LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A što je sa tobom, tržiš nešto ili samo kradeš bogu dane po forumiima?

većinom iz šupljeg u prazno

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

može li kolega Plavi komentirat trgovanje na ovoj dionici?
u zadnje vrijeme kupnje nema, prodaja se množi, što se događa?
da li drži svoje?

lp

parangal,

tri su stvari na ovoj dionici trenutno bitne;

1. Očekivanja od dokapitalizacije na žalost neće biti na razini naših očekivanj – dioničara
2. Kinezi više vremena provode na Kvarneru
3. U, I, oko LKPC se radi i gradi više nego ikad

… cjena dionice bi mogla ipak malo skliznuti ali ne ispod 1500, tu ću ja dat podršku sa stotinjak komada a znam tko bi se još mogao naći od kupaca na toj cijeni
… potencijal je nevjerojatan, al obzirom da je nas većina nestrpljiva sami odlučite što dalje

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


*LoodyAllen, da se razumijemo, ja nikada ne drukam a LKPC nema niti potrebe drukati!

Moje dionice čekaju dokapitalizaciju, zadnju kupovinu sam imao prekjučer po 1620 a danas sam se prepucavao na 1470,07-1505,07 sa 35 kom ali zainteresiranih prodavača nije bilo…neka, ja sam uporan i pričekati ću pa možda nešto uleti prije lansiranja [cool]

Hm zanimljiva mi je situacija oko luke i njene cjene ne tako davno smo čamili na 1350kn dok su neki skupljali svakodnevno pa skok na 1650kn pa opet skokić na 2000 kn ali kratko šteta zbog nejasnog dokapa koi mora biti dobar ali spor za neke koi nemaju živčića šteta.I kao što se primjeti i sada se skuplja nalagano skuplja se jer se računa na rast a nikako na pad jer u ljepoj našoj uvijek je netko korak ispred—- pozdravčić.

jel se netko javio malom dionicaru oko osnivanja udruge. osnivanje zna trajati i po dva mjeseca, a odluka vlade bi nas mogla iznenaditi. nekako imam feeling da ce povlasteni upis imati radnici dionicari, a mi ostali pljuc. vec poznati scenarij osiromasenja gradjana…

Poštovane kologe, molim vas da procjenite sljedeći scenarij :

1. Ide se u dokapitalizaciju( jer treba sredstava za razvoj Luke) i to po zadnjem predloženom modelu iz 2007.
2. Država sudjeluje u dokapitalizaciji s cca 76 miliona kuna od potrebnih navedenih 125 miliona.( ako se ima najavljenih 400 miliona kuna za dokapitalizaciju HPB ima se i za LKPC)
3. Ide se u privatizaciju, sljedom prikupljenih ponuda od potencijalnih strateških partnera( vjerojatno istih pet koji su ušli u uži krug za djelomičnu privatizaciju luke Rijeka), Vlada RH prodaje 40% ( sukladno dogovorenom smanjenju udjela države u vlasništvu ), a 20% ostavlja u portfelju države.
4. Odabrani strateški partner daje objavu za preuzimanjem( ponuda prosječne cijene dionice na burzi u posljednja tri mjeseca prije nastanka obveze za objavljivanje ponude za preuzimanje)

Ukoliko mislite da je ovakav scenarij moguć predlažem da idemo u smjeru zaštite vlastitih interesa kroz osnivanje udruge malih dioničara jer je realna vrijednost dionice višestruko viša od trenutne na burzi.( tržišna kapitalizacija je manja od 50 miliona eura)
Nažalost držim da ono što će se ponuditi malim dioničarima( nakon ova četiri koraka ) neće biti fer cijena.
P.S. Pozdrav kolegi kloksu, zahvaljujem na podršci za inicijativu, ali kako živim u Zagrebu, mislim da je prirodno da se inicijativa oko udruge i njena registracija održe u Pločama.
Imate moje obećanje da ću doći s još barem deset malih dioničara, ali dajte povedite raspravu KADA?

Crobi u plusu a moje dionice u minusu…da nije greška…

Cijena kako sam i rekao (na 1660kn) će padati i dalje.
Evo mali pokazatelji trenutne cijene i fundamenata:
P/E=32,39 (previše)
BVS=893,25kn (loše)
P/S=2,42 (loše)
P/B=1,74 (loše)
K tome i prodaja ZABE i RBA navode na oprez. Probijanje 1590kn slijedi dublji pad.
Došlo je do proboja,veliki iskrcaji na 1600kn potvrđuju tezu probijanja dolje i nastavka pada.
Cijena na 1557kn i ide se dolje!

26.11.2010 - Dan D

Znakovita je prodaja preko 1200kom na cijeni 1600kn. Meni je očit iskrcaj, a Vama?

26.11.2010 - Dan D


Znakovita je prodaja preko 1200kom na cijeni 1600kn. Meni je očit iskrcaj, a Vama?

tebi iskrcaj, meni ukrcaj. [cool]

poštovani , kako je ljepo vidjeti ovde opet spliču, koji samo druka, da bi dionica padala, a sa druge strane čeka , da jo kupi, ma spliče, kako si dosadan, a ne samo na ovoj temi i svugde gde god se pojaviš.
svi znamo, da je dokap pri kraju, radi se na modelu, …. i za očekivati je, da bude što prije pri kraji, jer je to u interesu države, lkpc, i nas dioničara, koji vjerujemo, da mi mogao biti povoljan, ne u smislu, kao prije, možda malo skromnije ali svejedno u skladu sa zakonom in cjena najnižjeg dokapa če biti od prilike oko 2100-2200 hrk, a malo boljeg 2 prema 1 dočiče i do dobrih 3000 i kusur, a samo je pitanje vremena, jer svi smo napeti do kraja, a vlada ima dosta posla i vjerujem, da če to provesti jako brzo, i svi čemo biti iznenađeni i vjerujem dobre volje.


poštovani , kako je ljepo vidjeti ovde opet spliču, koji samo druka, da bi dionica padala, a sa druge strane čeka , da jo kupi, ma spliče, kako si dosadan, a ne samo na ovoj temi i svugde gde god se pojaviš.
svi znamo, da je dokap pri kraju, radi se na modelu, …. i za očekivati je, da bude što prije pri kraji, jer je to u interesu države, lkpc, i nas dioničara, koji vjerujemo, da mi mogao biti povoljan, ne u smislu, kao prije, možda malo skromnije ali svejedno u skladu sa zakonom in cjena najnižjeg dokapa če biti od prilike oko 2100-2200 hrk, a malo boljeg 2 prema 1 dočiče i do dobrih 3000 i kusur, a samo je pitanje vremena, jer svi smo napeti do kraja, a vlada ima dosta posla i vjerujem, da če to provesti jako brzo, i svi čemo biti iznenađeni i vjerujem dobre volje.

vidim da vas je kolega toliko izritira da ste se danas prijavili i napisali svoj prvi post.Svakako ,DOBRO DOSLI .

New Report

Close