LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Logično je da nakon porasta brodara rastu luke ipak su to povezani biznisi. Glede fundamenata na LKRI, samo mogu kazati da sam zaradio dosta novaca do sada na lukama a da sam gledao fundamente nikad ih ne bi zaradio.

To je sve ok kolega,drago mi je što ste zaradili,i neka tako bude i dalje,ovo što ste napisali je sasvim legitimno,za ZSE barem.
“Problem” je u par netolerantnih forumaša koji pričaju gluposti i bajke.
Nikad nisam napisao da dionice neće rasti,niti da će padati,samo da je cijena dionice vrlo visoka i da ne opravdava buduće poslovanje.

"Only dead fish swim with the stream"

Ovdje treba samo pričekati nekoliko okidača koje sam nabrojio i onda nastaje urnebes.A ako dođe do privatizacije tek će onda biti urnebes.Pozdrav.

P.S.

Koliko je ostalo do 01.07., može odogovoriti i bigfoot.


Evo danas ti je 26.03.2013 ako ne znaš izračunati mogu ti i ja..?[emo_smijeh]
Inače kad si već spomenuo privatizaciju,Grčka prodaje svoj preostali udio u Luci Pirej,vjerojatno su (jednim djelom)zbog toga onako visoke multiple.
Prema ideji kineskih ulagača, Pirej bi trebao postati glavna ulazna luka za robu iz Azije i Afrike prema Europi i obratno. Ideja je brodovima uštedjeti put kroz Gibraltar do sjevernomorskih luka Rotterdama i Hamburga. Iz Pireja bi željeznicom roba bila prebacivana dalje prema sjeveru ali i prema istoku Europe. Tako glasi vizija šefa PCT-a, kapetana Fua Čengćija.

"Only dead fish swim with the stream"


Ovdje treba samo pričekati nekoliko okidača koje sam nabrojio i onda nastaje urnebes.A ako dođe do privatizacije tek će onda biti urnebes.Pozdrav.

P.S.

Koliko je ostalo do 01.07., može odogovoriti i bigfoot.


Evo danas ti je 26.03.2013 ako ne znaš izračunati mogu ti i ja..?[emo_smijeh]
Inače kad si već spomenuo privatizaciju,Grčka prodaje svoj preostali udio u Luci Pirej,vjerojatno su (jednim djelom)zbog toga onako visoke multiple.
Prema ideji kineskih ulagača, Pirej bi trebao postati glavna ulazna luka za robu iz Azije i Afrike prema Europi i obratno. Ideja je brodovima uštedjeti put kroz Gibraltar do sjevernomorskih luka Rotterdama i Hamburga. Iz Pireja bi željeznicom roba bila prebacivana dalje prema sjeveru ali i prema istoku Europe. Tako glasi vizija šefa PCT-a, kapetana Fua Čengćija.
[/quote]
Pa i ministar Dončić je neki dan najavio da će najvjerojatnije ići na prodaju LKRI.

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

Uz sve rečeno ne možete zanijekati da se krenulo u ambiciozni i masivni remont riječke luke uz blisku potporu Svjetske banke.

Kontejnerski terminal Brajdica je prvi koji se nadograđuje.

Ne razumijem sta ljudi ovdje ocekuju,pa cijena je vec godinu dana na 120kn i nikako da ide nize,kupnja na tim razinama sve pobere.Pa jeli vjerovatnije da ce cijena u narednom periodu gore ili nize od 120?Pa nije realno dok cijelo trziste raste da ovo ostane na povijesno najnizim razinama,a vi pricajte sto hocete..


Pa nije realno dok cijelo trziste raste da ovo ostane na povijesno najnizim razinama,a vi pricajte sto hocete..

Kada dionica počne rasti odmah se javi interes ljudi koji nemaju tu dionicu ali znaju da ne valja [emo_smijeh] i uvjeravaju i druge da to ne valja.

Svatko ima svoj stav o vrijednosti nečega a vrijeme će pokazati…


Kada dionica počne rasti odmah se javi interes ljudi koji nemaju tu dionicu ali znaju da ne valja [emo_smijeh] i uvjeravaju i druge da to ne valja.

da li ti ljudi lažu ili iznose istinite podatke?
ako su podaci istiniti, u čemu je onda problem?
treba li zabraniti pisanje istine jer se ona nekome ne sviđa?

