LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne pratim baš intenzivno LKRI-R-A. ali mi se čini da TOP 10 prodaje u zadnjih godinu dana(možda i prije, ne znam) u valovima, sada je jedan intenzivniji val i kada će prestati tko to zna…..
Međutim, prateći transakcije vidi se da ima dosta istih paketa, npr. 57 komada, čiji su to paketi????

U razdoblju 12-19.7. drzava i zagrebacka banka su otpustile zajedno 8019 dionica, ako pomnozimo sa prosjecnom cijenom cca.165 kn dobijemo 1.323.135 kn od cega je sve bilo lupanje po bidu,
a kako je bid usko grlo za toliku kolicinu, naravno da je to glavni krivac za pad cijene…
Da nije krenula rasprodaja iz top 10 vjerojatno bi bili jos na 18x kn sta je trenutno po meni neka realna cijena
Na 160 je jaka potpora , ali ovo je krenulo ispod zbog prethodno navedenog razloga, drzava je ovdje prijetnja jer mogu prodat veliku kolicinu i time rusit cijenu, ali po meni sve kupljeno na ovim razinama ce prije ili kasnije biti vraceno jer polako ulazimo u oversold


U razdoblju 12-19.7. drzava i zagrebacka banka su otpustile zajedno 8019 dionica, ako pomnozimo sa prosjecnom cijenom cca.165 kn dobijemo 1.323.135 kn od cega je sve bilo lupanje po bidu,
a kako je bid usko grlo za toliku kolicinu, naravno da je to glavni krivac za pad cijene…
Da nije krenula rasprodaja iz top 10 vjerojatno bi bili jos na 18x kn sta je trenutno po meni neka realna cijena
Na 160 je jaka potpora , ali ovo je krenulo ispod zbog prethodno navedenog razloga, drzava je ovdje prijetnja jer mogu prodat veliku kolicinu i time rusit cijenu, ali po meni sve kupljeno na ovim razinama ce prije ili kasnije biti vraceno jer polako ulazimo u oversold


Gledajući realno na sve ovo moram primjetiti da je I ADPL još nedavno bio 40 kuna ili KORF 22 kune. Neka logika mi govori, a i same buduće projekcije da su trenutno LKRI i LKPC naše najperspektivnije dionice, što zbog dobrih rezultata, što zbog ogromnog ulaganja, što zbog budućih realnih enormnih povećanja prinosa, međutim u situaciji kada je jedino bitno izvući neku kunu da bi se prehranio ogroman javni sektor, a bez priljeva stranog kapitala u HR, ovo se stvarno još može zatući do ko zna gdje, sve dok se ne pojavi netko normalan tipa xy koji će na vrijeme shvatiti neke stvari.Samo niti xy nema tolike novce koliko ovi mogu prodavati, ipak prodati neću

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


@lacoste – po koliko su radnici uprihodovali dionice ?

Kamo to možemo vidjeti ?

Nikako naći tu informaciju , samo razgovori ali ništa dalje. Kolega molio bih vas info ako imate nešto , link itd.


Nije ništa uprihodovano-no kruže priče da će biti između 40-50-60 kn,odvisno od trajanja staža.
O vremenskom ograničenju nebih govorio,iako se može čuti da bi trebalo biti 1-2 godine,no navodim da su to priče ,ne nekakva sigurna informacija–

Priče sa Korza.

ušao sam u lkri i lkpl jer sam mislio da su perspektivne dionice i da će nakon ulaganja, dovođenja strateških partnera, i sveko-malo dobrih vijesti rasti ali ćini mi se da se tu igraju mutne igre, katastrfa. ne prodajem ih ali da sam ih sada kupio a ne prije dva tri mjeseca bila bi sasvim druga priča. ćini mi se da se za nekoga ruše cijene, makar svako može kupovati u svakom trenutku ako ima para što kod mene nije slučaj…preostaje mi samo ćekati


ušao sam u lkri i lkpl jer sam mislio da su perspektivne dionice i da će nakon ulaganja, dovođenja strateških partnera, i sveko-malo dobrih vijesti rasti ali ćini mi se da se tu igraju mutne igre, katastrfa. ne prodajem ih ali da sam ih sada kupio a ne prije dva tri mjeseca bila bi sasvim druga priča. ćini mi se da se za nekoga ruše cijene, makar svako može kupovati u svakom trenutku ako ima para što kod mene nije slučaj…preostaje mi samo ćekati

Biti će perspektivne za 1-2 -3 godine,jedina greška ti je što si prerano kupio,uz sve navode u tisku koji su intonirani i komentare koje nesmiješ ćitati-jednostavnim riječnikom ,prebrzo si odlučio stati na bid.




Kako stvari stoje možda će ovo biti prodano strancu po 100 kuna po komadu. Ne bi me više ništa začudilo, kakvi kraljevi [lol]

Točno, ipak je ovo Hrvatska. Političari gledaju samo svoj uski interes, a država i društvo sve više tonu. Iako, možda to uopće ne bi bilo loše da se proda po 100 kuna strancu. Oni koji bi ostali u dionici, za par godina bi imali ekstra prinos. Stranac je dokazano bolji gospodar od države (vidjeti pod HT, banke pa čak i INA).
[/quote]
Nemojte zanemarit činjenicu da i po 100 kn ,treba ovo prodati..veliki upitnik da ne bude i niže…ako dođe do prodaje.
pogledajte po koliko su radnici uprihodovali dionice..
[/quote]
mislim da si potpuno u pravu

Da li ovo netko (država) želi pokazati radnicima da je njihov zahtjev za 60kn po dionici opravdan ili…

sve iznad 100kn ste preplatili.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Milosevic-Skegro-unapreduje-nase-gospodarstvo?homesrclink=preporuke

Naj jaća i naj važnija luka

Znaju šta valja zato i ruše menađerčići

fascinantno, dioinca LKRI pala je u kratkom roku sa 260 kn na 150 kn (-42% !!!!) i to nakon ulaska strateškog partnera koji ulaže 500 milijuna kuna u proširenje djelatnosti zajedničke firme koju ima s LKRI!?!? [rolleyes]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

Luka Rijeka je prije nekoliko mjeseci potpisala ugovor o koncesiji i zajedničkom ulaganju s filipinskom tvrtkom, koja u 16 zemalja upravlja sa 22 morske luke. Završetak te investicije učetverostručit će kapacitete luke, što bi trebalo biti samo početak trajnijeg projekta kojim će se Luka Rijeka pojaviti kao bitna luka na cijelom Mediteranu, ali i karti Europe i svijeta. Ona će biti ulaz na buduću nizinsku prugu, odnosno koridor Vb. Sa druge strane, Zagreb je glavno sjecište koridora X koji se proteže od Istanbula prema srednjoj i zapadnoj Europi. Luka Rijeka će biti konkurentnija i svima globalno atraktivnija, prije svega Dalekom istoku. Ne zaboravimo i da imamo sjajnu cestovnu infrastrukturu.
Domagoj Milošević

New Report

Close