LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Idemo dalje

PROJEKT OD 36 MILIJUNA EURA Luka Ploče: novi terminal od 30. svibnja

Na novome kontejnerskom terminalu u luci Ploče u tijeku su završni radovi, koji uključuju uređenje skladišnih površina i pokrova obalne konstrukcije, kao i postavljanje rasvjetnih tijela.

Prema riječima Tomislava Batura, ravnatelja Lučke uprave Ploče, u završnoj je fazi izgradnja najznačajnije građevine lučke infrastrukture u posljednjih 50 godina u hrvatskim lukama! Vrijednost investicije, s pristupnom cestom i željezničkom infrastrukturom, iznosi 36 milijuna eura.

Završetak ovoga projekta, što se očekuje 30. svibnja, stvorit će pretpostavke za daljnji razvoj kontejnerskog prometa preko luke Ploče i pozicionirat će pločansku luku kao luku najboljeg izbora za sve korisnike koji gravitiraju VC europskom koridoru.

Jedna od glavnih pretpostavki za tu poziciju jest završetak autoceste do luke i izgradnja cestovnog koridora kroz BiH, za što su europske banke susjednoj državi već osigurale milijardu eura kredita.

Pomoćnik ravnatelja Lučke uprave Mladen Dugandžić istaknuo je činjenicu da je kompletan inženjering Projekta integracije i transporta u Luci Ploče Lučka uprava provela vlastitim kapacitetima.

Vaš link




@split009jr

Gap je 1565 opet u ništa kao i obično ili namjerno ljudima daješ krive informacije da bi ti jeftinije kupio.


Brankcia je rekla da je GAP na 1540, ja kažem propast će i ispod toga, negdje 1500-1510kn.
[/quote]
Pa što plaćaš teletrader kad ti trebaju tuđe analize pa nije valjda da ne znaš prepoznati gdje je gap pa to je osnova isto kao slova u prvom razredu.

lp
[/quote]
Da, a ti vidiš GAP tako dobro da platiš 16xx,xx. Pa zar ne vidite kolega, da što god Vi taknete padne 5-10%. Nemojte se više vraćati u Varteks molim Vas.

26.11.2010 - Dan D

Luka Ploče je u 2009. godini ostvarila neto dobit od 4,11 milijuna kuna, što predstavlja pad od čak 85,5 posto u odnosu na prethodnu godinu, kada je iznosila 28,45 milijuna kuna.
Prošlogodišnji prihodi smanjili su se pak 24,4 posto na 159,15 milijuna kuna, vidljivo je konsolidiranog financijskog izvješća objavljenog na Zagrebačkoj burzi. Pad prihoda rezultat je pada prometa preko Luke Ploče, navodi se u izvješću. Istovremeno, smanjili su se i ukupni rashodi, s 182 milijuna kuna u 2008. godini na 154,96 milijuna u protekloj godini. Iz tvrtke među ostalim navode kako se kriza u globalnom gospodarstvu još uvijek odražava na njihovo poslovanje.

Jako loši rezultati, dosta zabrinjavajuće s obzirom da iz tvrtke navode da se kriza još uvijek odražava na njihovo poslovanje.
Znači li to da će ova godina biti još lošija?
Za koga oni rade novi terminal i zadužuju se?
Kojim novcem će se ti krediti vraćati?
Nije dobro,nije,nije

Vaš link

Kod odabira dionica je najbitniji ROI





@split009jr

Gap je 1565 opet u ništa kao i obično ili namjerno ljudima daješ krive informacije da bi ti jeftinije kupio.


