LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Peromadjar, sjećam se kad ste prije 1.5-2 god pisali (dionica je tada isto bila oko 180 kn) kako dionica sigurno raste, da ima odličnu perspektivu i sve u tom svjetlu, danas kad je tu strateški partner, kad je ulazak u EU puno bliži vi najavljujete pad, mogu li znati na osnovu čega??
P.S volio bih da budete točni isto kao što ste bili i prije 2 god.





135 kn, jel? [lol]
a Filipinci, a ulaganja 70 milja EUR, a očekivani rast prihoda, profita, to je sve ništa? [yawn]

Nije ništa, ali samo to ulaganje nije dovoljno da bi se opravdala ova cijena. Prvenstveno je potrebno uložit i u prateću infrastrukturu, a to je u ovom slučaju nizinska pruga. Jedino tada bi sve ovo imalo smisla. Ovako će bit samo stvorene neke pretpostavke razvoja za neko buduće vrijeme.

Dakle ovim novcem i da se udvostruče prihodi za nekoliko godina ( a neće ), da se i udesetorostruči dobit ( a neće ), dionica ostaje na ovim cijenama skupa. Pa pogledajte fundamente s jedne strane i surove statistike s druge, ne pričam napamet. Rijeka u odnosu na konkurente u sjevernom Jadranu iz godine u godinu zaostaje.
[/quote]
Bljezgariš, prijatelju , bljezgariš. Bolje kupi dok je još ovako jeftino.
[/quote]

Za sada neću kupovat dok ne vidim šta će bit s radnicima i njihovim dionicama.
Vidim da traže nove dionice po nominali od 100 kuna.
[/quote]
To je riješeno. Radnici traže lock up 2 godine a vlada im daje 5 godina. Čak da bude i kako radnici hoće, dionica će prvo otići preko 500 pa se onda nešto vratiti ispod. Ima vremena još ohohoho za najmanje 2 puta debelo zaraditi. Da nema lock up-a onda bi bilo u redu da pada i onda se ja nebi nakrcao što jesam nakon te informacije. Istina po 240 ali smatram da ni to nije bila loša tj. preskupa cijena. a vi čekajte…, kupovat ćete skuplje nego ja. [bye]


Peromadjar, sjećam se kad ste prije 1.5-2 god pisali (dionica je tada isto bila oko 180 kn) kako dionica sigurno raste, da ima odličnu perspektivu i sve u tom svjetlu, danas kad je tu strateški partner, kad je ulazak u EU puno bliži vi najavljujete pad, mogu li znati na osnovu čega??
P.S volio bih da budete točni isto kao što ste bili i prije 2 god.

Tako je, i imao sam pravo, dionica je vrijedila tad 160-170 kuna i ko je kupovao je itekako lijepo mogao zaradit jer je dionica vrijedila kasnije i 250 kuna . A ni danas nije na gubitku.

Samo ja sam očekivao daleko više vijesti od pukog izbora strateškog partnera, zapravo, bio sam uvjeren da ovim izborom konačno paralelno kreće i gradnja nizinske pruge i da će te dvije stvari bit praktički vezana vijest. No kako to inače biva, po tko zna koji put, opet se nitko s naše strane nije udostojio uložit ni kune u tu prokletu željeznicu, niti im je to u planovima za blisku budućnost ( bar ne ovoj garnituri vlade )…stoga…

never surrender






135 kn, jel? [lol]
a Filipinci, a ulaganja 70 milja EUR, a očekivani rast prihoda, profita, to je sve ništa? [yawn]

Nije ništa, ali samo to ulaganje nije dovoljno da bi se opravdala ova cijena. Prvenstveno je potrebno uložit i u prateću infrastrukturu, a to je u ovom slučaju nizinska pruga. Jedino tada bi sve ovo imalo smisla. Ovako će bit samo stvorene neke pretpostavke razvoja za neko buduće vrijeme.

