LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo ide samo dole i dole, svaki dan cijena pada do kuda ja se pitam a ovi neki koji se bolje kuže kažu da ide ispod 100 kuna po TA a po fundamentima je zaista loša situacija.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Po TA nemam pojma ( to na našem tržištu ne važi) a po fundamentima vrijedi 500 kn.

7. prosinac 2011.| Tin Bašić,VLM
Napokon prva dva ulaganja FGS-ova

Quaestus i Nexus danas će objaviti s kojim su tvrtkama potpisali ugovore

Fondovi rizičnog kapitala Quaestus Private Equity i Nexus Private Equity danas će objaviti s kojim tvrtkama su potpisali ugovore o ulaganju. Povjerenički odbori dvaju fondova dali su "zeleno svjetlo" za investiranje. No o kojim se točno projektima radi, nismo uspjeli unaprijed saznati. Tako će, nakon nešto manje od 22 mjeseca od najave projekta, FGS-ovi imati prvo ulaganje.

M. Makek iz Uprave Nexus Private Equityja/PXL
Naime, projekt Fondova za gospodarsku suradnju predstavljen je krajem veljače prošle godine. No ambiciozno najavljen plan zapeo je u birokraciji tako da je prvi novoosnovani fond dobio dozvolu tek u veljači ove godine. Od tada su FGS-ovi "češljali" tržište u potrazi za potencijalnim ulaganjima. Konstitutivna faza fondova potrajala je duže nego što se očekivalo (HBOR, povjerenički odbori), a put od ideje do realizacije projekta podrazumijeva niz aktivnosti, od prezentacija, osmišljavanja biznis modela i ishođenja suglasnosti do dubinskog snimanja. Od aktiviranja, fondovi su analizirali nešto više od 400 tvrtki u Hrvatskoj. Najviše analiziranih tvrtki i projekata došlo je iz prerađivače industrije (33 posto), slijedi energetski sektor sa 11 posto projekata, dok je prehrambena industrija bila zastupljena s devet posto. No polovica od tih 400 tvrtki bile su male.

Izbor su krajem rujna sveli na 107 tvrtki koje su ušle u finalnu selekciju kako bi neke od njih dobile dio kolača od dvije milijarde kuna koliko je težak cijeli projekt FGS-ova. Više od polovice tih tvrtki trebalo je svjež kapital za daljnji poslovni rast, dok je 20 posto njih trebalo sredstva za restrukturiranje. U međuvremenu, Alternative Private Equity započeo je pregovore sa Vaba bankom. Inače, ukupna imovina svih pet fondova na kraju rujna iznosila je 14,6 milijuna kuna. Najvećim dijelom ona se sastoji od unaprijed uplaćene upravljačke naknade od ulagatelja u FGS-ove Nexus, Quaestus, Alternative, Prosperus i Honestas. Istodobno, FGS-ovi na kraju rujna bilježe 23,9 milijuna kuna gubitka, budući da prihoda još praktički nemaju, a rashodi od nepunih 24 milijuna uglavnom su osnova odnosa s društvima za upravljanje.

peyo

Anonimno, 07.12.2011. u 19:10

Lojtra


moderatori
Po TA nemam pojma ( to na našem tržištu ne važi) a po fundamentima vrijedi 500 kn.


[thumbsup] [lol] [lol] [tongue] daj molim te taj F izracun da vidim to ….
ipak je trenutna cjena bliza TA nego tvom FA izracunu koji si duzan ,,ja sam svoj TA stavio