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

Ne razumjem postove tipa ,da je dionica u ovom trenutku podcijenjena ili precijenjena,svatko ima svoj odabir i cilj u ulaganju,osobno očekujem pozitivan razvoj situacije vezano za navedenu dionicu u skorije vrijeme ,i stoga kada sam u prilici kupim 10-20-30 dionica na bidu…što će se događati sa LKRI -dionicom,dali će biti privatizirana,dali će sye prodati u cijelosti najboljem ponuđaču iz Aapskih zemalja,fondova ili kineskih,korejskih ,japanskih korporacija ,manje bitno,po kojoj cijeni ,po mom skromnom mišljenju oko 80-90 eura…kada za to dođe vrijeme…

Bigfoot

Ipak je Rijeka bliža Evropi nego Pireji to znaju i Kinezi zato i jesu pregovori, samo da bude potvrdjeno plus EU i onda urnebes.koliko je ostalo do 01.07. ako može odhovor bigfoot i nemoj se ljutiti.pozdrav.


da li ti ljudi lažu ili iznose istinite podatke?
ako su podaci istiniti, u čemu je onda problem?
treba li zabraniti pisanje istine jer se ona nekome ne sviđa?

Nemam ja ništa protiv pisanja ali…

Ako dionica poraste usprkos svim pokazateljima za koje razne osobe kažu da svi moraju gledati kakva je onda situacija? Tko je onda u pravu? Da li je onda moralno drukanje na gore ili dole?
Zašto se odjednom pojavi x ljudi na dionici koja počne rasti i upozoravaju druge da to ne vrijedi toliko? Da li se ti isti pojave i kada ta dionica pada?

Zanimljivo (meni osobno) je da ista ekipa ima veliki krug prijatelja na forumu ili IMHO istomišljenika na rast ili pad dionice…


Bigfoot

Ipak je Rijeka bliža Evropi nego Pireji to znaju i Kinezi zato i jesu pregovori, samo da bude potvrdjeno plus EU i onda urnebes.koliko je ostalo do 01.07. ako može odhovor bigfoot i nemoj se ljutiti.pozdrav.

Zašto bi se ljutio?Nije sramota pitati ako se ne zna,učinit ću još nešto bolje,evo vam ova simpatična igrica pa kad to svladate idemo dalje![emo_smijeh]
http://sjedi5.hr/content/138-igra-zbrajanje-i-oduzimanje

U Pireje su Kinezi uložili više od 300 milijuna eura,imaju licencu za korištenje do 2043 i već sada je promet jedno 20 puta veći neko kod LKRI.
Mislim da su 2010 preuzeli luku,nakon one EU turneje gdje je HR izvisila kao jedina država u koju nisu uložili ni kune.
Tada je bila prilika koju naši političari nisu iskoristili.
Moje je mišljenje da oni nisu ni blizu zagrijani za LKRI,sve ostalo je laprdanje naših ministara.O toj privatizaciji se priča valjda već 10 godina pa nikad ništa…
Tu je naravno i infrastruktura o kojoj je već sve rečeno.
Osim toga i Koper i Trst ne sjedi prekriženih ruku,također ulažu u proširenje kapaciteta.
Promet LKRI će se sigurno povećati nakon ulaska u EU,ali sve je to nedovoljno da opravda cijenu dionice.Moglo bi se reći da će to biti dobra firma(za hr prilike) ali loša dionica.

"Only dead fish swim with the stream"



Bigfoot

Ipak je Rijeka bliža Evropi nego Pireji to znaju i Kinezi zato i jesu pregovori, samo da bude potvrdjeno plus EU i onda urnebes.koliko je ostalo do 01.07. ako može odhovor bigfoot i nemoj se ljutiti.pozdrav.

Zašto bi se ljutio?Nije sramota pitati ako se ne zna,učinit ću još nešto bolje,evo vam ova simpatična igrica pa kad to svladate idemo dalje![emo_smijeh]
http://sjedi5.hr/content/138-igra-zbrajanje-i-oduzimanje

U Pireje su Kinezi uložili više od 300 milijuna eura,imaju licencu za korištenje do 2043 i već sada je promet jedno 20 puta veći neko kod LKRI.
Mislim da su 2010 preuzeli luku,nakon one EU turneje gdje je HR izvisila kao jedina država u koju nisu uložili ni kune.
Tada je bila prilika koju naši političari nisu iskoristili.
Moje je mišljenje da oni nisu ni blizu zagrijani za LKRI,sve ostalo je laprdanje naših ministara.O toj privatizaciji se priča valjda već 10 godina pa nikad ništa…
Tu je naravno i infrastruktura o kojoj je već sve rečeno.
Osim toga i Koper i Trst ne sjedi prekriženih ruku,također ulažu u proširenje kapaciteta.
Promet LKRI će se sigurno povećati nakon ulaska u EU,ali sve je to nedovoljno da opravda cijenu dionice.Moglo bi se reći da će to biti dobra firma(za hr prilike) ali loša dionica.
[/quote]
Brod do Rijeka stiže za dva dani prije već do Pireja što je jako velika prednost za Rijeku, Puno prihvatljivija luka za njih bi bila Rijeka, smanjili bi troškove prijevoza jako puno kada bi ovladali lukom Rijeka u što uopće ne sumnjam.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

New Report

Close