LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[
Nije dobro,nije,nije

Vaš link

Oh.. pa to je naš kolega Fedya, što su Vam banirali nick?
Odmah samn vas prepoznao po stilu pisanja… ne jednom ste napisali ovu frazu, NIJE DOBRO , NIJE , NIJE.

Ma poglledajte vi ovo:

http://www.slobodnadalmac…icleId/95421/Default.aspx

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nema se što puno filozofirati, LKPC ostvarila je u 2009. godini solidnu dobit i to u godini najgore svjetske krize zadnjih desetljeća, tako od ove godine na dalje može biti samo bolje, a tu je i skora privatizacija i dokap tako da…. [thumbsup]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Kolega nikson, vrlo dobar post.

Pošto odlično poznam metkovsku garnituru i situaciju pri HFP-u želim ti samo reći da je prvi plan uprave o dokapitalizaciji propao zbog lopovske garniture koja je tad bila na vlasti u državi, tj. da je barba Luka stopirao dokapitalizaciju (na očaj i vodstva firme i svih dioničara) zato što je kontao ubaciti u Luku jednog svog susjeda, inače kontroverznog hercegovačkog tajkuna, koji normalno u firmu nebi ubacio ni kune!!! I to je plan koji uprava i sindikati ne dozvoljavaju da prođe već par godina!!!

Sad znam da mnogi percipiraju Pavlovića kao Barbinog čovjeka, što je jedno vrijeme vjerovatno i bio, no on je ipak pošten čovjek i totalno se sukobio Barbom, te se već par puta raspravljalo o smjeni kompletne uprave!!! I najvjerovatnije bi to i dogodilo da nije bilo sindikata koji su skupa s ludim Ozrenom Matijaševićem (koji je znao za cijelu situaciju i snažno podržavao sindikate luke) pisali i u fond i Barbi i Kalmeti i Bačiću i prijetili da će zapaliti cijelu Luku ako ovi krenu sa svojim planom, pa su ovi ipak išli jako oprezno s time!!!!

Sad otad se svašta dogodilo, najveći lopovi koje je ova država ikad vidjela, Sandi i Barba, su izgubili pozicije i došla je Kosorica koja je poštena!!! Tako da se dokapitalizacija mora provesti, kad-tad, modaliteti su razni, ali glavni preduvjet je tu, imamo poštenu vladu i dokapitalizacija/privatizacija će se provesti POŠTENO i vjerovatno omogućiti da se prikupi do 500 milijuna kuna potrebnih za investicije Luke. Moj tip je da će doći strateški partner koji će uložiti pare i da će onda svi dioničari od tog imati veliku korist.

Tako da, od upoznavanja priče o dokapitalizaciji pratim ovu firmu i zbilja držim fige svim dioničarima da tvrtka posluje što uspješnije!!!!


Nema se što puno filozofirati, LKPC ostvarila je u 2009. godini solidnu dobit i to u godini najgore svjetske krize zadnjih desetljeća, tako od ove godine na dalje može biti samo bolje, a tu je i skora privatizacija i dokap tako da…. [thumbsup]

Dodao bih da je danas 16.03.2010.,dakle ovo izvješće je staro dva i pol mjeseca a kako je svrha investiranja dobit koja će tek biti evo malo sadašnjosti da lakše sagledamo budučnost:

TEŠKA 2009. I POBOLJŠANJE U PRVA DVA MJESECA 2010. GODINE
Luka Ploče u velikoj, ali prolaznoj krizi
Vaš link
– Glavni razlog značajnog smanjenja dobiti je pad prometa preko naše luke za preko 40 posto. Naši najvažniji komitenti imali su velikih problema u poslovanju. Riječ je o koksnom kombinatu „Gikil“ iz Lukavca, talijanskom proizvođaču struje „Edison“, zatim „Arcelor Mittal Steelu“ ili bivšoj željezari u Zenici, mostarskom „Aluminiju“ i „Cemex Dalmacijacementu“ iz Splita. Moram naglasiti da i u tako otežanim uvjetima poslovanja nitko od oko 900 radnika nije dobio otkaz. Iako je u prošloj godini promet preko pločanske luke pao na 2,8 milijuna tona, rezultati iz prva dva ovogodišnja mjeseca, u kojima je ostvaren rast prometa od 15 posto u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje, pokazuje da nisu nerealna očekivanja o 4 milijuna tona prometa. Dakle, vidljivo je da je luka Ploče likvidna tvrtka, koja bez problema podmiruje svoje obveze, čak i u lošim financijskim godinama poput 2009. – izjavio je direktor Luke Ploče d.d. Ivan Pavlović.

