LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pero, mislim da je tvoje ponašanje i pisanje na ovoj dionici stvarno prevršilo svaku mjeru!
Bolje bi ti bilo da se pokriješ ušima jer si stvarno dosadan.
Prihvati činjenicu da si prije cca 2 miseca kad je LKPC bila na 1550kn savjetova prodaju, a istovremeno si savjetova kupnju LKRI na 17x kn jer je izašla iz padajućeg kanala. Danas je LKPC dogurala do 1700kn, a LKRI se trži po 164kn. Toliko o tvom poznavanju TA.


pero, mislim da je tvoje ponašanje i pisanje na ovoj dionici stvarno prevršilo svaku mjeru!
Bolje bi ti bilo da se pokriješ ušima jer si stvarno dosadan.
Prihvati činjenicu da si prije cca 2 miseca kad je LKPC bila na 1550kn savjetova prodaju, a istovremeno si savjetova kupnju LKRI na 17x kn jer je izašla iz padajućeg kanala. Danas je LKPC dogurala do 1700kn, a LKRI se trži po 164kn. Toliko o tvom poznavanju TA.

Prihvaćam svako razmišljanje, no molim vas nađite mi gdje sam ja to savjetovao prodaju lkpc po 1550??? Koliko znam, spomenuo sam da će se cijena korigirat na 1400 kuna ako ( i samo ako ) popusti potpora na 1550. O nikakvom savjetovanju šta radit s dionicama, a još manje o savjetovanju da se prodaje na 1550 nije bilo ni spomena, bar ne s moje strane.

A šta se tiče lkri, da, ovdje sam prije mjesec i pol savjetovao da ne bi bilo loše kupit po cijeni od 17x. Koliko sam pratio, ionako nitko nije slušao moje analize, jer nakon mojeg iznošenja stanja dionica se daleko više prodavala nego kupovala. Tj kupovalo se na način da se netko istresa na bidu. I čisto sumnjam da je netko gadno izgubio ovom okladom. Složit ćemo se svi, pravi gubitak ili dobitak je onaj od 20-30 ili više posto. A ako se netko zadovoljava s 5 posto plusa ili plače zbog 5 posto minusa, to je bojim se njegov problem, meni to ništa značajno ne predstavlja.

Tako da kolega sandokan, nema potrebe za optuživanjem i prosipanjem žuči, sve se da pročitat šta je ko pisao. A TA će tek pokazati jesam li u pravu ili ne. Moj je samo dojam da lkpc neće tako skoro vidjet 1800 kuna kako su neki najavljivali još od priče o dokapitalizaciji.

No otkako se javljam na temama ove dvije luke, samo sam konstatirao da smatram da će u nekom doglednom periodu brže napredovat lkri sa 170 kuna, nego lkpc sa 1600 kuna, i to je osnovna ideja cijelog pisanja, ništa drugo. Osobno ne preferiram ni jednu dionicu samo gledam šta mi govori tehnička analiza ( u sklopu situacije u sektoru i unutar samih firmi ).

Ne znam zbog čega bi se netko osjetio uvrijeđen, pa svako može načinit svoju analizu i ovdje je iznijet. Ali koliko sam pratio, niti jedna analiza za brutalan rast cijene već mjesecima nije iznešena. U čemu je problem? Evo volio bih bar jednu zdravu analizu ( drukanje plavog se ne ubraja ), a ne samo da me se napada da ja dionicu ocrnjujem. Meni je lkpc solidna firma, al ništa mi ne upućuje da dionica u skorašnje vrijeme mora rast, baš ništa. Kada bude upućivalo, ja ću to prihvatit.

Nego više me zanima stav plavog. Pa na kraju on je ovdje najglasniji i najpametniji, njegove hvalospjeve o lkpc vole svi slušat. Zašto onda ne odgovori na krucijalna pitanja koja sam neki dan postavio ( a ne bi na odmet bila ni tehnička analiza ), pa da vidimo to znanje?

never surrender

ovdje ta pokazuje čistih 1550-1580,eventualno 1610

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)

LKPC, potencijalno lijevo rame i glava, formiranje desnog ramena.
STOHASTIC pokazuje potencijalni pad već od sutra.
U slučaju da gornja razina od 1710kn se ne probije (velika vjerovatnost da neće) LKPC opet ide prema 1565-1570kn, a u slučaju pucanja iste target je kako je Pero rekao 1400kn.
I dalje je postoji GAP na 1565kn koji se mora zatvoriti.

26.11.2010 - Dan D


Klinci pa nije ni čudo što gubite novce kad sve krivo radite TA pokazaju rast do 1850 pa zatim pad do 1800 i onda probijanje 2000.


Dragi perice, lijepo ti je napisao kolega sandokan.
SAv si se sposrao, zar nisi?
Jesi.

A pošto vidim da moderatori dozvoljavaju pisanje gluposti korisnika koji pišo o TA, evo i moja procjena TA:

Moguči otpor na 2 000, ako probije to – target 17 000.
Ako probije 1600, slijedeći target 1550. Probije li i to, slijedeći target je 69 kuna.

lp

Zaista lijepo prikazano, nema šta. Vidi se doraslost iza svake riječi. No drugačije nisam ni navikao čuti od dotičnog.