Brankcia je rekla da je GAP na 1540, ja kažem propast će i ispod toga, negdje 1500-1510kn.
[/quote]
Pa što plaćaš teletrader kad ti trebaju tuđe analize pa nije valjda da ne znaš prepoznati gdje je gap pa to je osnova isto kao slova u prvom razredu.

lp
[/quote]
Da, a ti vidiš GAP tako dobro da platiš 16xx,xx. Pa zar ne vidite kolega, da što god Vi taknete padne 5-10%. Nemojte se više vraćati u Varteks molim Vas.
[/quote]
Kolega ja sam ulazio na 1500 i niže a to je dokumentovano na forumu, ulazio sam na samom dnu dio prodao na vrhu i sve to ponovno vratio po 1540.

lp i sretno sa Varteksom i svim ostalim.


Nadam se da je to samo drukanje da jeftinije kupiš, u protivnom je frapantna razina tvog neznanja

Tipujem na ovo drugo, ali ne isključujem i zavist zbog krive procjene i gubitka novaca na LKPC prošle jeseni. Proda je taman prije rasta, pa sad pljucajući liječi svoje frustracije. Lik se toliko ispromašiva sa prognozama, pogotovo na ovoj dionici da je izgubija i ono malo kredibiliteta ako ga je uopće i ima kod nekoga. Peromadjar i drugi isto pljucaju, ali bar poznaju tematiku i imaju nekakav kapital, pa im i ne zamjeram, za razliku od ovog padobranca koji je sritan i hvali se kad zaradi 1-2% za kupit burek.

I onda lupne da je nakon izlaska FI za 4. kvartal na godišnjem planu smanjenja dobiti od golemih 80%?!
To može napisat jedino druker ili neznalica, ali ako misli da će time negativno utjecat na cijenu dionice, opet je neznalica. splite, ako ti možeš izać elegantno iz ove dionice s 5 kom nemoj mislit da su i ostali dioničari burekđije jer neki imaju troznamenkasti broj dionica. E da, budući da na svakoj dionici pronađeš nekakav gap koji se mora popuniti, predlažem ti da promjeniš nick u gapman.

PROJEKT OD 36 MILIJUNA EURA Luka Ploče: novi terminal od 30. svibnja

Na novome kontejnerskom terminalu u luci Ploče u tijeku su završni radovi, koji uključuju uređenje skladišnih površina i pokrova obalne konstrukcije, kao i postavljanje rasvjetnih tijela.

Prema riječima Tomislava Batura, ravnatelja Lučke uprave Ploče, u završnoj je fazi izgradnja najznačajnije građevine lučke infrastrukture u posljednjih 50 godina u hrvatskim lukama! Vrijednost investicije, s pristupnom cestom i željezničkom infrastrukturom, iznosi 36 milijuna eura.

Završetak ovoga projekta, što se očekuje 30. svibnja, stvorit će pretpostavke za daljnji razvoj kontejnerskog prometa preko luke Ploče i pozicionirat će pločansku luku kao luku najboljeg izbora za sve korisnike koji gravitiraju VC europskom koridoru.

Jedna od glavnih pretpostavki za tu poziciju jest završetak autoceste do luke i izgradnja cestovnog koridora kroz BiH, za što su europske banke susjednoj državi već osigurale milijardu eura kredita.

Pomoćnik ravnatelja Lučke uprave Mladen Dugandžić istaknuo je činjenicu da je kompletan inženjering Projekta integracije i transporta u Luci Ploče Lučka uprava provela vlastitim kapacitetima.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


Luka Ploče je u 2009. godini ostvarila neto dobit od 4,11 milijuna kuna, što predstavlja pad od čak 85,5 posto u odnosu na prethodnu godinu, kada je iznosila 28,45 milijuna kuna.
Prošlogodišnji prihodi smanjili su se pak 24,4 posto na 159,15 milijuna kuna, vidljivo je konsolidiranog financijskog izvješća objavljenog na Zagrebačkoj burzi. Pad prihoda rezultat je pada prometa preko Luke Ploče, navodi se u izvješću. Istovremeno, smanjili su se i ukupni rashodi, s 182 milijuna kuna u 2008. godini na 154,96 milijuna u protekloj godini. Iz tvrtke među ostalim navode kako se kriza u globalnom gospodarstvu još uvijek odražava na njihovo poslovanje.

