LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kojeg datuma je trebalo biti vlasnik dionice da se može sudjelovati u prvom krugu?

sada smo i službeno upisani na 40,00 i bit će tu krugova, možda i cijeli kružni tok, gotovo bih se kladio tko će ovo pokupiti

..kad se predaju ponude za dokapitalizaciju..

kada ADRIS dobije 2 milijarde od duhanskog dijela šta će mu biti 300 mil. da ovlada Lukom Rijeka a onda može tamo napravit kaveze za uzgoj orada i brancina ili marinu za jahte sa restoranom i hotelom visoke kategorije a na Škrljevu umjesto poz.terminala golf teren i biće para kao pljeve.

zaboravio sam na gazdu Todu i za njega bi to bio sitniš a preko luke bi uvozio sve to voće , povrće,meso i druge stvari sa drugih kontinenata i njima punio svoje trgovine.

Možda ne bi bilo loše kontaktirati saborskog zastupnika Gorana Marića da prouči izvješća revizija i da da svoju ocjenu.Ako bi on rekao da je ovdije sve čisto,u smislu drastičnog pada nominale i tih nagomilanih dugova iz prošlih vremena,njemu bi se moglo vjerovati.A pogotovo ako bi uočio kakve kriminalne radnje ili nešto na rubu zakona.Vidim u zadnje vrijeme da taj čovjek ne šuti,ministri padaju zbog njega,našao je mnoge sumnjive,da ne kažem kriminalne,stvari u prodaji Cro.Osiguranja,a sve čitajući izvješća revuzija.
Ako ga netko možda osobno pozna,…ili da mu je poslati mail na Sabor.

Maric da prouci izvjesce revizije???
Pa taj zna samo prodavati maglu neukima, gluposti sto on prica i objavljuje u svojim knjigama nitko ne uzima za ozbiljno.

Tko nije gledao Otvoreno od 3.06.15. može pogledati,link:
ttp://www.hrt.hr/enz/otvoreno/

Ili Bujicu od također 3.6.15.,link

Gost je Gordan Malić,tema je također CO,a i druge stvari koje su nelegalne ili na rubu legalnosti.

Zbog svega toga sve je sumnjivo – dakako i sve te negativne stvari koje se zadnje vrijeme događaju oko Luke Rijeka – dok se drugačije ne pokaže.Kako da kažem,političari i ljudi kojima oni povjeravaju državne tvrtke,ili im omogućavaju da ih kupe i tsl.,mislim…lopuže su to!Tako se pokazuje iz dana u dan.Aktualna Vlada je sve kao nesposobna,ali iza paravana to su majstori pogodovanja,špekulacije,laži,i svih drugih vještina i znanja potrebnih da se nešto državno a jako vrijedno Nekome proda za 1/5 vrijednosti…

Tako da su poprilični izgledi da su i od nas – dioničara Luke – napravili budale.


Tko nije gledao Otvoreno od 3.06.15. može pogledati,link:
ttp://www.hrt.hr/enz/otvoreno/

Ili Bujicu od također 3.6.15.,link

Gost je Gordan Malić,tema je također CO,a i druge stvari koje su nelegalne ili na rubu legalnosti.

Zbog svega toga sve je sumnjivo – dakako i sve te negativne stvari koje se zadnje vrijeme događaju oko Luke Rijeka – dok se drugačije ne pokaže.Kako da kažem,političari i ljudi kojima oni povjeravaju državne tvrtke,ili im omogućavaju da ih kupe i tsl.,mislim…lopuže su to!Tako se pokazuje iz dana u dan.Aktualna Vlada je sve kao nesposobna,ali iza paravana to su majstori pogodovanja,špekulacije,laži,i svih drugih vještina i znanja potrebnih da se nešto državno a jako vrijedno Nekome proda za 1/5 vrijednosti…

Tako da su poprilični izgledi da su i od nas – dioničara Luke – napravili budale.

Cijena 45,minimalna cijena u dokapitalizaciji 40 kn.
Za nas male dioničare dokapitalizacija po 40 neće biti interesantna ako padne blizu 40.Mislim da će špekulanti radije kupovati od 42 do 45/može i niže/na ZSE nego grlom u jagode po neizvjesnoj cijeni dokapitalizacije od 40 do 70.
Veliki igraći koji u ovoj dokapitalizaciji vide priliku za steći veći paket možda spuste cijenu i na 40 da se u dokapitalizaciji pojavi što manje dokapitalizanata da bi u drugom krugu mogli skupiti što veći broj dionica.
Naravno da starosjedioci reže jer je pad stravičan.
A možda je to i realno jer Luka Rijeka jede supstancu ,ne zarađuje već gubi.
Ipak,po ovim cijenama za nas friške dođoše može biti lijepe zarade,naročito,ako potencijalni kupac postane ozbiljan investitor koji će nastojati uloženo oploditi kroz dobro poslovanje a ne špekulaciju.
Ipak,kako će država i dalje ostati u vlasništvu od preko 25%,mislim minimalno 37 ako prođe svih 7,5 mil dionica u dokapitalizaciji,
potencijalni kupac bi trebao biti blizu vladinog oltara ili je možda na oltaru.
A meni ADRIS izgleda dosta blizu oltara!!!!!
Nakon krvi, znoja i suza moglo bi doći i malo okrijepe u medu i mlijeku.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/bKw0mDW5CCkghlBdFwCyWg==.pdf

moglo bi biti 7.500.000 novih dionica…vjerojatno po 40 kn [emo_vrtimise]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Drugi krug traje do 9.7. a prvi do 16.7.? Kako to?
Na ddjh smo prije drugog kruga znali cijenu a kako sad tu???

dok god drzava ima 25posto firme totalno nezanimljiva tema

Kako se meni čini “Institucionalni investitori” ponudom u drugom krugu određuju cijenu. Ovi iz prvog kruga mogu malo kalkulirat mislim da je fer s obzirom da su ionako popusili.

New Report

Close