Dakle ovim novcem i da se udvostruče prihodi za nekoliko godina ( a neće ), da se i udesetorostruči dobit ( a neće ), dionica ostaje na ovim cijenama skupa. Pa pogledajte fundamente s jedne strane i surove statistike s druge, ne pričam napamet. Rijeka u odnosu na konkurente u sjevernom Jadranu iz godine u godinu zaostaje.
[/quote]
Bljezgariš, prijatelju , bljezgariš. Bolje kupi dok je još ovako jeftino.
[/quote]

Za sada neću kupovat dok ne vidim šta će bit s radnicima i njihovim dionicama.
Vidim da traže nove dionice po nominali od 100 kuna.
[/quote]
To je riješeno. Radnici traže lock up 2 godine a vlada im daje 5 godina. Čak da bude i kako radnici hoće, dionica će prvo otići preko 500 pa se onda nešto vratiti ispod. Ima vremena još ohohoho za najmanje 2 puta debelo zaraditi. Da nema lock up-a onda bi bilo u redu da pada i onda se ja nebi nakrcao što jesam nakon te informacije. Istina po 240 ali smatram da ni to nije bila loša tj. preskupa cijena. a vi čekajte…, kupovat ćete skuplje nego ja. [bye]
[/quote]

Kolega Lojtra, to nije rješeno. Il vi ne shvaćate šta točno radnici žele?

Sindikalisti i umirovljenici Luke umjesto modela primijenjenog u Pločama, traže od Vlade da odlukom omogući upis i kupnju dionica sadašnjim radnicima i umirovljenicima po nominalnoj cijeni od 100 kuna, uz jedan posto popusta za svaku godinu radnog staža u Luci Rijeka i popust od 50 posto za plaćanje dionica jednokratno u gotovini. Moratorij za prodaju dionica pri tom bi bio dvije godine, za razliku od pet godina koliki je u Pločama. Takav je prijedlog upućen i Petru Čobankoviću kao predsjedniku Upravnog odbora Hrvatskog fonda za privatizaciju, od kojeg je zatražen i hitan sastanak radi ubrzanja procesa…

..uz dionice koje su sada u posjedu radnika Luke s otkupom novog paketa u rukama radnika i umirovljenika bilo bi oko 25 posto vlasništva Luke.

Pa krasno, obzirom na sadašnje uvjete i fundamentalne prilike, ja da sam radnik prvi bi po isteku te 2 godine prosuo po bidu sve šta kupim po 100 ( ili manje ) kuna. Al to je samo moje mišljenje. I ja nisam radnik Luke.

never surrender

Crobex 11,neki dan sam vam napisao šta slijedi na dionici a Vi ste ma podcijenili.Nekad sam i ja bio mlad i naivan ali sa godinama čovjek stekne neko iskuvstvo.P.S.za par dana premijerka Kosor otvara cestu u Rijeci pa če Vam dionica malo gore,a nakon toga kud koji mili moji ! Lijep pozdrav


Crobex 11,neki dan sam vam napisao šta slijedi na dionici a Vi ste ma podcijenili.Nekad sam i ja bio mlad i naivan ali sa godinama čovjek stekne neko iskuvstvo.P.S.za par dana premijerka Kosor otvara cestu u Rijeci pa če Vam dionica malo gore,a nakon toga kud koji mili moji ! Lijep pozdrav

Neznam čime ste pozvani baš danas da kažete kako ste bili u pravu, koliko se sjećam vi ste spominjali cijenu od 130-150 kn a cijena je danas 180kn i ako ste pratili trgovinu mogli ste primjetit uistinu inpresivan otpor daljnjem padu na toj cijeni.







135 kn, jel? [lol]
a Filipinci, a ulaganja 70 milja EUR, a očekivani rast prihoda, profita, to je sve ništa? [yawn]

Nije ništa, ali samo to ulaganje nije dovoljno da bi se opravdala ova cijena. Prvenstveno je potrebno uložit i u prateću infrastrukturu, a to je u ovom slučaju nizinska pruga. Jedino tada bi sve ovo imalo smisla. Ovako će bit samo stvorene neke pretpostavke razvoja za neko buduće vrijeme.

Dakle ovim novcem i da se udvostruče prihodi za nekoliko godina ( a neće ), da se i udesetorostruči dobit ( a neće ), dionica ostaje na ovim cijenama skupa. Pa pogledajte fundamente s jedne strane i surove statistike s druge, ne pričam napamet. Rijeka u odnosu na konkurente u sjevernom Jadranu iz godine u godinu zaostaje.
[/quote]
Bljezgariš, prijatelju , bljezgariš. Bolje kupi dok je još ovako jeftino.
[/quote]

Za sada neću kupovat dok ne vidim šta će bit s radnicima i njihovim dionicama.
Vidim da traže nove dionice po nominali od 100 kuna.
[/quote]
To je riješeno. Radnici traže lock up 2 godine a vlada im daje 5 godina. Čak da bude i kako radnici hoće, dionica će prvo otići preko 500 pa se onda nešto vratiti ispod. Ima vremena još ohohoho za najmanje 2 puta debelo zaraditi. Da nema lock up-a onda bi bilo u redu da pada i onda se ja nebi nakrcao što jesam nakon te informacije. Istina po 240 ali smatram da ni to nije bila loša tj. preskupa cijena. a vi čekajte…, kupovat ćete skuplje nego ja. [bye]
[/quote]

Kolega Lojtra, to nije rješeno. Il vi ne shvaćate šta točno radnici žele?

