LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel to to za danas il misle odblokirat [huh]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Dragi moji,
trenutni temeljni kapital je 89.045,600 kn, a maksimalno povećanje je 60 milijuna EUR-a, pa vi računajte…

Zašto je držati blokiranu kada su matreijalne činjenice uptavo službeno objavljene na ZSE?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Nisam vidio ni jedan post koji bi analizirao što se fundamentalno mijenja u slučaju dokapa:

Dokap sam po sebi može imati i negativan i pozitivan utjecaj na cijenu dionice, ovisi tko dokapitalizra i što je najbitnije: po kojoj cijeni.

Svaka firma na ZSE može objaviti poziv za dokapitalizaciju i ponuditi postojećim dioničarima još jednu dionicu po XY kuna. Dali ta firma tada vrijedi više i koliko?

Za kraj, čestitka svima koji su unutra, +12,88% [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ma ja sam to pitao prije cca. mjesec dana pa nitko nije ništa pojasnio.
Samo bez brige, ide to gore. I ići će gore sve dok ne stane. Ima dovoljno špekulativnog kapitala na ZSE kojem nije bitno zašto nešto raste, sve dok raste.

kolega o’brijan , pa nije vrag da se nisi stigo ukrcat u dokap desetljeća [lol]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

da sam na vrijeme vidio obavijest na zse.hr ukrcao bi se jer je jasno u kojem smjeru ide dionica nakon objave obavijesti… ali to nema nikakve veze sa promjenom vrijednosti lkpc a to je jedino što je bitno na dugi rok

kada bi bilo tako jednostavno onda neka sve uprave svih listanih dionica objave poziv za dokap, ništa ih ne košta i brzo ćemo dignut crobex na ATH

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Imaju 3 mjeseca za donošene modela dokapa.
E pa sad.. ovo je odlična pozicija za dioničare po meni.

Čak i ako postojeći dioničari budu isključeni iz dokapa ( premda ne vjerujem, jer su po modelu iz 2007. svi trebali dokapitalizirati što je i najpoštenije ), u ova tri mjeseca će cijena sigurno porasti a tada i eventualni prijedlog za se napravi privatna ponuda jednom ili više institucionalnih investitora sigurno neće biti po 1800 već vjerojatno po ciejni koja je na burzi, nekakav prosjek ili sl.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


da sam na vrijeme vidio obavijest na zse.hr ukrcao bi se jer je jasno u kojem smjeru ide dionica nakon objave obavijesti… ali to nema nikakve veze sa promjenom vrijednosti lkpc a to je jedino što je bitno na dugi rok

kada bi bilo tako jednostavno onda neka sve uprave svih listanih dionica objave poziv za dokap, ništa ih ne košta i brzo ćemo dignut crobex na ATH

Ovdje je dokap sa svrhom i razlogom, novi kontejnerski terminal koji će omogučiti veći prekrcaj tereta, o tome ima više na ovoj temi.

Inače kontejneri donose najveću profitabilnost lukama.

Btw. slučajno ili ne u petak je ona kinez nio u Luci Ploče..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


da sam na vrijeme vidio obavijest na zse.hr ukrcao bi se jer je jasno u kojem smjeru ide dionica nakon objave obavijesti… ali to nema nikakve veze sa promjenom vrijednosti lkpc a to je jedino što je bitno na dugi rok

Novi kapital za stvaranje nove vrijednosti upravo u dugom roku. Neovisno o modelu, itekako ima veze s vrijednošću lkpc. [thumbsup]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

ide ovo na 4000…pitanje je modela.60mil eura max to je jako puno…optimalno bi bilo 3 za 1 po nominali… čestitam svima a pogotovo perici i splitu i neka ih ovo ne obeshrabri…dečki sam vi crtajte!!!! [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Imaju 3 mjeseca za donošene modela dokapa.
E pa sad.. ovo je odlična pozicija za dioničare po meni.

Čak i ako postojeći dioničari budu isključeni iz dokapa ( premda ne vjerujem, jer su po modelu iz 2007. svi trebali dokapitalizirati što je i najpoštenije ), u ova tri mjeseca će cijena sigurno porasti a tada i eventualni prijedlog za se napravi privatna ponuda jednom ili više institucionalnih investitora sigurno neće biti po 1800 već vjerojatno po ciejni koja je na burzi, nekakav prosjek ili sl.

[thumbsup]

lp


Evo malo povijesnih podataka:

Tog famoznog 20.09.2007. (kada je objavljen onaj neuspjeli dokap), cijena je skočila sa 3850 na otvaranju na 5498 (max tokom dana, porast od 43%) i na kraju dana završila na 5150 (porast od 34%).

U sljedećih mjesec dana cijena je dosegla 6300-6700.

6700/3850 = 1,74 (porast od 74%). A porast od potpore do otpora je bio cca 80-85%.

Ali tada se odmah znao model dokapa. Bit će tu još svašta, mogao bi sljedeći period biti zanimljiv.

Čestitke kolega plavi. Jel prešlo 30%?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

New Report

Close