LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@plavi [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [wink]

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Ovdje ću ulupati 50% portfelja. I danas sam kupio na 161x,00 sedam komada. Povećao prosijek ali nije me briga. Ovdje ću biti miran.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Slijed događaja bi bio slijedeći:
0. Skupština i izglasavanje predloženog uz pravo prvenstva postojećih dioinčara za 1. krug
1. Čeka se prospekt
2. Ide objava cijene u dokapitalizaciji
3. Tržište shvača da nema prodaje dionica postojećih dioničara zbog dokapitalizacije po nominali, diže se cijena dionice zbog ogromnog priljeva novog kapitala, povećanja book-a poslovanja, do tada će već biti u medijima o konkretnim zainteresiranim pravnim osobama za 2. krug.
4. Ide javni poziv i poziva se postojeće dioinčare da sudjeluju u 1. krugu dokapitalizacije, koji tada djelom sudjeluju, ako se ostvari točka 3. ( porast cijene dioince po obajvi javnog prospekta )
5. Postojeći dioničari djelom dokapitaliziraju ostatak ide u 2. krug institucijonalnim investitorima / strateškom partneru ( nejasno je jedino da li je cijena ista u 1. i 2. krugu )
Teoretski mali mogu sudjelovati u 2. krugu, ali u praksi vjerojatno ne, jer će se paketi dati institucionalnim investitorima / strateškom partneru.
6. Dolazi do velikih promjena u vlasničkoj strukturi, vjerojatni ulazak u 1. kotaciju, kupovina djela novih institucionalnih ulagača dionica na burzi, daljnji rast cijene sukladno dobroj perspektivi i odličnim rezultatima tvrtke
7. Nova dokapitalizacija ( piše u roku od 5 godina ), opet po nekoj " tržišnoj " ili blizu te cijene – ulazak još jednog ili povečanje udjela strteškog investitora ( po onome što smo ćuli moguće EBRD ).

To bi bilo otprilike to, ne zna se omjer jedino.. i to bi moglo biti jako bitno, posebno ako cijena skoči, što je za očekivati, po objavi prospekta.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

P.S. Sve ovo je nakon detaljnog proučavanja prospekta nekolicine strručnjaka i potrage za sličnim modelom na ZSE, uz još par sitnica…

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Što kažete na ovo:
Vlada dokapitalizirala HPB sa 450 mil. kn

Vlada je zapravo donijela odluku o kupnji dionica u iznosu 449.998.896 kuna iz sredstava državnog proračuna, i to za 255.536 redovnih dionica izdanih u svrhu dokapitalizacije jedine državne banke. Navedene dionice nominalnog iznosa 1100 kuna predstavljaju 29,08 posto temeljnog kapitala HPB-a.

Vaš link

To nema veze sa LKPC, zbog HPB-a je vlada radila rebalans proračuna da može dokapitalizirati HPB, za LKPC sredstva nisu osigurana u proračunu + država mora pasti na 20-25 % udjela u temeljnom kapitalu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Moje mišljenje je da su zadnjih dva dana prodavali oni koji su kupovali u padu do 1160kn te sada lovili vlakiće na drugim dionicama. Čisto trejderski…a zakaj i ne, ovdje su u par dana skinuli cca 40% čistog i idu dalje…. I ja sam kupovao po 1220 i 1300 i nije mi palo na pamet da kapitaliziram i ulazim u druge, jer smatram da će ovo biti jako dobra priča i zato sam u ovoj dionici cca 2 god. i strpljivo sam čekao ovaj dokap. Ali to sam samo ja….
Stojte mi dobro kolege forumaši i sportski pozdrav [wink]

Mean people suck and nice people swallow!