Kolega split zaista ima pravo.
Na lkpc već postoji jedna head and shoulders formacija koja upućuje na target od 1400 kuna.
A sada se stvara i potencijalna druga formacija koja upućuje na isti target.

Danas smo vidjeli kako to izgleda kada oscilatori ukažu na prijeteću korekciju. A sad smo dobili i prilično pouzdane signale za korekciju.

Dakle, vraćamo se na staru priču, prvi target u korekciji je 1550 kuna. Ukoliko ne izdrži ova potpora, idući target je 1400 kuna.

Naravno sve ovo se poništava rastom i zadržavanjem cijene iznad 1700, pa onda i 1725. A koliko je to moguće u ovom trenutku?

Dakle, još neko vrijeme ništa od rasta.

never surrender

Na grafu je prikazan svjetloplavom bojom silazni trokut. Postoji i iz Perinog grafa vidljiv HSS pattern koji vodi ka 1400kn. Ja ne bi ostao na 1400kn već ipak na 1000kn kao prvom nižem targetu.
Crvenom bojom je označen krug prodaje, kad taj krug završi krenut će žestoki pad koji neće tek tako stati. Klin je probijen, imali smo retest do donje linije klina, kako se udavaljamo od klina samo je pitanje trenutka kad će prodaja krenuti.
Kad pukne 1500kn ovo više nitko i ništa neće moći zadržati.

26.11.2010 - Dan D


Na grafu je prikazan svjetloplavom bojom silazni trokut. Postoji i iz Perinog grafa vidljiv HSS pattern koji vodi ka 1400kn. Ja ne bi ostao na 1400kn već ipak na 1000kn kao prvom nižem targetu.
Crvenom bojom je označen krug prodaje, kad taj krug završi krenut će žestoki pad koji neće tek tako stati. Klin je probijen, imali smo retest do donje linije klina, kako se udavaljamo od klina samo je pitanje trenutka kad će prodaja krenuti.
Kad pukne 1500kn ovo više nitko i ništa neće moći zadržati.

[lol] [lol] [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Na grafu je prikazan svjetloplavom bojom silazni trokut. Postoji i iz Perinog grafa vidljiv HSS pattern koji vodi ka 1400kn. Ja ne bi ostao na 1400kn već ipak na 1000kn kao prvom nižem targetu.
Crvenom bojom je označen krug prodaje, kad taj krug završi krenut će žestoki pad koji neće tek tako stati. Klin je probijen, imali smo retest do donje linije klina, kako se udavaljamo od klina samo je pitanje trenutka kad će prodaja krenuti.
Kad pukne 1500kn ovo više nitko i ništa neće moći zadržati.

Ti si fenomen čovječe! Ti si prorok nad prorocima! A što ako se to ne dogodi, hoćeš li se bar malo sramiti?!

[color=blue][/color]vizionar

Ovdje sve pršti od tehničke analize, ajme meni…A koliki je ono danas bio promet? cca 26 000 kn !!! I sad veliki analitičari crtaju targete. Na prodaji nije bilo naloga ispod 1689,00. Kurta proda Murti par dionica i eto ti targeta na 1000,00 kn. Ma je li?

Kretanje cijene na ovoj dionici je više puta pokazalo da TA na LKPC nije baš neki alat. Uz dužno poštovanje tehničkoj analizi, cijena dionice LKPC ponajprije ovisi o fundamentima. Treba otvoreno reći, ova dionica se prvenstveno kupuje zbog toliko čekane i toliko najavljivane dokapitalizacije, privatizacije ili nazovite to kako hoćete i nakon prvog idućeg članka u bilo kojem mediju cijena LKPC ide preko 1800, a onda se bori i sa 2000 kn. A svako malo dođe nekakvo spominjanje dokapa, pitanje je samo kad će opet. A oni koji prate znaju što to znači. Do sada, meni svaki članak oko dokapa LKPC donese 150 kn po dionici. U posljednje vrijeme su bila 2. Jedan na poslovnom.hr, a drugi na seebizu. A bilo je članaka o naftnim terminalima koji su mi donosili i po 200 kn po dionici. A Nft totalno druga firma. Sve u svemu vrlo jednostavna logika i ne trebam crtati H&S niti kanale niti klinove itd.

Tko umre u jesen za njega nema zime


LKPC, potencijalno lijevo rame i glava, formiranje desnog ramena.

I dalje je postoji GAP na 1565kn koji se mora zatvoriti.

Ludilo ide dalje, Mr. Gapman opet ima vizije!
Stvarno nevjerojatno da ti i tvoj kolega pero ne pamtite šta ste i koje ste prognoze davali na ovoj temi.
Već sam komentira vašu uspješnost pogađanja kretanja cijene LKPC, a izgleda da moran opet. Splite, od jedno 10ak prognoza pogodija si možda 2-3 puta, al očito imaš debeli obraz kad i dalje daješ prognoze. Zar si zaboravija šta se desilo kad na si na lito predviđa H&S i triple top na 1400? Davao si nekakve targete o padu ispod 1000kn, a nakon toga je LKPC porasla otprilike 20%, a ti jadan proda s minusom. Naravno, reć ćeš da nisi proda s minusom, ali kako se već dokazalo nebrojeno puta da lažeš, možeš priložit dokaz ka i na VART, pa da svi vidimo.
Mislim da bi treba poradit na nekakvom blogu ili knjizi o popunjvanju gapova i nasumičnim određivanjem targeta jer si pravi majstor za to.

