LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovdje samo slijepac ne vidi ogromnu perspektivu za rast,pa Rijeka je bastion SDP koji dobiva izbore,a nizinska pruga i proširenje kapaciteta je broj jedan posao koji ce oni izvesti do kraja,LKRI će postati vrata cijele Srednje i Istocne Europe za Kinu,Indiju,Tursku,i druge zemlje koje receciju nisu ni osjettli,već rastu i 9 posto godišnje.

Mislim da je ova izjava ipak preoptimistična.
Rijeka za SDP nije i nikad neće biti ono što je Zadar za HDZ, u smislu investicija dakako.
Pod vlašću HDZ-a Zadar je procvjetao, a prisjetimo se koalicijske vladavine?! Što su oni korisno napravili za regiju koja im je glasački sklona već 20 godina?
Tužna činjenica koju iznosim kao stanovnik Rijeke,apolitični patriot i lokalpatriot, Rijeka je od Austro-Ugarske na dalje u neprekidnoj degradaciji. Ovi projekti su izvrsni i nitko sretniji od mene da se realiziraju. To bi za moj grad značilo puno više zaposlenih, puno bolju perspektivu i razvoj. Ali dosadašnje iskustvo ne ide u prilog toj tezi.
Pozdrav!


(…) nizinska pruga i proširenje kapaciteta je broj jedan posao koji ce oni izvesti do kraja (…)

O toj pruzi se govori pola stoljeća i zadnjih 10 godina jednom mjesečno osvane neki članak o tome kako će se graditi pruga. Naravno, pruga je važna, ali tko će ju financirati nakon što su ooooogrommneee novce pokupili ovi i oni, od pravnih do privatnih osoba? I ako se nekim čudom nađe to brdo novca (država ga nema ni za plaće, a kamo li za tako veliki poduhvat), kada će pruga biti gotova i kada će njom proći prvi teretni vlak za Budimpeštu? Čini se da će do tog trenutka proći još puno, puno vremena…ali, naravno, nije zabranjeno maštati da će to biti već sljedeći mjesec…

2008,na početak 2009 za vrijeme velikog potopa,točnije u travnju 2009 je Lkri doživjela najnižu cijenu od 79 kuna po komadu.Već slijedeći mjesec je skočila na 296 kuna po komadu, skoro 4 puta.Nakon objavljenih ulaganja nedavno, dostigla maximum od 249 kuna u ožujku i od tada konstantan pad,sve do sada kad je zabilježena najniža cijene od 131 kunu po komadu.Ako u zadnjih 10 mjeseci nismo trpili krizu nakon velikog potopa,oćeš ratove na bliskom istoku,nova kriza u EU, grčka…………..a sad evo polako dolazi sve na svoje.Zašto država prodaje……pa isto zašto i marginci,jer mora, jer nema novaca.A zašto netko ,među kojima sam i ja kupuje,-zato šta zna da vrijedi puno više i ima novaca.A čim se i službeno krene sa projektom izgradnje nizinske pruge,a očekujem to svaki dan,Lkri ide na stare cijene.Zašto sam toliko siguran-zato šta je to adut trenutačne vlade ,koji se mora pokrenuti zbog birača,ili zbog nadolazeće vlade koja mora opravdati povjerenje birača.U svakom slučaju ne volim niti jedne ,ali opet nešta ostaje iza svake,i ceste i pruge i sve šta je čvrsto.A upravo ta pruga diže vrijednost LKRI,I usudio bi se prognozirati na više cijene nego je bila poslije rasta nakon velikog potopa.A ako se slučajno još strefi nekakvo strano ulaganje ,šta je vrlo moguće onda……….????????????????
Frende upitnik -da li shvaćaš da je država loš gospodar,a imao si priliku vidjeti i moju INU,a i ohoho dionica koje su otišle u vjetar.Sad se oko INE vode sporovi i sudovi,a INA je objavila dobit od 2 milijarde napisaću nečega jer to su cifre ono…………..a dok smo bili samo pod državom bili smo gubitaši.E pa ja vidim svoju priliku u LKRI,jer je scenarij isti.koliko god je država prodala ,neko je te dionice KUPI,.a po podatcima kolega količine su dosta velike.
SRETNO SVIMA PA I TEBI FRENDE UPITNIK.

peyo

povijest se ponavlja, sve indicije upućuju na novu epohu prosperiteta u Rijeci i Luka Rijeci analogno epohi vladavine Austro-Ugarske.

Znam da bi mi svi htjeli kupiti po nižoj cijeni,ali jedno veliko ALI………..ako uzmete da je cijena jednog kvadratnog metra NA MORU CCA 150 EURA………..jednadžba glasi ako država proda 5000000 svojih dionica po cijeni od 20 eura,koliki dio je poklonila nekome sa obzirom koliko kvadratnih metara posjeduje LKRI,A RAČUNAMO SAMO GOLU ZEMLJU BEZ IČEGA IZGRAĐENOG???????????
Ovo je dno cijene i ona može samo gore.

peyo


Znam da bi mi svi htjeli kupiti po nižoj cijeni,ali jedno veliko ALI………..ako uzmete da je cijena jednog kvadratnog metra NA MORU CCA 150 EURA………..jednadžba glasi ako država proda 5000000 svojih dionica po cijeni od 20 eura,koliki dio je poklonila nekome sa obzirom koliko kvadratnih metara posjeduje LKRI,A RAČUNAMO SAMO GOLU ZEMLJU BEZ IČEGA IZGRAĐENOG???????????
Ovo je dno cijene i ona može samo gore.