[smiley]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



[
Nije dobro,nije,nije

Vaš link

Oh.. pa to je naš kolega Fedya, što su Vam banirali nick?
Odmah samn vas prepoznao po stilu pisanja… ne jednom ste napisali ovu frazu, NIJE DOBRO , NIJE , NIJE.

Ma poglledajte vi ovo:

http://www.slobodnadalmac…icleId/95421/Default.aspx

lp

[/quote]

Kolega Plavi, samo mala napomena, nije dobro, nije nije – nije umotvorina kolege Fedye ( al neću vam reći čija je……..)

Nego slabo ste prokomentirali gfi lkpc-a????
Obično vi to analitički, cijelu godinu, a ne samo hvalite zadnji kvartal, čije rezultat je bolji, a cijela godina užasno loša. Zamislite vi pad dobiti 85%, pa ni Hdel nije toliko potonula dobit!!!!!!

Užasno izvješće a vi očekujete rast cijene ( i ja skupa s vama, ali iz vlastitih sebičnih razloga )??

Pa kako će cijena rasti uz ovako loše izvješće? Pa izvješće Hdela je Microsoft za Lkpc i Bosnu pred bankrotom [bye]

Ima li vijesti o docapu??
Možda nešto sa oglasne ploče??

lp x 2

http://www.kucilooro.webs.com/

Kolega vidra, vrlo razoćaravajuće od vas, tumačite kako god hoćete ali kolega plavi je u pravu bez obzira na lagani druk koji je prisutan u njegovim postovima. Bitno je razlikovati druk koji ima podlogu u činjenicama i druk zasnovan na lažima. Druk kolege plavog na ovoj temi je osnovan i ima zdravu podlogu u perspektivi poslvanja Luke Ploče. To što vi to nevidite ili neželite vidjeti je vaš problem, kojeg vas molim zadržite za sebe i svoja četiri zida. još uvijek vam nije kasno kupiti i ukrcati se na ovaj brod. I na kraju na dioničkom tržištu se uvijek kupuje budućnost a ne prošli rezultati koji su nastali za vrijeme najgore krize u zadnjih xxxx godina. po meni je ovaj rezultat fantastičan i bolji nego što sam očekivao.

Svi nešto očekuju dokapitalizaciju kao konačan spas za Luku Ploče. Naravno taj spas bi se trebao manifestirati prije svega kroz rast cijene dionice i profit dioničarima pa se tu mogu naći svakavi postovi i linkovi na svakakve tekstove.
Ali da se vratimo na dokapitalizaciju – kakvu točno dokapitalizaciju očekujete? Meni se čini da Vlada gleda na Luku Ploče kao na stratešku imovinu u kojoj će uvijek htjeti zadržati pravo glasa. Jedino je pitanje da li će to biti 50%+1 ili 25%+1.

Sa druge strane, čini mi se da bi Vlada htjela strateškog partnera (npr. EBRD, neki "sovereign fund" ili tako nešto) od kojeg bi dobila čvrstu garanciju da će sudjelovati u budućem razvoju Luke. Problem je što takvi investitori za svoje novce žele dobiti što više dionica tj. glasačkih i upravljačkih prava te stoga žele dokapitalizirati firmu po što nižoj cijeni.

Mali dioničari su tu jedini bez mogućnosti odlučivanja. Oni se samo mogu nadati da će Vlada uspjeti naći nekoga tko bi to dokapitalizirao po što višoj cijeni jer je onda razvodnjavanje vlasništva manje. Ako se pak strateški investitor izbori da uđe po niskoj cijeni npr. za 100.000.000 kn dobije 1.000.000 dionica, onda su mali investitori jako ispušili jer im se vlasništvo i sudjelovanje u dobiti jako razvodnjava.

