LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



LUKA RIJEKA D.D./REDOVNA DIONICA LKRI-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1.
REPUBLIKA HRVATSKA
4.350.999 72,75 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2.
HZZO
484.780 8,11 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3.
HZMO
214.196 3,58 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./CROATIA OSIGURANJE D.D.
167.080 2,79 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5.
ZAGREBAČKA BANKA D.D.
91.251 1,53 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6.
HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D.
70.205 1,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7.
JADROLINIJA
36.920 0,62 Osnovni račun RIJEKA, HRVATSKA
8.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D.
7.184 0,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9.
PBZ D.D.
6.011 0,10 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10.
FUNJAK KATA
4.508 0,08 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
Ukupno: 90,85

Država ( broj 1 ) prodala ( ili šta već ) 5700 komada na dan kada se na burzi trgovalo sa 1344 komada ?!?
Ima li netko logično objašnjenje ? Radnici ?


Imam sačuvano TOP 10 iz 24.01 ove godine od tada do danas je RH rješila cca 36 000 dionica, kao i kapitalni fond HFP-a nekoliko tisuća komada kojima je RH to prebacila, kome , kako , odakle, zašto nitko nema pojma. Ako uzmemo neku prosječnu cijenu od 200 kuna na 38 000 komada to je oko 7 milijuna i 600 tisuća, čini se da RH ovdje ruši cijenu
[/quote]
Ovako je izgledalo 24.01.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Dakle RH je rješila 36 141 dionicu
ZABA skrbnički je rješila 29 617 dionica
HPB Kapitalni na kojeg je RH prebacila dio dionica prije 1863 dionica
Hypo je rješio 1756 dionica
PBZ skrbnički 235 dionica.

Kad se sve zbroji to je 69 612 dionica koje je TOP 10 prodao u ovih 6 mjeseci, a niti jedan veći skupljač se nije pojavio. Gospođa pod brojem 10 je možda prije bila na 11 mjestu,ali je došla u TOP 10 spajanjem dionica RH i HFP-a.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Vaš link

Evo još jedne u nizu izrazito loših vijesti za LKRI, nakon ovakvih projekcija cijena jednostavno mora na 150, da bi dobili još koji skrbnički izvan TOPA 10, ipak treba pripaziti da se ne pređe 4508 dionica desetog dioničara, nakon što je prodano 69 612 [angry]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

LUKA I PROMET OKOSNICE RAZVOJA

U novi Prostorni plan PGŽ-a ucrtano širenje riječke luke na Krk ….

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Rijeka/U-novi-Prostorni-plan-PGZ-a-ucrtano-sirenje-rijecke-luke-na-Krk

jučer kupio još 300kom ,ja ču lagano skupljat imam namjeru dokupa još dosta komada,pozdrav optimistima i ekipi ,a prodava ču vam negdje 2013,2014 [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti


jučer kupio još 300kom ,ja ču lagano skupljat imam namjeru dokupa još dosta komada,pozdrav optimistima i ekipi ,a prodava ču vam negdje 2013,2014 [thumbsup]

Nadam se da si spremio novce za jedno 1,2 miijuna komada. Otprilike toliko država može rasprodati a da ne gubi većinski paket,ne računajući HZZO i HZMO.

Mislim, nije mi jasno zašto država prodaje na taj način da ruši cijenu, nema logike, mogli su je dignuti pa prodati po puno većoj cijeni, iako je to upitnog morala (kojeg nitko u ovoj državi nema).
I to još ruše cijenu pred polugodišnji izvještaj za 2011.
Sad ako izvještaj bude dobar možda se šta pokrene na bolje, ali ako bude loš ode ovo na 120 kn (nedaj bože, jer nemam više za dokup).

Može pitanje znalcima?
Nakon što Luci Rijeka d.d. jednog dana istekne koncesija i državna agencija dodjeli novu koncesiju firmi pod imenom Mate d.d. jer je vlasnik iz istog sela kao ravnatelj agencije, što točno ostaje dioničarima Luke rijeka d.d.?
Pozdrav i hvala


Može pitanje znalcima?
Nakon što Luci Rijeka d.d. jednog dana istekne koncesija i državna agencija dodjeli novu koncesiju firmi pod imenom Mate d.d. jer je vlasnik iz istog sela kao ravnatelj agencije, što točno ostaje dioničarima Luke rijeka d.d.?
Pozdrav i hvala

Koncesija istječe 2040. godine. I ti se brineš što će tada biti sa tvojim dionicama??? [lol]

Ma dobro datum može biti ovakav ili onakav ali uvjek ostaje neugodan osjećaj da kompletna firma ovisi o (samo)volji nekakvoga državnog službenika


Ma dobro datum može biti ovakav ili onakav ali uvjek ostaje neugodan osjećaj da kompletna firma ovisi o (samo)volji nekakvoga državnog službenika

pa država ima preko 75%! valjda će dati sebi (LKRI) koncesiju kad jednom istekne, ne? ili će u međuvremenu svoj dio privatizirati….kako god okreneš, za tebe kao dioničara nema straha [wink]

moji postovi nisu savjet niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

New Report

Close