LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čujte ja znam šta su mi ljudi rekli,i to svi kod kojih sam bio.A gledajte,ja kad kupujem,ne uzimam nešta šta mi se ne sviđa.Tamo gdje sam bio,lijepa nevelika zgrada ,ugodno susjedstvo,a pogled na cijeli zaljev…………..uau.mrak.Kakva je razlika između mene i nekog stranog investitora?????????
Isusek moj,ako uložiš par sto tisuća eura u dionicu,onda bi ti to trebalo biti znak da si investitor,a ne uljeti,izljeti,pa za masan burek u džep.Evo, kolege se trude objasniti iz prve ruke,ali ni njima ne uspijeva,a stvarno su ok,i jako pristojni.Za razliku od tv og sarkastičnog ponašanja.A još nešta ,šta vjerojatno ne razumiješ-ako utučeš toliku lovu ,koja je za današnje investitore na ZSE pozamašna,onda moraš i mati još toliko da možeš braniti cijenu ,dok se ne dogodi ono šta svaki pravi investitor čeka-uzlet cijene.Probaj razmisliti prije nego šta napišeš glupost.Po meni je cijela Rijeka zapuštena,evo ako ju usporedim sa Zadrom,a dobro poznam obadva grada.Zadar je doživio procvat kao niti jedan grad u HRVATSKOJ.Mislim da je Rijeka zaslužila isti takav procvat.Kolege iz Rijeke da li se slažete,i da li sam krivu i u ovome postu i u cijeni zemlje u RIJECI?Probajte objasniti kolegi stvarno stanje stvari,jer i isusek i većina kolega radi iz fotelje i povodi se se informacijama sa interneta i žute štampe.RIJEKU I LKRI ČEKA GOSPODASKI PROCVAT.

peyo



Išao sam gledati stanove,iznad Kantride,i našao sam četiri stana,nisu novogradnja,ali su noviji.Najjeftiniji je bio 1800 eura po kvadratu.Bio sam tamo prije dva tjedna.Drugo tražio sam cijenu zemljišta ili gradilišta kako hoćete.250 EURA PO KVADRATU.
Koliko LKRI ima kilometara kvadratnih koji se nalaze u centru Rijeke?Bez obzira šta na toj zemlji ima,i bez obzira na sva ulaganja…………….ma u stvari probajte zaključiti sami.

To ti je Mačeljeva Draga,najskuplji kvart,na tom djelu,treba si otići 500 metara dalje pa bi dobio cjenu i 1000 eura manje.
[/quote]

Mogao je otići i na Pehlin….pa bi se pješke vraćao… [tongue]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

počeo sam pisati jedan duži post, ali nema smisla….tko ne vidi da LKRI već sada vrijedi 200 kn po dionici, džabe njemu objašnjavati…ima hrpa razloga zašto je to tako, ali kad ljudi ne žele čuti, nema im smisla govoriti….ja kupujem i kupovat ću kako mi prilike dozvole,a vi kako hoćete

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

peyo to što kažeš za zemljište luke rijeke je sigurno istina i prema tome ona stvarno puno vrijedi ali mislim da se to ne vrednuje u konačnici baš tako kako bi mi htjeli( ima još dionica tipa končara i varteksa koji imaju jako vrijedno zemljište pa se ne odražava na cijenu dionice) jer na kraju koliko sam shvatio i ova firma koja je ušla u jadranska vrata je dobila koncesiju znači njih ne zanima koliko košta zemljište nego ih samo zanima promet i prihod koji oni mogu na njemu ostvariti. i oni če sigurno jaaako dobro zaraditi ali neznam dali če tu zaradu osjetiti i dioničari lkri kroz rast dionice. uglavnom mene muči to da jednostavno kad smo kod prometa ne mogu vjerovati da jadranska vrata i lkri sa svom svojom infrastrukturom mogu napraviti 2-3milijarde kuna prihoda godišnje da bi opravdali ovaj p/e. po mojim nekim procjenama jadranska vrata bi mogla kad se završe investicije i ispune kapaciteti raditi oko 1,5-2mlrd kn godišnjeg prihoda. Jedino još neznam koliko je zemljišta još ostalo a koje se može iskoristi i možda tu još leži dodatna vrijednost.
pozdrav

@pacman
Ja ne vidim nacin kako bi Jadranska vrata mogla ostvariti prihode od 1,5-2 mlrd kuna godisnje.
Prihod luke po kontejneru je 50-60 USD
Sa punim prometom od 600.000 kontejnera godisnje to je max 40 mio USD godisnje.
Cak da krenu sa vlastitim prevoznickim businessom ne bi mogli ni priblizno toliko pihoda otvariti.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ovdje top 10 prodaje li ga prodaje, izgleda da će se ovdje moći fino popraviti i smanjiti prosjek ulaska.

Vaš link

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU



Čujte ja znam šta su mi ljudi rekli,i to svi kod kojih sam bio..

Rekli su mu i brokeri da samo kupuje Ingru po 9 i 10 jer "to ne može niže"…. [lol] [lol] [lol]
[/quote]
Koji su mu to brokeri rekli?
Da mu nisu možda isti brokeri rekli za tih 200 i više eura po dionici tj. da Luka vrijedi 15 x više od trenutačne cijene? Dajte, neka netko podijeli s nama te pouzdane informacije da i mi prodamo kuće i gaće!

k-pax našao sam podatak da su vani 150-350$ pa sam uzeo gornju cijenu u obzir.
pozdrav

hm, neznam po čemu bi rasprodaja nekog iz top 10 bio dobar znak..

Promjene u top 10 zadnjih 18 dana.

. 25.11.2011. Stanje

1. REPUBLIKA HRVATSKA 4.307.086 72,02 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZZO 484.780 8,11 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HZMO 214.196 3,58 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./CROATIA OSIGURANJE D.D. 167.080 2,79 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 70.205 1,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 58.553 0,98 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. JADROLINIJA 36.920 0,62 Osnovni račun RIJEKA, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 15.018 0,25 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 10.000 0,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 6.387 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 89,80

DANAS

1. REPUBLIKA HRVATSKA 4.307.086 72,02 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZZO 484.780 8,11 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HZMO 214.196 3,58 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./CROATIA OSIGURANJE D.D. 167.080 2,79 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 70.205 1,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 57.836 0,97 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. JADROLINIJA 36.920 0,62 Osnovni račun RIJEKA, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 15.018 0,25 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 10.000 0,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 6.387 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno:

peyo

Nemojte zanemariti stvari oko promjene na čelu uprave,koje će se događati u idućem razdoblju,a znamo da kad se to dogodi da treba čekati minimalno 6-12 mjeseci za neke pozitivnije vjetrove ,ako do njih uopće dođe.

Imate danas članak u tisku o tome,što se sve u Rijeci mijenja.

Zadnja cijena 115 kn?!
Uf, kako je krenulo, ovo će doći na dvoznamenkasti (xx) broj puno brže nego što je itko mogao pretpostaviti.
Nažalost. Jer u ovom trenutku nema nijednog broda na gatu. Piše se da i kontejnerske brodove muči kriza, niske vozarine i nestašica. Prazno. [cry]

New Report

Close