velike novce i ne bi se dodatno zaduživali jer tereta je toliko koliko je ,sad je kod njih više a kod nas manje a sutra kod nas više a kod njih manje.


Samo da utvrdimo gradivo…

Konačnu cijenu po kojoj će ići dokap ćemo znati 10. 7. a pravo na uplatu u prvom krugu imamo do 16. 7.

To znači da u rzdoblju od 10. do 16. 7. možemo u banci uplatiti točan iznos za dionice koje namjeravamo kupiti u dokapu.

i ja sam to tako shvatio + što možeš još dodatno upisati i uplatiti dionice za 2. krug (do 9.7. u 19 h)

Lopina
ili netko drugi!
Pitanje:
1. krug traje do 16.7. a 2. krug do 9.7.
U 2. krugu upisat će se dionice koje neće biti upisane u 1. krugu..
kako je to moguće pošto 1. krug traje do 16. a 2. krug do 9?
Može pojašnjenje nama amaterima u tim stvarima?
Hvala!
P.S. Nigdje ne piše što će biti ako netko upiše dionice a ne uplati ih?

Lojtra, što bi vama bilo logično da se dogodi ako netko upiše dionice, a ne plati ih?

u 1.krugu ponudu podnose postojeći dioničari u omjeru otprilike za 1 dionicu kupiš 1,25 komada.ako je država rekla da svoj paket koji sada ima otprilike 83% ne će povećavati ,znači ostali mali dioničari mogu u prvom krugu kupiti maximalno nešto oko 1,3 miliona komada.u drugom krugu nastupaju fondovi,banke i drugi veliki igrači i njima ostaje 4,7 mil. dionica za podijelit.oni će formirat cijenu.u drugom krugu mogu neograničenu ponudu predat i mali dioničari koji imaju viška novca od onog omjera 1-1,25.znači nema šanse da se u 1.krugu prodaju sve dionice, a bez uplate ponuda se neće ni uzet u obzir.ako potražnja bude velika broj dionica se može sa 6 mil. povećati na 7,5 mil.

I što sad? Imam npr 100 dionica i mogu u 1. krugu kupiti 125 dionica. A želim kupiti 300 dionica. Gdje da upišem ostatk? U 1. ili 2. krugu. U 2. krugu mogu upisati bez da znam cijenu a to mi se baš neće…a to još imamo samo 2 dana fore.

Teško je nagađat koliko će tko upisat i kupit dionica ali nama koji imamo pravo prvokupa je ostavljeno prostora da malo kalkuliramo.Kada mi dodjemo na red odnosno kada ekipa iz 2.kruga preda svoje ponude o kolićini i cijeni znati će se točna cijena novih dionica.Ovi koji se javljaju sa ponudom u 2.krugu moraju naznačit najveću prihvatljivu cijenu i toliko novaca uplatit,s time da ako cijena ispadne veća nego su naznačili njihova ponuda ( upisnica ) se smatra nevažećom i novac im se vraća u roku tjedan dana.

New Report

Close