Prvo morate naučiti osnovne pojmove da bi mogli pisati na forumu to nije vlasništvo LKRI to vam je kolega pomorsko dobro i one se dodjeljuje u koncesiju a ne može postati ničije vlasništvo.
Malo edukacije vam ne bi bilo na odmet i tada ne bi bilo ovakvih postova.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Ne znam šta je tebi frende ,ono gore je obična usporedba ,ali bitna je trenutačna cijena dionice u odnosu na ukupnu vrijednost LKRI.A još nešta ne znam iz koje si zemlje , ali kod nas u Hrvatskoj je prenamjena zemljišta svakodnevica i ako državi fali love i to je moguće ,prenamjena i zaboravi 70 metara od mora -vidiš da čak znam i koliko metara iznosi pomorsko dobro.A trenutno je u Hrvatskoj legalizacija bespravno sagrađenih objekata,samo daj pare i imaš sve.
Aj ti meni reci jel ti kupuješ,ili ne,jel imaš ili ne,ili samo pišeš,eto tako………da ti prođe dan.

peyo

Hm,već duže vrijeme motrim ovu dionicu i što reći……ukratko,poslovanje i nije za izložbu,al čini se da ima perspektivu.ICTSI Manila nisu budale pa da ulažu bilo gdje,predstojeći izbori i promjena vladajuće garniture mogli bi takođe pozitivno utjecat na ovu dionicu,a i samo kretanje cijene u prošlih cca godinu dana je pomalo neobično….sve u svemu mislim da ću ući u klub imatelja LKRI ovih dana.

P.S.Vidim povela se rasprava o kolegi peyi,nema potrebe.Čovjek je sklon euforiji i voli je podjeliti sa ostatkom svijeta.Bitno je da to oduševljenje ima podlogu i nije zlonamjerno,a to je čini mi se slučaj kod kolege peye.


Ne znam šta je tebi frende ,ono gore je obična usporedba ,ali bitna je trenutačna cijena dionice u odnosu na ukupnu vrijednost LKRI.A još nešta ne znam iz koje si zemlje , ali kod nas u Hrvatskoj je prenamjena zemljišta svakodnevica i ako državi fali love i to je moguće ,prenamjena i zaboravi 70 metara od mora -vidiš da čak znam i koliko metara iznosi pomorsko dobro.A trenutno je u Hrvatskoj legalizacija bespravno sagrađenih objekata,samo daj pare i imaš sve.
Aj ti meni reci jel ti kupuješ,ili ne,jel imaš ili ne,ili samo pišeš,eto tako………da ti prođe dan.

Bože sačavuj, ja se strvarno pitam da i je ovo san ili java šta ja čitam i da li je ovo moguće.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

kolega mcinha, je li bilo otpuštanja dionica LKRI od strane države u odnosu na zadnje stanje koje ste postali? hvala….

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala





Dečki,ako nije tajna šta se kod vas desilo?Nemam trenutno luku,ali mi je zanimljiva,a pošto mi je stalno na oku,vidio sam par lijepih udara po asku i to čini mi se lijepe količine.Jel možda šta procurilo?Hvala unaprijed.

1. REPUBLIKA HRVATSKA 4.326.267 72,34 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA 28,10.

1. REPUBLIKA HRVATSKA 4.338.398 72,54 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA 20.09.

– 12 131 dionica, evo lagano curka [cool]
[/quote]
1. REPUBLIKA HRVATSKA 4.324.109 72,30 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA 31.10.
– 2158, izgleda da curenje pojačava
[/quote]
1. REPUBLIKA HRVATSKA 4.321.215 72,26 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA 04.11
– 2894, dobro je, imamo štopača koji čuva dobru cijenu za dokup

[/quote]
1. REPUBLIKA HRVATSKA 4.321.215 72,26 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA 07.11.

Ne nije bilo otpuštanja za sada, međutim iskustvo s ovom dionicom mi govori da će ovaj tjedan zasigurno to otpuštanje biti evidentirano jer su bili solidni prometi,a cijena se gotovo ne miče.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

5.980.475-je ukupan broj izdanih dionica
4.321.215 72,26 na današnji dan
Frende Mcinha sory ,daj mi sad neke stvari pojasni,jer mi komp nije baš jača strana.
Ukupan broj izdanih dionica je pet miliona devetsto osamdeset tisuća četristo sedamdeset pet.
Pa otkuda ovaj broj od četrdeset tri milje i ohoho dionica,i šta je onaj zarez.Stvarno mi to nije jasno,pa ako bi mogao mi malo pojasniti.Ipak sam ja čovjek u godinama i stavljam naočale da mogu pročitati.Hvala unaprijed.

peyo

New Report

Close