Sindikalisti i umirovljenici Luke umjesto modela primijenjenog u Pločama, traže od Vlade da odlukom omogući upis i kupnju dionica sadašnjim radnicima i umirovljenicima po nominalnoj cijeni od 100 kuna, uz jedan posto popusta za svaku godinu radnog staža u Luci Rijeka i popust od 50 posto za plaćanje dionica jednokratno u gotovini. Moratorij za prodaju dionica pri tom bi bio dvije godine, za razliku od pet godina koliki je u Pločama. Takav je prijedlog upućen i Petru Čobankoviću kao predsjedniku Upravnog odbora Hrvatskog fonda za privatizaciju, od kojeg je zatražen i hitan sastanak radi ubrzanja procesa…

..uz dionice koje su sada u posjedu radnika Luke s otkupom novog paketa u rukama radnika i umirovljenika bilo bi oko 25 posto vlasništva Luke.

Pa krasno, obzirom na sadašnje uvjete i fundamentalne prilike, ja da sam radnik prvi bi po isteku te 2 godine prosuo po bidu sve šta kupim po 100 ( ili manje ) kuna. Al to je samo moje mišljenje. I ja nisam radnik Luke.
[/quote]

Dakle,ako smijem…
Uopće mi nije jasno zašto bi itko ovog Lojtru oslovljavao sa ‘kolega’ (nije mi jasno ni zašto se ovdje ljudi međusobno tako oslovljavaju) jer što taj istrkelja i izlupeta vrlo je rijetka sposobnost, skoro pa endemična.
Apsolutno ste/si u pravu u tvrdnji da još ništa nije riješeno jer doista nije, ali neki se ovdje uhvate za dio koji su čitali ili čuli negdje pa pomisle kako to može biti relevantan podatak koji će utjecati na cijenu dionice. Dakle, ne zna se još što će biti sa dionicama radnika.

Po mom mišljenju, a ono naravno uopće ne mora ispravno, radnici neće nakon lock-upa baš odmah prodavati iznad 100 kuna za neku crkavicu da dobiju bilo što.
Dakle, strateški partner i njegova ulaganja su pozitivna vijest, proširenje Brajdice također, a ono je pri kraju i ako pogledate sa nekog prozora u istočnom dijelu Rijeke to se zaista i vidi. Te dvije stvari bi trebale utjecati na povećanje prometa, elem i na cijenu dionice.
Cesta D 404 rasterećuje promet kroz grad, no ne znam koliko će ona imati utjecaja na povećanje prometa.
Željeznica svakako hoće no to neće tako skoro. U Bakru bi se trebao realizirati onaj dio koji se tiče uvoza automobila,a i oni dogovori i interesiranja o luci Rijeka iz Srbije bi također trebao imati utjecaja na cijenu i to bi moglo biti prije.

nema se ovdje što reći osim da je ovdje na djelu AKUMULACIJA dionica LKRI od strane većih igrača…. znaju to i ovi što lupetaju o 135 kn, ali dečki moraju odraditi posao za gazde…zato, nemojmo im zamjeriti

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!



Po meni prvi target 160, drugi target 135 kuna.


I sam imam ovu dionicu u portfelju, al realan sam čovjek pa vidim u kojem smjeru sve to ide.

znači imaš LKRI u portfelju, uvjeren si u pad LKRI na 135 kn, ali sad ne želiš prodati na +180 kn?
kako te nije sram pisati ovakve drukerske gluposti???
[/quote]

to ste odlično primijetili kolega bembo

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

Dragi kolege i kolegice pročitajte Novi List, cesta D-404 ima tehnički prijem 23.05., nakon toga im treba jedno tjedana dana ako bude sve u redu da otvore cestu. Ovaj put Jaca nije lagala! [shocked]

Odlicne vijesti,a meni je jako drago sto je likvidnost u zadnjem tjednu na ovoj dionici utrostrucena,netko to fino kupuje ali i blokira da jos stoji na ovoj niskoj cijeni.
Nadam se da ce uskoro pustit da krene

Cijeli crobex se budi, izgleda da je završila crvena serija [wink]

New Report

Close