Plavi pročitaj malo o dokapitalizaciji jadranske banke. Uvijek postoji rizik i zato nemoj baš sva jaja u istu košaru…

To nema veze sa LKPC, zbog HPB-a je vlada radila rebalans proračuna da može dokapitalizirati HPB, za LKPC sredstva nisu osigurana u proračunu + država mora pasti na 20-25 % udjela u temeljnom kapitalu.

lp


Hvala na odgovoru, nisam to znao.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Nema tu nikakvih gapova, dva skrbnička izlaze i izlaziće još par dana jer će u tome vremenu ostati bez dionica, treba biti pametan i kaskadno kupovati po malo, ovo je dionica koja vrijedi i koja i u ovoj krizi obara rekorde, ali zašto bi ja glumio heroja pa im se postavljao da se istovaraju kada oni to i tako i tako će napraviti, ja po malo dokupljujem na svakoj razini po 20 komada tako sam radio i prije mjesec dana i plus je bio ogroman vjerujem da će ovaj puta biti još veći jer ću skupiti puno više komada.

Pa ako voliš trgovati, ovdje će svakako biti prilike i za dokupe i za prodaju. Osobno ne volim trgovati u slučaju kad čekam daljnji rasplet događaja. [thumbsup]

Daj molim te malo pojasni ovo. Država ima 61%, a za izglasati dokapitalizaciju im treba 75% prisutnih glasova. Znači da bi prijedlog većinskog dioničara pao, trebaju se skupiti vlasnici više od 20% dionica koji će glasati protiv prijedloga većinskog dioničara.

Sam si pojasnio, osim ako ne smatraš da će mali dioničari biti zastupljeni na skupštini u dovoljnom broju. Zvuči puno 25%, ali top 10 ako izuzmemo državu ima skoro polovicu tih glasova, a nekako sumnjam da bi preostali mali glasali na svoju štetu.

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Slijed događaja bi bio slijedeći:
0. Skupština i izglasavanje predloženog uz pravo prvenstva postojećih dioinčara za 1. krug
1. Čeka se prospekt
2. Ide objava cijene u dokapitalizaciji
3. Tržište shvača da nema prodaje dionica postojećih dioničara zbog dokapitalizacije po nominali, diže se cijena dionice zbog ogromnog priljeva novog kapitala, povećanja book-a poslovanja, do tada će već biti u medijima o konkretnim zainteresiranim pravnim osobama za 2. krug.
4. Ide javni poziv i poziva se postojeće dioinčare da sudjeluju u 1. krugu dokapitalizacije, koji tada djelom sudjeluju, ako se ostvari točka 3. ( porast cijene dioince po obajvi javnog prospekta )
5. Postojeći dioničari djelom dokapitaliziraju ostatak ide u 2. krug institucijonalnim investitorima / strateškom partneru ( nejasno je jedino da li je cijena ista u 1. i 2. krugu )
Teoretski mali mogu sudjelovati u 2. krugu, ali u praksi vjerojatno ne, jer će se paketi dati institucionalnim investitorima / strateškom partneru.
6. Dolazi do velikih promjena u vlasničkoj strukturi, vjerojatni ulazak u 1. kotaciju, kupovina djela novih institucionalnih ulagača dionica na burzi, daljnji rast cijene sukladno dobroj perspektivi i odličnim rezultatima tvrtke
7. Nova dokapitalizacija ( piše u roku od 5 godina ), opet po nekoj " tržišnoj " ili blizu te cijene – ulazak još jednog ili povečanje udjela strteškog investitora ( po onome što smo ćuli moguće EBRD ).

To bi bilo otprilike to, ne zna se omjer jedino.. i to bi moglo biti jako bitno, posebno ako cijena skoči, što je za očekivati, po objavi prospekta.

[thumbsup]

lp

svaka čast, lijepo si to razradio, da im ti ne pišeš možda te akte? nekako si previše točno upućen u sve što se tamo zbiva? [wink] [thumbsup]

ajde prijatelji petina i zeba, srušite je još samo tridesetak kuna i krećem s dosta love unutra. prodao sam na 1750 i kupnja na 1550 mi je ko kec na desetku

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!


ajde prijatelji petina i zeba, srušite je još samo tridesetak kuna i krećem s dosta love unutra. prodao sam na 1750 i kupnja na 1550 mi je ko kec na desetku

Ja svoje ne prodajem do daljenjega a vidim na kupnji tvojih cijelih 6 kom [shocked].Nema sta VELIKI INVESTITOR SA JOS VECIM ISKUSTVOM.

kupnja
1.550,01- 6kom

Tvoj ce bid zaustavit pad [lol]

New Report

Close