LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


TOP10 ponovno kupuje ZABA pojačava svoju pozicuju.

30.03.2010 > T: 25.03.10 Pros. cijena: 1.652,61
RB Dioničar Broj %
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37%
2. HZMO 37.493 16,84%
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.914 5,80%
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 4.619 2,07%
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.526 1,58% + 34
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 2.024 0,91%
7. PBZ D.D. 2.010 0,90%
8. JAZIDŽIJA MARKO 1.053 0,47%
9. GRIZELJ MIRO 908 0,41%
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 831 0,37%
UKUPNO 164.158 73,72%

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


TOP10 ponovno kupuje ZABA pojačava svoju pozicuju.

Interesantno je to. Kupuje se sve u šesnajst u top 10 i to već tri mjeseca i to na način da vidi i najpovršniji promatrač, a cijena dionice opet ne raste. Vrlo zanimljivo.

Da me netko pita ja bih rekao da netko s puno love sakuplja dionice jer mu je bitno imati puno dionica.

Nadalje, da me netko pita zašto cijena pri tom ne raste dok netko s puno love skuplja dionice na svima očit način, ja bih mu rekao da očito dionica u ovom trenutku ne vrijedi više od te cijene po kojoj se sad kupuje.

Nadalje, da me netko pita a čemu onda sve to i šta će nekome toliko dionica, ja bih mu rekao da ih možda skuplja da na temelju njih dobije neke dodatne dionice. Recimo naprimjer kroz famozni dokap koji svi očekuju. Zvuči nekako najlogičnije, a i spominjalo se nešta o tome neslužbeno kroz medije.

Znači, ja bih rekao da igrači koji imaju i puno dionica i puno slobodne love na računu ( dugoročni ulagači, op.a ), kupuju dionice po ovim cijenama jer za višu cijenu ne daju svoje novce, a kupuju ih da bi si ih mogli priskrbiti još više za svoj portfelj, što bi im eventualno ovakav način dokapa omogućio.

A naravno cijena dionice bi po završnom periodu cijele procedure bila propisno iskorigirana adekvatno tržišnim uvjetima koje takav bi teoretski takav dokap iziskivao.

Znači, ja bih rekao da bi u tom slučaju prilično popušili špekulanti koji su utukli većinu portfelja u ovu dionicu očekujući nekakav bajni rast, a da nisu ostavili slobodnog keša kojim bi bili spremni participirati u takvom zamišljenom dokapu ( razmjerno podebljati svoj portfelj s još dionica ). Kao što rade pravi dugoročni ulagači.

Znači, ja bih ukratko rekao da bi u takvom slučaju ovdje dobro prošli samo dugoročni ulagači. Pa na kraju, zar to ne zvuči logično?

Možda zato mali ulagači baš nisu skloni kupnji, iako vide da veliki kupuju ko blesavi?

A kakvih ulagača sve imamo ovdje? Recite svoje mišljenje.

Ajmo pitat plavog koji sve zna o lkpc. Šta ti misliš plavi o ovome scenariju?

never surrender

Kakve veze ima to što se povećava broj dionica na skrbničkom računu ZABE?
Pa podebljavao se i npr. skrbnički račun PBZ-a na JDPL na 200+ kn i na PTKM na 170+ kn. Ne vidim da je to imalo neki dobar efekt na daljnji razvoj cijene dionice.

ask se skida zadnjih par mjeseci pazeći da se ne diže cijena, vjerojatno iz razloga jer su dobro upućeni koliko vremena imaju recimo npr. do dokapa, Pavlović je rekao da se dokapitalizacija očekuje do ljeta, sad je pitanje da li je pod tim mislio da će se dotad sazvati Glavna skupština ili da će se obaviti cjelokupan proces, bojim se da za ovo drugo polako istječe vrijeme , stvarno je žalosno da se poigravaju sa ovako vrijednim projektima

http://www.luka-ploce.hr/hr/l_luka.php

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

jel prati tko ovog kojota i pticu trkačicu? nemojte jer nije dobro za zdravlje. Imamo novi softver na LKPC- crtane filmove.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


jel prati tko ovog kojota i pticu trkačicu? nemojte jer nije dobro za zdravlje. Imamo novi softver na LKPC- crtane filmove.

Koje ciganjcenje.I to sve u par lipa ,kao da se radi o 1000-ma komada.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Politika/VIDEO-Cacic-predstavio-cetiri-poluge-Pali-smo-ispod-povrsine-vode

" Zbog atraktivnog tržišta i lokacije nužno je, ističe, iskoristiti i hrvatske prednosti luka za ugljen, termoelektrana Plomin i Ploče "

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Politika/VIDEO-Cacic-predstavio-cetiri-poluge-Pali-smo-ispod-povrsine-vode

" Zbog atraktivnog tržišta i lokacije nužno je, ističe, iskoristiti i hrvatske prednosti luka za ugljen, termoelektrana Plomin i Ploče "

lp


Pa on stvarno pojma pa u Pločama jesve spremno za izgradnju termoelektrane pa već je i dalekovod skoro izgrađen koji će odvoditi struju od termoelektrane, pa ovi političari su stvarno izgubljeni u vremenu i prostoru, Bože te sačuvaj ovakvih.

http://www.nacional.hr/clanak/81099/terminalu-u-plocama-zbog-duga-od-48-milijuna-dolara-prijeti-stecaj-i-gubitak-koncesije

Ako tvrtka NTF, vlasnik naftnog terminala u Pločama u sljedeća dva mjeseca ne prikupi 4,8 milijuna dolara za otplatu dugova, terminal će završiti u stečaju.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Politika/VIDEO-Cacic-predstavio-cetiri-poluge-Pali-smo-ispod-povrsine-vode

" Zbog atraktivnog tržišta i lokacije nužno je, ističe, iskoristiti i hrvatske prednosti luka za ugljen, termoelektrana Plomin i Ploče "

lp


Pa on stvarno pojma pa u Pločama jesve spremno za izgradnju termoelektrane pa već je i dalekovod skoro izgrađen koji će odvoditi struju od termoelektrane, pa ovi političari su stvarno izgubljeni u vremenu i prostoru, Bože te sačuvaj ovakvih.
[/quote]
ma kakva termoelektrana,to je bio samo prijedlog,na području dobrogošća,ja sam vidio da nešto snimaju,a atraktivno zemljište pored lkpc ima krtp,međutim sa njima se ne trguje..krtp-r-a,tu mi je majka radila,i još nije prodala dionice,a dionice krtp je posjedovaoo i današnji direktor hž-a kao i direktor naftnih terminala,na kraju su to nekako zamracili,i prikazali totalno drugačije,tko ne vjeruje nek provjeri prošle godine tko je bio vlasnik dionica krtp-r-a,to je zemljište odmah do lkpc,i terminala..nek mi hanfa objasni gdje su dionice od krtp,koje je posjedovao direktor hž-a?ako se sa istim nije trgovalo?


http://www.nacional.hr/clanak/81099/terminalu-u-plocama-zbog-duga-od-48-milijuna-dolara-prijeti-stecaj-i-gubitak-koncesije

Ako tvrtka NTF, vlasnik naftnog terminala u Pločama u sljedeća dva mjeseca ne prikupi 4,8 milijuna dolara za otplatu dugova, terminal će završiti u stečaju.


[huh] [lol] [lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close