S druge strane, tvoj istomišljenik pero je bezobrazni provokator koji već pola godine na ovoj temi konstantno pila o padu i piše nekakve analize. Izgovor mu je da ne može trpit navlačenje drukera plavog, pa je kao pravi samaritanac osjetija potrebu da ukaže svim forumašima kako se na ovoj dionici samo druka i da perspektiva nije baš najsvjetlija.
S obzirom da dotični posjeduje dionice LKRI (kako sam kaže samo 6% portfelja), a budući da većinom piše na temi LKRI i LKPC postavlja se pitanje dali mu LKRI u portfelju stvarno zauzima 6% te dali je njegovo pisanje baš na ovoj temi zbog toga šta ima dionice konkurentske luke.
Isto tako, peri niti malo ne smeta šta njegov istomišljenik kolega splita sumanuto druka na bilo kojoj dionici koju kupi (pogledati TEP, VART, VDKT, DKVS,…), a to drukanje nije ni sjena drukanja na ovoj temi. Dakle, postavlja se pitanje dali je pero stvarno samaritanac ili piše iz interesa.


Prihvaćam svako razmišljanje, no molim vas nađite mi gdje sam ja to savjetovao prodaju lkpc po 1550??? Koliko znam, spomenuo sam da će se cijena korigirat na 1400 kuna ako ( i samo ako ) popusti potpora na 1550. O nikakvom savjetovanju šta radit s dionicama, a još manje o savjetovanju da se prodaje na 1550 nije bilo ni spomena, bar ne s moje strane.

Ako ti imaš kratko pamćenje, neman ja:


08.03.10. | 16:54
Joj joj. Ponukan izjavama plavog kako je ovo fundamentalno perspektivna dionica potrudio sam se i upravo napravio tehničku analizu, kadli ono imam šta za vidjet!
6 dana bespoštedne rasprodaje, MACD prekrižio prema dolje, MACD otišao u negativno područje, na velikom volumenu probijena potpora na 1600 kuna, cijena pala ispod 20-dnevnog i 50-dnevnog pomičnog prosjeka. Sve jedan baksuz do drugoga.

Ovo je jasno ko dan šta znači: Negativan trend.


Nemoj mi sad molim te s onom pričom kako nisi ništa savjetova, jer tvoje pisanje je baš podmuklo!

Za kraj, dat ću obojici dobronamjeran savjet. Da vam se forumaši nebi i dalje smijali, te da se nebi nepotrebno blamirali, predlažem vam da jednostavno prestanete pisat na ovoj temi. Tebi pero to nebi triba bit problem, budući da si u nekliko navrata nagovješta kako više nećeš pisat na ovoj temi. Ja te još jednom molim da poštuješ šta si reka.
[bye]

Ponedjeljak, 19 April 2010 18:36
Izvještaj o koridoru vraćen komisiji
Vaš link

Hrvatski delegat Božo Ljubić predložio je inicijativu da se projektovanje i izgradnja autoputa na Koridoru Pet-ce iskoristi i za realizaciju drugih komplementarnih projekata, u prvom redu plinovoda kojim bi se Luka Ploče povezala sa Savom, odnosno sa Južnim tokom.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Ponedjeljak, 19 April 2010 18:36
Izvještaj o koridoru vraćen komisiji
Vaš link

Hrvatski delegat Božo Ljubić predložio je inicijativu da se projektovanje i izgradnja autoputa na Koridoru Pet-ce iskoristi i za realizaciju drugih komplementarnih projekata, u prvom redu plinovoda kojim bi se Luka Ploče povezala sa Savom, odnosno sa Južnim tokom.

Bilo bi zanimljivo ćuti, ako netko zna, koliki bi ovdje mogao biti potencijal za luku?

U međuvremenu danas također konačno plan gospodarskog oporavka vlade:

Dio koji bi mogao direktno utjecati na luku Ploče:

" "Smanjenje uplitanja države u gospodarske tokove: daljnjom privatizacijom .. "" priprema plana privatizacije trgovackih društava u državnom vlasništvu* prema nacelu da u državnom
vlasništvu trebaju ostati samo ona koja opskrbljuju dobrima i uslugama kojima privatni sektor iz opravdanih
razloga ne može efikasno opskrbljivati "

" poticanje investicijskih projekata s naglaskom na:
 energetiku (naglasak na obnovljive izvore)
 zaštitu okoliša (naglasak na “zelene” tehnologije)
 obrazovanje i zdravlje
 poljoprivredu i navodnjavanje
 infrastrukturu (željeznice, morske, rijecne i zracne luke, vodoopskrba) "

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close