Jako loši rezultati, dosta zabrinjavajuće s obzirom da iz tvrtke navode da se kriza još uvijek odražava na njihovo poslovanje.
Znači li to da će ova godina biti još lošija?
Za koga oni rade novi terminal i zadužuju se?
Kojim novcem će se ti krediti vraćati?
Nije dobro,nije,nije

Vaš link


nije ohrabrujuće-to stoji- posebno rečenica-PAD PRIHODA REZULTAT JE PADA PROMETA PREKO LUKE PLOČE..
ali se mora i priznati da stanje u BiH gospodarstvu nije zadovoljavajuće-i da se tu generiraju negative stvari u svezi navedene luke.

Porast dobiti u 4Q za 65%, jel to nešto govori ili je to slučajnost a od ove godine i novi kontenjerski terminal a Maersk jedan od najvećih prijevoznika kontenjera već otvorio svoje predstavništvo u Pločama.
lp

Evo sad nemam nekog interesa pratim dionicu i gledam.
LKPC očito u jakom investicijskom ciklusu i sama dobit je vjerojatno umanjena ubrzanom amortizacijom. U zadnjem kvartalu dobit je porasla, ali i prihodi su solidno okinuli tako da povećanje dobiti samo za sebe i nije neko cvijeće.
Najavljuju investicijski ciklus težak 90 milja eura ( 7.2 x 90 000 000 = 648 000 000 kn) hm hm trenutna aktiva iznosi 300 000 milja kuna , ajde imaju 60 milja kuna dakle 1/10 od potrebne investicije imaju na računu, dakle još uvijek imaju iznaći cca 500 000 milja kuna za "dovršetak investicije". Od dioničara nekako čisto sumnjam da će prva dva sudjelovati u dokapu a oni drže preko 50% firme i pitanje je koliko se može pribaviti besplatnog kapitala putem dokapitalizacije , dokap sa postojećom vlasničkom strukturom se dugo odgađa pitanje je zašto se to radi i postoji li možda neki vanjski faktor koji bi se rado ubacio u strukturu firme ( ovo je čisto moja insinuacija bez trunke dokaza ali prošli dokap ostavlja sjeme sumnje zašto je HFP odustao od dokapa)
Zašto se ide u ovoliko zahtjevan financijski projekt, pa jednostvano vrlo vrlo vjerojatno postoji i veliki interes za kontejnersikom terminalom i onim drugim terminalom po meni bi možda za postojeće dioničare (ja trentno taj nisam ) bilo najbolje da se pojavi strateški partner te da on obavi dokap za postojeće vlasnike te postojećim vlasnicime poveća EPS.
Ovo može biti bombetina da se stvarno može grdo zaraditi na dionici ali ako je uprava krivo procijenila buduće potrebe za lukom brr.. može biti jako problematično…
Po meni ključna stvar kako će se izvesti dokapitalizacija firme i odradi li se ona kvalitetno ne bi trebalo biti problema za dioničare.

U svakom slučaju vlasnicima LKPC i onima koji će to biti želim mirno more i puno puno kontejnera u skoroj budućnosti.



Nadam se da je to samo drukanje da jeftinije kupiš, u protivnom je frapantna razina tvog neznanja

Tipujem na ovo drugo, ali ne isključujem i zavist zbog krive procjene i gubitka novaca na LKPC prošle jeseni. Proda je taman prije rasta, pa sad pljucajući liječi svoje frustracije. Lik se toliko ispromašiva sa prognozama, pogotovo na ovoj dionici da je izgubija i ono malo kredibiliteta ako ga je uopće i ima kod nekoga. Peromadjar i drugi isto pljucaju, ali bar poznaju tematiku i imaju nekakav kapital, pa im i ne zamjeram, za razliku od ovog padobranca koji je sritan i hvali se kad zaradi 1-2% za kupit burek.

