LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

doko o cemu ti pricas

pa na jadranska vrata od tih 70 milja eura otpada samo 15 milja…sve ostalo znaci 55 milijuna eura je ulaganje u luku rijeku


Nisi spomenuo činjenicu da sada tih preostalih 49% ima znatno veću vrijednost nego prijašnjih 100%, s obzirom na toliki priljev kapitala, a da ne spominjem šta će jedna vodeća luka koja upravlja sa 22 terminala u 16 zemalja, napraviti u dosljedno vrijeme od Jadranskih vrata i gdje će ih ”lansirati”!!
Obzirom da je Luka Rijeka d.d. vlasnik tih 49%, to se direktno manifestira na povećanju vrijednosti njene imovine tj. same dionice (LKRI-R-A), pa barem nekoliko puta narednih par godina… [wink]

Svaki laik sad može zaključiti gdje se penje realna vrijednost dionice Luke Rijeka d.d. koja je do nedavno bila ”osuđena na propast”…


da pojasnimo skeptičnima
netko ulaže u tvrtku kćer 70 mil eura za 51% vlasništva
znači da sada preostalih 49 vrijedi za 34.3 mil eura više
ni orao ni kopao a palo s neba 34.3 mil eura
za najam terminala brajdica na 30 godina,znači ne zemljište ono ostaje vlasništvo lkri
bit će uluženo u poslovanje što će povećati dobit od koje je pola od lkri
svih tih 30 godina će taj netko sebi zaraditi lovu da povrati uloženo
još toliko lkri da ne radi ništa
tko zna ako oni neznaju sa 22 luke u svijetu koliko je tu potencijal
pa nije li ovo posao iz snova
samo ležiš drugi ulažu a dobit se djeli na pola i još mu
nakon trideset godina opet uzet lovu za pravo koncesije[rolleyes]
i nema sumnje da će novi partner biti "fer" jer inače nema nove koncesije [cool]
plan je u roku par godina povećati promet 500%[shocked]
e sad da uprava lkri isto napravi i sa ostalim tvrtkama kćerima
eto nas na četveroznamenkastoj cijeni dionice[thumbsup]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Znači stranci ne ulaze u vlasništvo LKRI nego uzimaju 51% suvlasništva tvrtke Jadranska vrata? što ako im vlada za koju godinu proda i preostalih 49% Jadranskih vrata?
uz to, nema javne ponude za dionice LKRI, nema dokapa LKRI, nema ničega za LKRI! [undecid]

ovo što govoriš ima smisla, lkri ima 4 tvrtke kćeri i ako ih sve prodaju što onda ostaje od same lkri prazan skup, a da je tako citat iz večernjeg

Privatizacija Luke Rijeka najavljena je prije tri godine, kada se predvidjelo osnivanje četiri-pet tvrtki, od kojih bi svaka gospodarila svojim terminalom i bavila se specijaliziranim vrstama tereta, dok bi Luka Rijeka zadržala kontrolni vlasnički paket u svakoj novoj tvrtki. Prva na redu za privatizaciju bila je tvrtka Jadranska vrata, koja je u 100-postotnom vlasništvu Luke Rijeka i koja vodi najvredniji lučki posao, odnosno terminal na Brajdici

Ulaganja u Hrvatsko gospodarstvo su neminovna i to je očekivano.Pa zašto pljujete na nešta šta je u ovom trenutku Hrvatskoj prijeko potrebno.Zašto Hrvatska ulaže u željeznice,pa zbog tranzita od Rijeke na dalje.Upošljavaju se naši besposleni građevinarci,brodari imaju više posla…..pa sve je povezano.Zanima me Vaše mišljenje o cijeni dionice u ponedjeljak i daljnje kretanje.Pitam zbog modela LKRI,odnosno kako će to izgledati na LKPC.Definitivno i ona ide na ženidbu samo u puno jačem obliku.S poštovanjem i hvala.Još jednom sve čestitke.

peyo

LKRI je nova zvijezda na početku novog tjedna . Amerikanci znaju znanje.. Donose nove tehnologije i novi management ; ne znam što je važnije.

PS. Bakarska se danas hladi .

ako se ovo gore odnosi na mene ja ne pljujem već pokušavam razjasniti situaciju radi nas malih dioničara i radi te cijene koju spominjete

ponavljam još jednom ako prodaju sve četiri tvrtke kćeri čega sam ja onda vlasnik

Slažem se sa svime izrečenim, ali bi i dodao da je sve to već uračunato u cijenu dionice.

Ništa se spekularno neće desiti jer tržište nema snage za rast.
Pogledaj amere u Petak,Azija otvara u minusu ,pa tako i Evropa za njima.
Dionica je u Petak trebala napravit skok od nekih 12-13%,pa tako da kad izadje
službena vijest odradila još nekih 5-6% al nažalost nije tako.
Smatram da smo u Ponedjeljak u minusu oko 1% (crobi) promet oko 15-ak milja,a
sto se tiče ove dionice ona će prvih minuta potegnuti nekoliko procenata i onda se
vraća oko 1% jer neće biti dovoljno snage za održati pozitivnu cijenu.

Lp i čekanje do uzleta tržišta i dionica bi mogla odraditi lijepi rast

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Za mene je ova vijest dobra, odlična čak. Svi koji ne misle, odnosno oni koji misle da je negativna, beznačajna i slično, mogu prodati dionice u ponedjeljak za 250 kn (nešto mi govori da to neće biti problem) pa su se riješili brige!
Pozdrav i optimistima i onim drugima.
U zdravlje!

Čuvaj nas bože srpskoga junaštva i Hrvatskog poštenja.Pa ako na ovakve vijesti cijena ne odleti u nebo onda je najbolje staviti ključ u bravu na zse.

peyo

U Petak sam se zamalo zaletio i kupio dionicu i kad sam vidio da to nema snage odustao-srećom.
Svi smo znali tu vijest u Petak i upitajte se zašto je bilo prodaje doticne dionice?
Zasto ja kupio bilo koju dionicu u Ponedjeljak kad ocekivam pad tržište i prometa ova dva / tri tjedna.
Mislim da će TK ići gore i da će nastat pozitivna klima tek kad se budu objavljivati dobitnici natječaja , a to je tamo negdje sredinom cetvtog mjeseca.

Gledate li vi uopće vijesti i kakva je klima u HR?

Cuvajte svoje novce!
Bit će prilika dobrih za nekoliko dana

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Čuvaj nas bože srpskoga junaštva i Hrvatskog poštenja.Pa ako na ovakve vijesti cijena ne odleti u nebo onda je najbolje staviti ključ u bravu na zse.

Pogledaj kolega unazad 1-2 stranice moj post gdje sam rekao da se nekupuje jer vas čeka
prodaja nekih 700 tisuća kuna, a promet na ovoj dionici je vrhunski 300-400 t. Kn.
Izgleda da sam bio u pravu. dionica je skocila nekoliko minuta i vratila se ispod pocetne cijene .

Oprezno u ponedjeljak nemojte da Vas sisaju.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close