LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pritisak na prodaji je prevelik, predlažem povlačenje na rezervne položaje negdje oko 1500, pa da im tu napravimo jednu dobru sačekušu.

A ljepo sam vam rekao da sam prodao u petak i da ode u građevinare


A ljepo sam vam rekao da sam prodao u petak i da ode u građevinare

Pa sta se vracas ovdje ,da nam solis pamet.


A ljepo sam vam rekao da sam prodao u petak i da ode u građevinare

Ti da nešto znaš ne bi svako pet dana imao novi nick, veliki prodaju i to je sigurno ali ne mogu ni oni dovjeka prodavati, ponestaće municije u to sam siguran, prava dionica koja će u budućnosti vrijediti puno više.



Evo moj zaključak:

1) budući da se unaprijed ne zna tko će od postojećih dioničara sudjelovati u prvom krugu, a mora se dati jednaka šansa i isti uvjeti svima (pa i državi), u prvom krugu svaki dioničar za dvije koje ima može kupiti cca tri nove dionice (i ne više od toga)

2) prvi krug završi i onda se gleda je li šta ostalo za drugi krug (vjerojatno jest) i u drugom krugu po istoj cijeni mogu sudjelovati svi, a ne samo postojeći dioničari i ako je veći interes nego što ima dionica, onda se primjenjuje odluka o alokaciji dionica.

imam pitanje:
nije li glupo sada kupovati dvije po 1.600 (ili 2.000 ili 3.000) kn da bi dobio tri po npr. 400 kn kada će netko drugi u drugom krugu moći kupiti tri po 400 kn a da ne plaća članarinu od 1.600 (ili više) kn?

molim nekog koji kuži da mi objasni. [undecid]

Potpuno si krivo zaključio, što je neku ruku dobro za tebe, ne moraš mozgati da li ćeš i po koliko kupiti.
Problem imaju postojeći dioničari, da li i po koliko dokupiti.
Kao i svi drugi koji ne znaju da li i po kojoj prihvatljivoj cijeni.

Po tebi se ne isplati sada postati dioničarm jer pa što.. ionako ćeš to moći kupiti po istim uvjetima kao i svi ostali građani i pravne osobe u Hrvatskoj.
AJME…

[lol]

lp
[/quote]
I dalje ostaju bar 4 stvari nejasne.

1) koja će biti cijena u prvom krugu?
2) hoće li se u prvom krugu moći dobiti samo 3 nove za postojeće 2 ili će se moći upisati npr. 10 ili 100 na postojeće 2, pa će se ako država i ostali ne sudjeluju na kraju u prvom krugu dobiti puno više od 3 na postojeće 2?
3) koja će biti cijena u drugom krugu, ista kao u prvom ili veća, i kad će se ona određivati, prije ili nakon prvog kruga?
4) kakva će biti alokacija kod drugog kruga, a vidimo da ni kod prvog nije jasno?

cijena pada između ostalog i zbog netransparentnosti objave dokapitalizacije jer to stvara nepovjerenje kod investitora. vjerojatno ćemo na kapaljku dobivati dodatne informacije do kraja prvog mjeseca, a bojim se i kasnije.

plavi, bez obzira na tvoje ismijavanje, moje pitanje je i dalje aktualno: isplati li se sada kupovati po ovoj cijeni. praktički se radi o kocki, jer odgovor na pitanje broj 2) bitno mijenja na stvari.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Fino fino gap se popunjava a vi fino prodajte [tongue]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Izgleda da neki prodaju, jer misle da će moći kupovati u dokapitalizaciji po 400 kuna, ili po 1000.
Preporuka za takve, nazovite u LKPC, pa ćete ćuti što će vam reći na to.

Nema dokapitalizacije po nominali niti po nekoj cijeni koja će dovesti do naglog porasta, pa pada cijene.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Fino fino gap se popunjava a vi fino prodajte [tongue]

Digli ste mi iz usta.Svaka cast. Mislio sam na GAP .Vidjet cemo.


Izgleda da neki prodaju, jer misle da će moći kupovati u dokapitalizaciji po 400 kuna, ili po 1000.
Preporuka za takve, nazovite u LKPC, pa ćete ćuti što će vam reći na to.

Nema dokapitalizacije po nominali niti po nekoj cijeni koja će dovesti do naglog porasta, pa pada cijene.

lp


Daj ti to prevedi.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene



Izgleda da neki prodaju, jer misle da će moći kupovati u dokapitalizaciji po 400 kuna, ili po 1000.
Preporuka za takve, nazovite u LKPC, pa ćete ćuti što će vam reći na to.

Nema dokapitalizacije po nominali niti po nekoj cijeni koja će dovesti do naglog porasta, pa pada cijene.

lp


Daj ti to prevedi.
[/quote]
DONT PANIC [thumbsup]


Izgleda da neki prodaju, jer misle da će moći kupovati u dokapitalizaciji po 400 kuna, ili po 1000.
Preporuka za takve, nazovite u LKPC, pa ćete ćuti što će vam reći na to.

Nema dokapitalizacije po nominali niti po nekoj cijeni koja će dovesti do naglog porasta, pa pada cijene.

lp

to bi značilo da dokapitalizacija ide po tržišnoj cijeni?

što bi, usput rečeno, jedino bilo normalno i zdravo i kako se radi u normalnim društvima

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Izgleda da neki prodaju, jer misle da će moći kupovati u dokapitalizaciji po 400 kuna, ili po 1000.
Preporuka za takve, nazovite u LKPC, pa ćete ćuti što će vam reći na to.

Nema dokapitalizacije po nominali niti po nekoj cijeni koja će dovesti do naglog porasta, pa pada cijene.

lp

to bi značilo da dokapitalizacija ide po tržišnoj cijeni?

što bi, usput rečeno, jedino bilo normalno i zdravo i kako se radi u normalnim društvima
[/quote]
to bi bilo fantasticno…
onda bi se multipla p/b fino popravila

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close