I onda lupne da je nakon izlaska FI za 4. kvartal na godišnjem planu smanjenja dobiti od golemih 80%?!
To može napisat jedino druker ili neznalica, ali ako misli da će time negativno utjecat na cijenu dionice, opet je neznalica. splite, ako ti možeš izać elegantno iz ove dionice s 5 kom nemoj mislit da su i ostali dioničari burekđije jer neki imaju troznamenkasti broj dionica. E da, budući da na svakoj dionici pronađeš nekakav gap koji se mora popuniti, predlažem ti da promjeniš nick u gapman.
[/quote]
Luku Ploče sam do sada imao samo jednom, kupljeno po 12xx,xx i prodano po 13xx,xx. Zarada nekih 8-9%. Stoga radije fino objasni onim naivcima koji su plaćali 6-7 tisuća kada će biti na nuli.
Jel možda do 2135.g.?

26.11.2010 - Dan D

niksone, stotka za post [thumbsup]
Šteta da tako objektivnih postova na ovoj temi nema više jer se većinom mahnito druka prema gore ili dole. Jasno je da sudbina ove dionice ovisi o dokapu, ali triba bit oprezan, da se malim dioničarima ne desi nova MGMA.


Luku Ploče sam do sada imao samo jednom, kupljeno po 12xx,xx i prodano po 13xx,xx. Zarada nekih 8-9%. Stoga radije fino objasni onim naivcima koji su plaćali 6-7 tisuća kada će biti na nuli.
Jel možda do 2135.g.?

Na tvoje učestale laži sam navika, znam da si ove jeseni proda s minusom i posli toga je dionica odletila gori. Čini mi se da je to bilo oko razine 1.600kn, moga bi i potražit tvoj post. Ako ga nađen i dokaže se da si laga jer pristaješ na to da više ne pišeš na ovoj temi?
U nedostatku argumenata opet pribacuješ priču. Šta ja iman kome objašnjavat kad će doć na nulu i di je kupova? Jesan možda ja nekog nagovara da onda kupuje?
Umisto da ode trošiš vrime spamajući temu, bolje ti je da pojačaš drukanje na draguljima VART, TEP i ostalim biserima iz tvog portfelja.




Nadam se da je to samo drukanje da jeftinije kupiš, u protivnom je frapantna razina tvog neznanja

Tipujem na ovo drugo, ali ne isključujem i zavist zbog krive procjene i gubitka novaca na LKPC prošle jeseni. Proda je taman prije rasta, pa sad pljucajući liječi svoje frustracije. Lik se toliko ispromašiva sa prognozama, pogotovo na ovoj dionici da je izgubija i ono malo kredibiliteta ako ga je uopće i ima kod nekoga. Peromadjar i drugi isto pljucaju, ali bar poznaju tematiku i imaju nekakav kapital, pa im i ne zamjeram, za razliku od ovog padobranca koji je sritan i hvali se kad zaradi 1-2% za kupit burek.

I onda lupne da je nakon izlaska FI za 4. kvartal na godišnjem planu smanjenja dobiti od golemih 80%?!
To može napisat jedino druker ili neznalica, ali ako misli da će time negativno utjecat na cijenu dionice, opet je neznalica. splite, ako ti možeš izać elegantno iz ove dionice s 5 kom nemoj mislit da su i ostali dioničari burekđije jer neki imaju troznamenkasti broj dionica. E da, budući da na svakoj dionici pronađeš nekakav gap koji se mora popuniti, predlažem ti da promjeniš nick u gapman.
[/quote]
Luku Ploče sam do sada imao samo jednom, kupljeno po 12xx,xx i prodano po 13xx,xx. Zarada nekih 8-9%. Stoga radije fino objasni onim naivcima koji su plaćali 6-7 tisuća kada će biti na nuli.
Jel možda do 2135.g.?

[/quote]

Dosta prije, prije no što se nadaju.

2021. [thumbsup]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close