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Mislim da se natežete bez veze.LKRI je podcijenjena,i to svi znamo ,kao i sve naše dionice,a uzrokovane šta politikom,šta st-r-anjem u svijetu.Šta se tiče cijene same LKRI.baš politika je ta koja će ju dići,a ujedno i rezultati za ovu godinu.Znate na koga mislim,i taj je već prije nego šta je stupio na vlast krenuo u kadrovske reforme.A koliko je moćan imat ćemo priliku vidjeti jako brzo.Osobno ga ne da nevolim ,nego gasim telku čim ga vidim.Ali da će i pruga ,a i sve ostalo krenuti i to kao prve investicije,to sam siguran.Brodogradilišta u Rijeci sigurno.Vidjeli ste na burzi reakcije na LKRI ,na prvi dan trgovanja za nove vlade,a to je početak.A definitivno da država mora,naglašavam MORA riješiti većinu svog vlasništva zbog ulaska u EU………mislim da ne smije posjedovati preko 40 posto bilo koje firme.Ispravite me ako griješim.O budućoj ,nadolazećoj cijeni je nezahvalno govoriti,a i moderatori baš nisu presretni,ali sVe ovo šta sam napisao će ju dići visoko.A ako krene šoping ,koji je po meni neminovan,jer zainteresiranih ima fest i to jakih svjetskih luka,a i igrača sa strane,a država novaca nema,nema,nema,nema………..rasprodaja koja tako i tako mora ići će krenuti.Baš ta rasprodaja će cijenu frknuti na nekakve po meni,ponavljam po meni normalne cijene.A koliko će to biti…………………šta više to bolje.SRETNO I STRPLJIVO.

peyo

DANAS
. REPUBLIKA HRVATSKA 4.307.143 72,02 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZZO 484.780 8,11 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HZMO 214.196 3,58 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./CROATIA OSIGURANJE D.D. 167.080 2,79 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 70.205 1,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 66.933 1,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. JADROLINIJA 36.920 0,62 Osnovni račun RIJEKA, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 15.018 0,25 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 10.000 0,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 6.387 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 89,94

25.11.2011. Stanje

1. REPUBLIKA HRVATSKA 4.307.086 72,02 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZZO 484.780 8,11 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HZMO 214.196 3,58 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./CROATIA OSIGURANJE D.D. 167.080 2,79 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 70.205 1,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 58.553 0,98 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. JADROLINIJA 36.920 0,62 Osnovni račun RIJEKA, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 15.018 0,25 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 10.000 0,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 6.387 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 89,80

Usporedba 25.11.2011. i danas 08.12.2011.
promjena Zagrebačka banka sa 1,12%,na 0,98% u dva tjedna…..8380 komada……..Pa jesam li ja prespavao te transakcije,ili su istrpavali na sitnjaka.Značajnije promjene cijene nije bilo,štaviše cijena je orišla gore.Ako neko zna više …………pa nemojte čuvati za sebe ,dajte na forum.Sretno.

peyo

Zaboravio sam reći ono bitn.Država je stala sa iskrcajem………..jel to neko dobio po prstima?

peyo

Odlične ocjene na forumu,znak za kretanje prema gore.Sutra potpisivanje pristupa EU,euro spašen,sutra je 9.12.dan kad gospodin Draghi odriješuje kesu,otpušteni povoljni krediti,opaljen šamar onima kojima pad odgovara-ECB……….evo nije rušanje samo kod nas i drugi se trude pokupovati sve šta mogu šta jeftinije.Mjere ovdje,ondje ,a na kraju ……pojeo vuk magare.Po meni je kompletan pad i kriza eura bila dobro smišljena od strane odlikaša sa puno love,jer ako se sjetite prvog velikog potopa……….nekom smrkne,ali bogami nekom i osvane.Šta se tiče LKRI,MISLIM DA JE RAST NEZAUSTAVLJIV…………čim krene europa ,jačanje eura,projekti novog ministra gospodarstva…………Čak bi se usudio prognozirati rast crobya na 2000???????????Šta mislite da li sam u pravu?’????????????SRETNO KOLEGE.

peyo


Zaboravio sam reći ono bitn.Država je stala sa iskrcajem………..
jel to neko dobio po prstima?
[/quote]

je, ekipa koja se bidari od 160 na niže

free flow information

@Peyo
nisi u pravu. Predviđam rast crobija na 3000 u kratkom roku. [thumbsup]


Zaboravio sam reći ono bitn.Država je stala sa iskrcajem………..jel to neko dobio po prstima?

ova vlada je sad tehnička pa više ne smije raditi takve stvari…vidjet ćemo kad se formira nova vlada hoće li opet kipati jer ako nastave dijeliti onda definitivno LKRI ide ispod 100 kn

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!


ako nastave dijeliti onda definitivno LKRI ide ispod 100 kn

Ide ispod 100 kn, dijelili ili ne dijelili. Pitanje vremena.

New Report

Close