Bravo mangic @ [thumbsup]

Upravo o tome sam pisao samo ne tako opsirno .

23.02.2010.

Isti taj HDZ tj.Sanader je preko barba Luke, kocio dokapitalizaciju i namjeravao prodati LKPC.U igri je bio jedan njihov vanjski suradnik. Naboga Sanaderove ostavke i podrske koju Pavlovic uziva kod Kosorice jer i ona zna da on zastupa radnike i njihova prava

http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=petina&f5=0&a=1&c=2&si=2&w4=8&pg=11 [thumbsup]


Kolega vidra, vrlo razoćaravajuće od vas, tumačite kako god hoćete ali kolega plavi je u pravu bez obzira na lagani druk koji je prisutan u njegovim postovima. Bitno je razlikovati druk koji ima podlogu u činjenicama i druk zasnovan na lažima. Druk kolege plavog na ovoj temi je osnovan i ima zdravu podlogu u perspektivi poslvanja Luke Ploče. To što vi to nevidite ili neželite vidjeti je vaš problem, kojeg vas molim zadržite za sebe i svoja četiri zida. još uvijek vam nije kasno kupiti i ukrcati se na ovaj brod. I na kraju na dioničkom tržištu se uvijek kupuje budućnost a ne prošli rezultati koji su nastali za vrijeme najgore krize u zadnjih xxxx godina. po meni je ovaj rezultat fantastičan i bolji nego što sam očekivao.

Ja sam kupio po 1800 kn kad je plavio govorio da nemre niže, i prodao po 1600 kad je rekao da nemre niže.

Što mi je činiti sad? [undecid]


Kolega vidra, vrlo razoćaravajuće od vas, tumačite kako god hoćete ali kolega plavi je u pravu bez obzira na lagani druk koji je prisutan u njegovim postovima. Bitno je razlikovati druk koji ima podlogu u činjenicama i druk zasnovan na lažima. Druk kolege plavog na ovoj temi je osnovan i ima zdravu podlogu u perspektivi poslvanja Luke Ploče. To što vi to nevidite ili neželite vidjeti je vaš problem, kojeg vas molim zadržite za sebe i svoja četiri zida. još uvijek vam nije kasno kupiti i ukrcati se na ovaj brod. I na kraju na dioničkom tržištu se uvijek kupuje budućnost a ne prošli rezultati koji su nastali za vrijeme najgore krize u zadnjih xxxx godina. po meni je ovaj rezultat fantastičan i bolji nego što sam očekivao.

Kolega, nemam se ja čega sramiti na ovoj temi!!!
Predlagao sam vam da kupujete lkpc na 1.100 kuna, predlagao sam vam da je prodate na 1.800 i iznad
Rekao sam vama i kolegi Plavome da je NEĆU prodavati na 1.500 kuna

itd itd

A što se tiče poslovanja ja ne vidim razloga za vleiki optimizam i cijenu iznad 1.800 kuna ni u najboljem slučaju.
Osim ako se na oglasnoj ploči ne pojavi obavijest o dokapitalizaciji.

[tongue]

http://www.kucilooro.webs.com/

USPOREDNI PRIKAZ FIZIČKOG PROMETA U PRVA DVA MJESECA 2010. U ODNOSU NA ISTO RAZDOBLJE 2009. GODINE

2010. god 2009. god
siječanj 278.579,728 276.050,584
veljača 358.725,175 275.854,497

Najava brodova

Ime broda / vez Eta. Vrsta i količina tereta Agent / Špediter

Global Helena 16.03. glinica – 7 000 t Jadroagent
Arbalist / 13 18.03. gredice – 10 500 t Jadroagent
Iron Kalipso 18.03. ugljen – 73 438 t Jadroagent
Sea Boss 21.03. ugljen – 53 000 t Jadroagent
Nicholas 23.03. boksit – 38 766 t Jadroagent

New Report

Close