LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovi na zse-u nisu u stanju ni staviti obavijest da je Lkpc u blokadi. valjda će staviti kad je deblokada.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Nisam vidio ni jedan post koji bi analizirao što se fundamentalno mijenja u slučaju dokapa:

Dokap sam po sebi može imati i negativan i pozitivan utjecaj na cijenu dionice, ovisi tko dokapitalizra i što je najbitnije: po kojoj cijeni.

Svaka firma na ZSE može objaviti poziv za dokapitalizaciju i ponuditi postojećim dioničarima još jednu dionicu po XY kuna. Dali ta firma tada vrijedi više i koliko?

Za kraj, čestitka svima koji su unutra, +12,88% [thumbsup]

Pa prednost dokapa je uljev novog kapitala u firmu. Sad to naravno ima smisla ako firma zna kaj bu s tim novcima, inace je to bez veze. Ali u ovom slucaju se zna – kontejnerski terminal.

PS. Nemojte mi pljuvati po TA, ja sam na bazi svojih TA procjena izasao iz INE i usao ovdje prije tjedan dana. Jedino kaj da sam znao bi usao sa 100% svojih para a ne sa 20%, al jeb’ga sad…

Kao prvo, pozdrav novom člana Nadzornog odbora Luka Ploče d.d. gosp. Ozrenu
Matijaševiću!

drugo, puno je to novaca i vjerojatno će biti kombinacija više modela dokapa kojom će biti obuhvačene sve zainteresirane strane

ps.
nema obavjesti o blokadi na ZSE iako je nastupila u 13:44:37, dakle prije sat i 10 min???

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Imaju 3 mjeseca za donošene modela dokapa.
E pa sad.. ovo je odlična pozicija za dioničare po meni.

Čak i ako postojeći dioničari budu isključeni iz dokapa ( premda ne vjerujem, jer su po modelu iz 2007. svi trebali dokapitalizirati što je i najpoštenije ), u ova tri mjeseca će cijena sigurno porasti a tada i eventualni prijedlog za se napravi privatna ponuda jednom ili više institucionalnih investitora sigurno neće biti po 1800 već vjerojatno po ciejni koja je na burzi, nekakav prosjek ili sl.

[thumbsup]

lp


Evo malo povijesnih podataka:

Tog famoznog 20.09.2007. (kada je objavljen onaj neuspjeli dokap), cijena je skočila sa 3850 na otvaranju na 5498 (max tokom dana, porast od 43%) i na kraju dana završila na 5150 (porast od 34%).

U sljedećih mjesec dana cijena je dosegla 6300-6700.

6700/3850 = 1,74 (porast od 74%). A porast od potpore do otpora je bio cca 80-85%.

Ali tada se odmah znao model dokapa. Bit će tu još svašta, mogao bi sljedeći period biti zanimljiv.

Čestitke kolega plavi. Jel prešlo 30%?
[/quote]
ovdje je nebo granica

Bilo bi dobro da odblokiraju trgovanje dionicom s obzirom da je materijalna vijest i uzrokovala blokadu. Ah ta hanfa [rolleyes]

When speculation has done its worst, two and two still make four.



da sam na vrijeme vidio obavijest na zse.hr ukrcao bi se jer je jasno u kojem smjeru ide dionica nakon objave obavijesti… ali to nema nikakve veze sa promjenom vrijednosti lkpc a to je jedino što je bitno na dugi rok

Novi kapital za stvaranje nove vrijednosti upravo u dugom roku. Neovisno o modelu, itekako ima veze s vrijednošću lkpc. [thumbsup]
[/quote]
Ja isto mislim da ima veze sa promjenom vrijednosti. Iz Luke ploče su rekli da im je dokap prijeko potreban, jer priča sa terminalima bez dokapa ne bi bila izvedena do kraja (stali bi na pola posla) i izgubila bi smisao.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

@efodiks:
Nije svejedno da li će npr. strateški investitor dobiti 1.000.000 novih dionica po 300 kuna, ili će dobiti 100.000 dionica po 3.000 kuna. To je firmi skao takvoj vejedno, ali svim ostalim dioničarima ne bi trebalo biti svejedno.

Što se tiče Matijaševića, mislim da će forsirati da radnici dobiju dionice po povlaštenim cijenama. To je čak i u redu ako će onda dobiti zabranu raspolaganja s tim dionicama u sljedećih par godina. U suprotnom bi mogli odmah tražiti od firme da ima pokloni keš.


Kao prvo, pozdrav novom člana Nadzornog odbora Luka Ploče d.d. gosp. Ozrenu
Matijaševiću!

drugo, puno je to novaca i vjerojatno će biti kombinacija više modela dokapa kojom će biti obuhvačene sve zainteresirane strane

uh, ozren se uvalio u no [undecid] . pa dobro niko ne komentira točku 4. s ozrenom u no radnici nemogu proć loše . biće ovdje tobogana kako izlaze detalji o modelu [wink]
inače ozren ima plaću oko 17.000 kn u sindikatu , sad će pojačat i naknadom za teški rad u no luke , jadan čovjek , pravi trudbenik [lol]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Čestitke kolega plavi. Jel prešlo 30%?

Prešlo je 30 % prinosa ove godine.
Iskreno bilo me strah pozbrajati sve LKPC kod svih brokerskih kuča, ali odokativno… ( opet će netko napisati da nisam normalan ).. ca. 90 % portfelja, uključujući i cash kojeg nemam je u LKPC.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Da, bas ce bit tobogana..naopakog eventualno.



da sam na vrijeme vidio obavijest na zse.hr ukrcao bi se jer je jasno u kojem smjeru ide dionica nakon objave obavijesti… ali to nema nikakve veze sa promjenom vrijednosti lkpc a to je jedino što je bitno na dugi rok

Novi kapital za stvaranje nove vrijednosti upravo u dugom roku. Neovisno o modelu, itekako ima veze s vrijednošću lkpc. [thumbsup]
[/quote]

Govoriš o potencijalu koji može ali i ne mora biti iskorišten. Pasiva bilance je ili kapital ili dug… I dignuti kredit može stvoriti nove vrijednosti ali i ne mora. Kapital isto tako… Ingra je radila dokapitalizaciju po 35,000 kuna a gdje je sad. Ono što je egzaktno su današnji fundamenti: ulazi novi kapital koji će npr uplatiti sadašnji dioničari. Firma tada vrijedi koliko je vrijedila i prije + uplaćeni kapital + multipla na taj kapital (kao očekivanje budućeg povrata na investiciju) a sve to podijeljeno na duplo (ili koliko već bude) veći broj dionica. To sve na kraju može biti i više ali i niže od trenutne cijene.

Da ponovim, i ja bi kupio danas da sam stigao a možda i kupim nakon blokade

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Čestitke kolega plavi. Jel prešlo 30%?

Prešlo je 30 % prinosa ove godine.
Iskreno bilo me strah pozbrajati sve LKPC kod svih brokerskih kuča, ali odokativno… ( opet će netko napisati da nisam normalan ).. ca. 90 % portfelja, uključujući i cash kojeg nemam je u LKPC.

lp
[/quote]

Reklo bi se prilicno opasna taktika..al ovaj put se dobrano isplatila.

New Report

Close