LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



135 kn, jel? [lol]
a Filipinci, a ulaganja 70 milja EUR, a očekivani rast prihoda, profita, to je sve ništa? [yawn]

Nije ništa, ali samo to ulaganje nije dovoljno da bi se opravdala ova cijena. Prvenstveno je potrebno uložit i u prateću infrastrukturu, a to je u ovom slučaju nizinska pruga. Jedino tada bi sve ovo imalo smisla. Ovako će bit samo stvorene neke pretpostavke razvoja za neko buduće vrijeme.

Dakle ovim novcem i da se udvostruče prihodi za nekoliko godina ( a neće ), da se i udesetorostruči dobit ( a neće ), dionica ostaje na ovim cijenama skupa. Pa pogledajte fundamente s jedne strane i surove statistike s druge, ne pričam napamet. Rijeka u odnosu na konkurente u sjevernom Jadranu iz godine u godinu zaostaje.
[/quote]
Bljezgariš, prijatelju , bljezgariš. Bolje kupi dok je još ovako jeftino.

netko ima informaciju?

Mislim da je ovo posao za hanfu….


netko ima informaciju?

da i krca se….za sad 2800 komada, a novi nalog od 1000 komada je na kupnji na 176,31 kn

Bome , nekome ne uspijeva pokušaj rušenja, kupuje se na veliko… izgleda da neka informacija slijedi…

Šta su digli luku u zrak, kakve su ovo rasprodaje?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Bome , nekome ne uspijeva pokušaj rušenja, kupuje se na veliko… izgleda da neka informacija slijedi…

netko se istresao, ali kupnja je neuobičajeno jaka, izgleda da ulazi neki veći igrač….ne bi me čudilo da do kraja tjedna ode na +200 kn

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje



@peromadjar

To sto vi pricate kolega nije točno.
Dakleko smo mi od toga da smo iskoristili kapacitet i postojeće pruge i cesta.
POstojeća infrastruktura (sadašnja pruga i sadašnja autocesta) je dovoljna za barem 3 puta veći promet od sadašnjeg u luci.
Luka može do cca 500.000 kontejnera odraditi glatko sa sadašnjom infrastrukturom. Nakon toga počet će problemi.

Koji dio rečenog nije točan?

Pa naravno da nije iskorišten kapacitet, pa u prethodnom postu sam rekao, citiram: ovdje je usko grlo za zaradu premalen godišnji prekrcaj robe i katastrofalna iskoristivost. A ova investicija po pitanju toga neće pomoći, osim šta će se dodatno povećati kapaciteti. Al šta će vam širenje kapaciteta kad nema zasićenosti dosadašnjih kapaciteta? A nema zasićenosti jer je preskup transport dalje cestom, šta će reći da nedostaje nizinska pruga kao daleko jeftiniji i pristupačniji modalitet za transport, šta će reći da je luka nekonkurentna u odnosu na ostale luke sjevernog Jadrana.

Možemo dalje filozofirat koliko hoćemo al to je tako. Stanje će se nešto popravit ulaskom u EU ( zbog carine ), al do tad tri dana jahanja. Previše je bilo propuštenih prilika.

Zato sam i rekao da treba prvenstveno uložit u prateću infrastrukturu ( čitaj: nizinska pruga ), da bi ovakvo ulaganje u osnovnu infrastrukturu ( čitaj: kontejnerski terminal ) imalo smisla.

Dakle, koji navedeni dio koji sam rekao nije točan?

I sam imam ovu dionicu u portfelju, al realan sam čovjek pa vidim u kojem smjeru sve to ide.

never surrender




135 kn, jel? [lol]
a Filipinci, a ulaganja 70 milja EUR, a očekivani rast prihoda, profita, to je sve ništa? [yawn]

Nije ništa, ali samo to ulaganje nije dovoljno da bi se opravdala ova cijena. Prvenstveno je potrebno uložit i u prateću infrastrukturu, a to je u ovom slučaju nizinska pruga. Jedino tada bi sve ovo imalo smisla. Ovako će bit samo stvorene neke pretpostavke razvoja za neko buduće vrijeme.

Dakle ovim novcem i da se udvostruče prihodi za nekoliko godina ( a neće ), da se i udesetorostruči dobit ( a neće ), dionica ostaje na ovim cijenama skupa. Pa pogledajte fundamente s jedne strane i surove statistike s druge, ne pričam napamet. Rijeka u odnosu na konkurente u sjevernom Jadranu iz godine u godinu zaostaje.
[/quote]
Bljezgariš, prijatelju , bljezgariš. Bolje kupi dok je još ovako jeftino.
[/quote]

Za sada neću kupovat dok ne vidim šta će bit s radnicima i njihovim dionicama.
Vidim da traže nove dionice po nominali od 100 kuna.

never surrender


Po meni prvi target 160, drugi target 135 kuna.


I sam imam ovu dionicu u portfelju, al realan sam čovjek pa vidim u kojem smjeru sve to ide.

znači imaš LKRI u portfelju, uvjeren si u pad LKRI na 135 kn, ali sad ne želiš prodati na +180 kn?
kako te nije sram pisati ovakve drukerske gluposti???

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.



Po meni prvi target 160, drugi target 135 kuna.


I sam imam ovu dionicu u portfelju, al realan sam čovjek pa vidim u kojem smjeru sve to ide.

znači imaš LKRI u portfelju, uvjeren si u pad LKRI na 135 kn, ali sad ne želiš prodati na +180 kn?
kako te nije sram pisati ovakve drukerske gluposti???
[/quote]

Kolega ništa ne ide pravocrtno. A ja sam iznio jedan od tehničkih scenarija.

Uostalom, neovisno o tome kako će se situacija rasplest, kad sam ja to rekao da ne želim prodat na iznad 180?

never surrender


Šta su digli luku u zrak, kakve su ovo rasprodaje?

Mislim da su popucali neki marđini, ukoliko ih je neka od banaka odobravala!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close