LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Wen Jiabao: Kina će s 10 milijardi dolara kreditirati Istočnu Europu

"Da bismo produbili suradnju između naših zemalja i regija, kineska vlada odlučila je otvoriti posebnu kreditnu liniju od 10 milijardi dolara kojima će podržati projekte suradnje u infrastrukturi, novim tehnologijama i zelenom gospodarstvu", rekao je Wen na međunarodnom radnom sastanku predsjednika vlada "Poljska – Srednja Europa – Kina".

O zanimanju kineskih tvrtki govori i prošlotjedni posjet Hrvatskoj predstavnika kineske brodarske kompanije China Ocean Shipping Company (COSCO), koji su s hrvatskim dužnosnicima razgovarali o razvoju lobističkog centra i prometnog koridora za kineske robe namijenjene europskom tržištu, a s naglaskom na luku Rijeka kao poveznicom sa Srednjom Europom.

Hrvatski premijer treba u četvrtak na marginama sastanka razgovarati s premijerom Wenom i upoznati ga s projektima od posebnog interesa za moguća kineska ulaganja u Hrvatsku, poput kompleksa Luke Rijeka, željezničke pruge Rijeka-Zagreb-Botovo u koridoru Vb te projektima iz područje energetike.

Optimist - loše informirani pesimist


VARŠAVA – Kineski premijer Wen Jiabao najavio je otvaranje kreditne linije od 10 milijarda dolara za projekte suradnje s istočnom i srednjom Europom u četvrtak u Varšavi na početku gospodarskog foruma 16 čelnika zemalja iz te regije, među kojima je i hrvatski premijer Zoran Milanović.
Imaju bankovne garancije Kine

Ovi kinezi su čudo…imaju bankovne garancije Kine [thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Ali i švabe su zainteresirani za prugu, možda ih i luka zainterasira.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Morate znati da i velik dio kontenjerskih terminala SADa drže kinezi!

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.


VARŠAVA – Kineski premijer Wen Jiabao najavio je otvaranje kreditne linije od 10 milijarda dolara za projekte suradnje s istočnom i srednjom Europom u četvrtak u Varšavi na početku gospodarskog foruma 16 čelnika zemalja iz te regije, među kojima je i hrvatski premijer Zoran Milanović.

Imaju bankovne garancije Kine

prešutili ste najbitni dio informacije, a to je da Kina želi zaposliti isključivo svoje radnike, njih čak 20.000, što je jako značajan podatak….
Hrvatska na to neće ni ne može pristati

samo što nije...



VARŠAVA – Kineski premijer Wen Jiabao najavio je otvaranje kreditne linije od 10 milijarda dolara za projekte suradnje s istočnom i srednjom Europom u četvrtak u Varšavi na početku gospodarskog foruma 16 čelnika zemalja iz te regije, među kojima je i hrvatski premijer Zoran Milanović.

Imaju bankovne garancije Kine

prešutili ste najbitni dio informacije, a to je da Kina želi zaposliti isključivo svoje radnike, njih čak 20.000, što je jako značajan podatak….
Hrvatska na to neće ni ne može pristati

[/quote]

Ako ne pristane rok izgradnje pruge se produzava minimalno x4 ili x5. Izracunajte cijenu rada za taj period.

Nije bolest sve što boli



VARŠAVA – Kineski premijer Wen Jiabao najavio je otvaranje kreditne linije od 10 milijarda dolara za projekte suradnje s istočnom i srednjom Europom u četvrtak u Varšavi na početku gospodarskog foruma 16 čelnika zemalja iz te regije, među kojima je i hrvatski premijer Zoran Milanović.

Imaju bankovne garancije Kine

prešutili ste najbitni dio informacije, a to je da Kina želi zaposliti isključivo svoje radnike, njih čak 20.000, što je jako značajan podatak….
Hrvatska na to neće ni ne može pristati

[/quote]
A zašto nebi pristala. Hrvati neznaju graditi pruge a za OFR-a su prelijeni. Ovo je za mene izvanredna vijest.

Dok se neki prepucavaju, primjećujem da vam netko ruši cijenu i dokupljuje…




VARŠAVA – Kineski premijer Wen Jiabao najavio je otvaranje kreditne linije od 10 milijarda dolara za projekte suradnje s istočnom i srednjom Europom u četvrtak u Varšavi na početku gospodarskog foruma 16 čelnika zemalja iz te regije, među kojima je i hrvatski premijer Zoran Milanović.

Imaju bankovne garancije Kine

prešutili ste najbitni dio informacije, a to je da Kina želi zaposliti isključivo svoje radnike, njih čak 20.000, što je jako značajan podatak….
Hrvatska na to neće ni ne može pristati

[/quote]
A zašto nebi pristala. Hrvati neznaju graditi pruge a za OFR-a su prelijeni. Ovo je za mene izvanredna vijest.
[/quote]
ak je za tebe ovo izvanredna vijest onda je vrijeme za prodaju [bye]NHF

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

zašto stojimo, jel’ nema više pruge, sad će to kauboji nakalemiti

15:20

kupnja 6.118 prtodaja 11.913

[angry]

samo što nije...


15:20

kupnja 6.118 prtodaja 11.913

[angry]


S tim da se ova 1000 (kao potpora) stalno povlači prema dolje.

New Report

Close