LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zadnjih 5 dana na burzi je trgovano samo s pola tog iznosa što znači da država ne prodaje preko burze jer bi broj bio dupli veći. vjerojatno su ih podijelili braniteljima od kojih je dio prodao na burzi. u najgorem slučaju to može potrajat još mjesec dana do izbora, a onda je s time gotovo pa tko kupi u tom periodu dobro će napraviti



komentar je da je RH stala s prodajom, a ni HDZ neće još dugo. koalicija je već najavila ubrzanu privatizaciju državnih udjela u svim granama koje nisu strateške, a LKRI to nije, znači u prvoj polovini godine mogla bi LKRI biti privatizirana…a onda očekivam cjenu na 300 kn [cool]

ali u zadnjih 5 dana, prvom dioničaru, nedostaje još 6.000 dionica, kako su prestali s prodajom ?
[/quote]
Naravno da nisu prestali s prodajom, umoran sam od postanja izvanrednih vijesti o LKRI, ali RH konstantno prodaje, jedino mi nije jasno zašto to ne radi na višoj ili nižoj cijeni jer se već mjesecima kreće od 140 do 160 kuna. Isto tako iako je prodala na desetke tisuća komada uopće nema značajnih promjena tj. na desetom mjestu mislim da je izronio samo PBZ naravno skrbnički. Trebalo bi pitati analitičare zbog čega je LKRI pala 50% od ulaska strateškog i silnog ulaganja, ja sam preglup da to shvatim.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Nakon izbora u slučaju promjene vlasti isti dan ocekujem rast crobexa od 5-10%, pogotovo tvrtki u državnom vlasništvu.

RH ne prodaje na burzi jer je otpustila količinu duplo veću od trgovane na ZSE. znači da RH dijeli nekome te dionice (branitelji, stradalnici ?) koji onda svoje paketiće daju brokerima, a ovi pljus po bidu, boli njih ona stvar jel cijena 180, 160 ili 140 kn…navodno bi ta podjela ubrzo trebala biti gotova (sve rješeno prije izbora) a onda cijena ide UP

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove




komentar je da je RH stala s prodajom, a ni HDZ neće još dugo. koalicija je već najavila ubrzanu privatizaciju državnih udjela u svim granama koje nisu strateške, a LKRI to nije, znači u prvoj polovini godine mogla bi LKRI biti privatizirana…a onda očekivam cjenu na 300 kn [cool]

ali u zadnjih 5 dana, prvom dioničaru, nedostaje još 6.000 dionica, kako su prestali s prodajom ?
[/quote]
Naravno da nisu prestali s prodajom, umoran sam od postanja izvanrednih vijesti o LKRI, ali RH konstantno prodaje, jedino mi nije jasno zašto to ne radi na višoj ili nižoj cijeni jer se već mjesecima kreće od 140 do 160 kuna. Isto tako iako je prodala na desetke tisuća komada uopće nema značajnih promjena tj. na desetom mjestu mislim da je izronio samo PBZ naravno skrbnički. Trebalo bi pitati analitičare zbog čega je LKRI pala 50% od ulaska strateškog i silnog ulaganja, ja sam preglup da to shvatim.

[/quote]
Namjerno štopanje cijene. Čekaju nekog svog dok skupi novce za utovar. A onda i cijena kreće u nebo. Cijena 300 kn je premala, lkri će biti nova Ina sa sličnom apsolutnom vrijednosti od cca 4000 kn. [thumbsup]





komentar je da je RH stala s prodajom, a ni HDZ neće još dugo. koalicija je već najavila ubrzanu privatizaciju državnih udjela u svim granama koje nisu strateške, a LKRI to nije, znači u prvoj polovini godine mogla bi LKRI biti privatizirana…a onda očekivam cjenu na 300 kn [cool]

ali u zadnjih 5 dana, prvom dioničaru, nedostaje još 6.000 dionica, kako su prestali s prodajom ?
[/quote]
Naravno da nisu prestali s prodajom, umoran sam od postanja izvanrednih vijesti o LKRI, ali RH konstantno prodaje, jedino mi nije jasno zašto to ne radi na višoj ili nižoj cijeni jer se već mjesecima kreće od 140 do 160 kuna. Isto tako iako je prodala na desetke tisuća komada uopće nema značajnih promjena tj. na desetom mjestu mislim da je izronio samo PBZ naravno skrbnički. Trebalo bi pitati analitičare zbog čega je LKRI pala 50% od ulaska strateškog i silnog ulaganja, ja sam preglup da to shvatim.

[/quote]
Namjerno štopanje cijene. Čekaju nekog svog dok skupi novce za utovar. A onda i cijena kreće u nebo. Cijena 300 kn je premala, lkri će biti nova Ina sa sličnom apsolutnom vrijednosti od cca 4000 kn. [thumbsup]
[/quote]

baš 4000 kn okruglo?? [lol]
LKRI vrijedi puno više od ovih 140 kn, ajde recimo realno 250-300 kn, ali ti si ga stvarno pretjero [lol]

Kako to da je onda prije nekoliko godina vrijedila 1000 kn dok je imala daleko lošije fundamente.
Pazite, vrijedila na burzi. A to i je za nas bitno, koliko dionica vrijedi na burzi. Koliko vrijedi u stvarnosti, to je nešto drugo. Zato i postoji burza, da nešto previše pada kao sada dok je na 140 kn i da previše raste tj. kad će biti 4000 kn.

Ova luka,biti će jedna od najjačih luka u Europi.Tko zna situaciju,zna što se tamo dolje sve radi.
Kinezi su to skužili,iskazali su interes za ulaganje i ulazak u vlasničku strukturu.
Ulaskom u EU,prvo što će se uraditi , je pruga do luke,tj njena modernzacija,biti će jedna od najmodernijih pruga u EU.
Vrata srednje Europe.
Prema tome oni koji znaju i uzimaju sad dionice,profitirati će sigurno.
Nije nagovor na kupnju,imam par stotina komada,da imam još love uzeo bih ali nemam.
Samo treba biit strpljiv i čekati.

Lojtra pa šta si zaboravio na radničke dionice?,pa ovdje se priprema rušenje cjene na 90-100 KN,pa kud 4000kn,a da probaš sa GINKOM?


Lojtra pa šta si zaboravio na radničke dionice?,pa ovdje se priprema rušenje cjene na 90-100 KN,pa kud 4000kn,a da probaš sa GINKOM?

sve i da dođu radničke dionice, bit će na njih lock-up bar 3 godine..prema tome, nema straha

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje ili K-P dionica!

Cijena nejde gore jer su "maheri" vjerojatno složili loše izvješće. Jedva čekam dan kad će netko konačno završiti u zatvoru jer već prije objave rezultata zna kakvi su. Vjerojatno…

kod luke rijeka kao i ploče će pravi rast biuti ulaskom u EU i prugom a onda cijena ode u nebo, do tad je skupljanje.

New Report

Close