LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
LKRI
7,95
239
30
7,85
7,95
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ova kineska raketa počela je nešto jako dimiti…..nebu dobro [undecid]. Moj target od 110 je možda i pre optimističan [undecid]??

I ja mislim da vam je target preoptimističan.
Evo ti ga i proročanstvo (pa dodaj zarez):
"Na 110 kupiti nećeš čekati bezveze"

"Što se babi htilo, to se babi snilo"
[tongue]

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.


Ova kineska raketa počela je nešto jako dimiti…..nebu dobro [undecid]. Moj target od 110 je možda i pre optimističan [undecid]??

Ovo je još dobro kako dimi ona vaša raketa od KSTT ipak tamo je NATO u igri a ovdje tek neki Kinezi [lol]

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

http://www.business.hr/ulaganja/eu-smislja-200-milijardi-eura-investicija

ako otpadne Kina imamo zamjensku opciju EU [smiley]


Ova kineska raketa počela je nešto jako dimiti…..nebu dobro [undecid]. Moj target od 110 je možda i pre optimitičan [undecid]??

ovdje se ne radi o nikakvoj raketi, to je jasno,
to je mali balon koji je punjen običnim zrakom,

(za razliku od PTKM koji je bio punjen helijem, tako da je tek na intervenciju HRZ probušen raketama i crvenim strelicama, te sada lagano ide prema zemlji, gdje će se vjerojatno ovaj puta puniti zemnim plinom niske cijene i ponovno se vinuti u visine),

koji je potrebno svako malo udariti prema gore i opet dočekati, dok jednom ne stigne i nama helij, te ga kineski zmaj svojom vatrom ne pošalje u neslućene visine [lol]

ako otpadne Kina, neka vlada odmah podnese ostavku zbog nesposobnosti

ova investicija bi pokrenula cjelokupno gospodarstvo, a kineski radnici su dobrodošli jer je Hrvatska dovoljno velika da primi još 2 mil. radnika
pa neka im i rodbina dođe na ljetovanje, a neki požele i ostati živjeti

Kina daje kapital i radnu snagu, a Hrvatska brda i doline.
Na kraju Hrvatska biva izgrađena, a kineska roba još jeftinija.

Dobitnici: Kina, Hrvatska i potrošaći
Gubitnici: Strane luke, nekonkurentni europski proizvođači

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.


ako otpadne Kina, neka vlada odmah podnese ostavku zbog nesposobnosti

ova investicija bi pokrenula cjelokupno gospodarstvo, a kineski radnici su dobrodošli jer je Hrvatska dovoljno velika da primi još 2 mil. radnika
pa neka im i rodbina dođe na ljetovanje, a neki požele i ostati živjeti

Kina daje kapital i radnu snagu, a Hrvatska brda i doline.
Na kraju Hrvatska biva izgrađena, a kineska roba još jeftinija.

Dobitnici: Kina, Hrvatska i potrošaći
Gubitnici: Strane luke, nekonkurentni europski proizvođači


Dobitnici: Kina i Sina
Gubitnici: Hrvatski radnici kojima je jeftina kineska radna snaga uzela posao

Kolega, ja bih rado da Kinezi ulože u LKRI, u željeznicu itd. ali neka svoju radnu snagu ostave doma, molim lijepo.
Kinezi su jeftina radna snaga jer ih izrabljuju i zadovoljavaju se s mizerijom. Ne želimo takvu nelojalnu konkurenciju u svojoj kući.

Jeftina kineska radna snaga nije nikome oduzela posao nego ga samo može donijeti. Samo površna analiza i paranoični strah mogu dovesti do zaključka da bi kinezi hrvatima oduzeli posao.

Investicija privlači druge investicije, bilo bi posla za sve na dugi rok. Tko to ne vidi ne razumije osnove ekonomske znanosti.

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.


Jeftina kineska radna snaga nije nikome oduzela posao nego ga samo može donijeti.


Kolega, ova vaša rečenica je kontradiktorna sama po sebi. Treba li objašnjavati zašto ?!

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Jeftina kineska radna snaga nije nikome oduzela posao nego ga samo može donijeti. Samo površna analiza i paranoični strah mogu dovesti do zaključka da bi kinezi hrvatima oduzeli posao.

Investicija privlači druge investicije, bilo bi posla za sve na dugi rok. Tko to ne vidi ne razumije osnove ekonomske znanosti.

Kolega, držite se vi grafova, a ostalo pustite upućenima [thumbsup]

Trebat će Kinezima kuhati, trebat će iznajmljivati pansione, zabavljati ih..itd. itd. [thumbsup]



Jeftina kineska radna snaga nije nikome oduzela posao nego ga samo može donijeti.


Kolega, ova vaša rečenica je kontradiktorna sama po sebi. Treba li objašnjavati zašto ?!
[/quote]

Bio bi zahvalan da mi objasniš koja će to radna mjesta izgubiti hrvati ako bi kinezi došli graditi nešto što bi oni platili i najviše koristili?
Hrvati neka ponude znanje i usluge te to dobro naplate, a onda kroz godine ubiru dobit od protoka robe.

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

http://www.2shared.com/photo/R3RkAzww/LKRI16.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

New Report

Close